Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zapłon


Gość t.buki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć - witam

Kupiłem nissana N14 2,0 diesel- na zimnym silniku zapala bez problemów, niestety gdy się nagrzeje to nie mogę go zapalić. Czy ktoś już spotkał sie z takim problemem. Może nie jest to nic skomplikowanego i nie będę musiał jechać do mechanika.

Dzięki za rady :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się nigdy z czymś takim. A czy jak się nagrzeje to nic się nie dzieje z wolnymi obrotami?

Czy masz może wersje z regulacją przepływu powietrza - czy do miejsca z którego wychodzi przedód powietrzna z obudowy filtra do silnika dochodzą dwa cienkie przewody ciśnieniowe?

Generalnie zauważyłem że mój najlepiej odpala 15 sekund po zgaśnięciu kontrolki świec.

jak możesz to zrób fotke silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć - witam

Kupiłem nissana N14 2,0 diesel- na zimnym silniku zapala bez problemów, niestety gdy się nagrzeje to nie mogę go zapalić. Czy ktoś już spotkał sie z takim problemem. Może nie jest to nic skomplikowanego i nie będę musiał jechać do mechanika.

Dzięki za rady :!: :!: :!:

 

ja miałem podobnie, tzn. zimny silnik "od pierwszego", ciepły silnik - trzeba było "pomielić" ...

...pomogła regulacja zapłonu ... (początku wtrysku)

 

ps. tylko uważaj na "tanich" mechaników, którzy kręcą pompą "jak śmigłem"- to nie VW GOLF ... jeśli warsztat nie ma odpowiedniego sprzętu (przynajmniej zegar) to nawet nie rozmawiaj... u mnie różnica 1 mm spowodowała że pali na dotyk czy zimny czy ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. w olsztynie, DIESEL-SERWICE chyba artyleryjska...

 

tam mają cały "stół" do regulacji...

 

w najprostszym wydaniu wygląda to w ten sposób, że luzuje się pompę, wkręca zegar i ustawia pompę w oparciu o wskazanie zegara …..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem u nich... Pompę regulowałem w TRANS-ALEX przy lotnisku na dajtkach... ..ale diesel-serwis też jest ok..

Tylko jak do nich pojedziesz to bądź przy regulacji... chyba że masz u nich jakiegoś znajomego. chodzi o to zeby przypilnować...

koszt to 60-100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...