Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z centralnym zamkiem t30


marcin478
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem w moim iksie że centralny jest selektywny tzn jak nacisne raz guzik na  kluczyku otwiera drzwi kierowcy drugi raz naciśne  otwiera pozostałe drzwi czy ktoś  wie czy da sie i jak przestawić żeby za jednym nacisnieciem pilota na kluczyku  otworzyć wszystkie drzwi ?

pytanie numer dwa  nie działa mi ten guzik na drzwiach kierowcy w środku do sterowania centralnym tzn zamyka wszystkie drzwi ale nie otwiera po naciśnięciu nic sie nie dzieje  czy ktoś  wie gdzie szukać przyczyny sam włacznik wygląda na sprawny po wyjęciu go z tyłu jest kostka z trzema kablami po zwarciu dwóch kabelków ( nie pamietam juz kolorów ) drzwi ryglują sie po zwarciu kolejnych dwóch  nic sie nie dzieje stąd teoria że sam przełacznik jest sprawny  dogrzebałem sie do centralki za za schowkiem koło licznika ale wyglada na nierozbieralną a uszkodzen nie widać wiec gdzie szukać przyczyny

wkurza mnie to strasznie bo jak  otworze tylko drzwi kierowcy i włoże kluczyk do stacyjki a chce np kogos wpóścic na tył to zeby otworzyć tylnie drzwi musze szukać guzika na kluczyku co nie jest wygodne a wrecz upierdliwe w codziennym użytkowaniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to wkurza kiedyś miałem normalnie, a potem jakoś niechcący przestawiłem w ten tryb bezpieczny - czyli że otwiera tylko drzwi kierowcy a resta szarpie za klamki chyba że zdąże krzyknąć by poczekali bo drugi raz musze ;) Przyłączam sie do tego pytania chętnie przywrócę sobie ustawienie gdzie otwieram wszystkie drzwi na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w moim aucie jest bardziej irytująca rzecz jak to otwieranie na dwa razy.Też się przylepię do pytania marcina 478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam, ale tam jest ten mały guzik od zamka na drzwiach blokujący otwieranie przez innych pasażerów drzwi i szyb, sprawdź to najpierw.

 

wyłącz stacyjkę, włącz zapłon (nie odpalaj) i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmianę otwierania można zmienić tylko jak kluczyć jest w prostokątnym kształcie - ja niestety mam ten starszy, okrągły i nie da się tego zmienić, chyba że Consult.

 

 

Żeby zmienić tryb otwierania trzeba na kluczyku wcisnąć oba przyciski na raz na kilka sekund - nie pamiętam jak długo, pokombinujcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Żeby zmienić tryb otwierania trzeba na kluczyku wcisnąć oba przyciski na raz na kilka sekund - nie pamiętam jak długo, pokombinujcie.

 

Byłem dzisiaj u elektromechanika i otwieranie wszystkich drzwi naraz jest możliwe po zmianie ustawień w trybie komfortu.Niestety jego laptop nie chce się połączyć z centralnym komputerem auta i d*pa blada.Trzeba mieć specjalny program czy coś.

Podobna sytuacja jest z sygnalizatorem pasów i tym pierońskim pikaniem.Chyba tylko w serwisie mają odpowiedni sprzęt,który połączy się z mózgiem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podane sposoby sprawdzone i  lipa nie działa do kolegi karibox1 ten mały guziczek jest tylko do blokady otwerania przez pasażerów szyb

a cz ktoś może potwierdzić czy przy takim ustwieniu modułu komfortu ze otwiera na dwa razy nie działa również centralne otwieranie guzikiem na drzwiach ??

bo gdyby chociaż ten guzik działał to pilot byłby do przeżycia ale teraz nie wiem czy jedno jest połaczone z drugim czy dodatkowo coś mam z tym guzikiem - przełacznikiem skopane

rozumiem ze tylko program consult połaczy sie z modułem zadne łatwiej dostepne jak elm nie wchodzą w gre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten guzik na drzwiach działa normalnie.Mogę nim zamykać i otwierać wszystkie drzwi (siedząc w aucie) lub te co się nie otworzą po wciśnięciu guzika w kluczyku jeden raz jak kluczyk jest już w stacyjce.Musisz mieć coś z tym guzikiem nie tak.

 

 


rozumiem ze tylko program consult połaczy sie z modułem zadne łatwiej dostepne jak elm nie wchodzą w gre ?

Co do tego to nie wiem.Laptop normalnie prześwietlił wszystkie systemy w aucie,ale nie może dostać się''głębiej" tam gdzie można zmienić ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz stacyjkę, włącz zapłon (nie odpalaj) i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon. i jeszcze na koniec odpal silnik. to jest procedura escape from lock mode z serwisowki


"do kolegi karibox1 ten mały guziczek jest tylko do blokady otwerania przez pasażerów szyb" myślisz, że tego nie wiemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz stacyjkę, włącz zapłon (nie odpalaj) i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon, włącz zapłon i czekaj 5 sekund, wyłącz zapłon. i jeszcze na koniec odpal silnik. to jest procedura escape from lock mode z serwisowki

"do kolegi karibox1 ten mały guziczek jest tylko do blokady otwerania przez pasażerów szyb" myślisz, że tego nie wiemy?

Też masz otwieranie na dwa razy czy to wyłączyłeś?Działa ten sposób co podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kilka razy i niestety nie działa.

Edytowane przez Pumiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos ma jakiś schemat elektryczny odnośnie tego przełacznika na drzwiach kierowcy  ??

chce sprawdzić wiązke czy kable są ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi se udało, opisze:

Wkładam kluczyk do stacyjki nieprzekręcam, potem naciskam oba przyciski w kluczyku i trzymam około 5-6 sekund, kierunki powiny zamrugać chyba dwa razy jak sie wyłącza ten tryb a ponownie jak sie nacisnie to się włącza i wtedy mrugają 4 razy. Znowu mi otwiera za pierwszym razem wszystkie drzwi - nereszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T30 to nie działa.Próbowałem i niestety nic się nie dzieje.Migacze zamrugają dwa razy i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... z tego co mi ktoś mówił te same mechanizmy elektroniczne są w t-30 i t-31, no szkoda, ktoś pisał że to niedziała ze starym kluczykiem dopiero z tym kwadratowym?

Edytowane przez wojtgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Od miesiąca jestem posiadaczem X. Mam kilka pytań bo trochę tego się nazbierało w moim egzemplarzu.Na początek zamek.Auto zamyka normalnie z kluczyka wszystkie zamki,ale otwieram je już kluczykiem w drzwiach(też wszystkie)Nawet po kluczyku widać że jeden przycisk jest już mocniej wytarty a drugi jest jak nowy.Proszę o jakieś wskazówki.Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz drugi kluczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak próbujesz otworzyć z pilota to kierunki migają? Jeśli nie to przycisk w kluczyku jest zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację.Czy to oznacza serwis?

 

No ale migają czy nie? Nie wiem jak Ci odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...