Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] zakup nissana i kilka problemow serena 2.5d


Gość ewelinka177

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ewelinka177

Prosze o pomoc zakupiłam wlasnie nissana  serene 2.5d  1996r a ze byl za bardzo okazyjna cene to jest kilka problemow

-  nie działa predkościomierz i obrotomierz

- po 3 godzinach jazdy zostawiłam autko i po godzinie nie moglam juz odpalic akumulator sie rozchechłał

- nie otwiera sie klapa bagaznika centralny otwiera ale nie mozna jej juz podniesc do gory zamek trzyma

- cieżko wchodza biegi a sprzegło ok bo sprawdzone

- a i do czego słuzy takie małe ciągadełko ktore wyglada jak ssanie w starych autach  po lewej stronie kierowcy na wysokosci kolan

 

prosze o szybka odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak biegi ciężko chodzą to winny może być stary olej lub jego niski poziom.

To cięgno po lewej jeżeli nie jest otwieraniem maski to może to być dieslowski odpowiednik ssania czyli układ ułatwiający rozruch silnika w mroźne dni (opóźnienie kąta wyprzedzenia wtrysku).

Może zostawiłeś włączone światła lub inny odbiornik prądu, naładuj aku i okaże się czy gapowe czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ewelinka177

no wlasnie nie zostawilam wlaczonych maz na noc wsadzil akumulator drugi naladowany i rano nie mogl juz zapalic auta a z ta klapa z tylu to moze sie zamek zacinac najlepiej by bylo chyba rozebrac od srodka i sprawdzic co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc zakupiłam wlasnie nissana  serene 2.5d  1996r a ze byl za bardzo okazyjna cene to jest kilka problemow

-  nie działa predkościomierz i obrotomierz

- po 3 godzinach jazdy zostawiłam autko i po godzinie nie moglam juz odpalic akumulator sie rozchechłał

- nie otwiera sie klapa bagaznika centralny otwiera ale nie mozna jej juz podniesc do gory zamek trzyma

- cieżko wchodza biegi a sprzegło ok bo sprawdzone

- a i do czego słuzy takie małe ciągadełko ktore wyglada jak ssanie w starych autach  po lewej stronie kierowcy na wysokosci kolan

 

prosze o szybka odp

 

Prędkościomierz jest chyba na lince (w benzynie tak jest), trzeba by ją wyjąć i sprawdzić.

Obrotomierz natomiast powinien być sterowany z alternatora - jeśli nie działa obrotomierz, to pierwsze co bym zrobił. to zmierzył, czy jest (i jakie) napięcie ładowania.

Jeśli naładowany akumulator palił, a po nocy już nie, to albo go coś rozładowało (da się sprawdzić), albo rozrusznik do przeglądu, albo po prostu akumulator jest do wymiany (dla diesla pojemności 2,5 to trzeba dużo prądu na rozruch).

Ja w benzynowym przy lewym kolanie mam otwieranie klapy.

O ciężko wchodzących biegach (i nie tylko :) ) możesz poczytać na forum, wystarczy wejść tu: http://forum.nissanklub.pl/index.php/forum/53-serenavanettenv-200/ i użyć okienka szukaj w prawym górnym rogu. To forum, to skarbnica wiedzy! :), wystarczy sięgnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...