Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sworzeń wahacza do wymiany


komalo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się, że mam do wymiany sworzeń wahacza przedniego lewego (2.0, benzyna, rocznik 2008, przebieg 95 tys.). W ASO powiedzieli, że nie można wymienić samego sworznia i trzeba cały wahacz. Oryginalny ok. 1000 zł, zamiennik ok. 500 zł (+ robocizna). W nieautoryzowanym serwisie za zamiennik wahacza również chcą ok. 500 zł (+robocizna)

 

Czy to prawda, że nie można wymienić samego sworznia?

Czy koszt wahacza (oryginału/zamiennika) jest realny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że mam do wymiany sworzeń wahacza przedniego lewego (2.0, benzyna, rocznik 2008, przebieg 95 tys.). W ASO powiedzieli, że nie można wymienić samego sworznia i trzeba cały wahacz. Oryginalny ok. 1000 zł, zamiennik ok. 500 zł (+ robocizna). W nieautoryzowanym serwisie za zamiennik wahacza również chcą ok. 500 zł (+robocizna)

 

Czy to prawda, że nie można wymienić samego sworznia?

Czy koszt wahacza (oryginału/zamiennika) jest realny?

Bzdura,można i są takowe.Choć by w inter carsie.Po kilkadziesiąt zł.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dawniej występowało to w ASO jako jedna część (wahacz), teraz można kupić wahacz "na części" - info z ASO Japanmotors na Jasnogórskiej w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe sworznie ( różne firmy i ceny)...  i do różnej pojemności ...

 

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&typ=19883&wsk=O&gen=2462&msg=NISSAN%20QASHQAI%20(J10,%20JJ10)%201.6%20Sworze%F1%20wahacza&notitle=1&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wit=SKLEP&msg=NISSAN QASHQAI (J10, JJ10) 1.6 Sworzeń wahacza

Edytowane przez Skyller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dowiedziałem się, że mam do wymiany sworzeń wahacza przedniego lewego (2.0, benzyna, rocznik 2008, przebieg 95 tys.). 

 

Jakieś objawy towarzyszyły podczas jazdy? Słyszę czasem dziwne stukania właśnie z okolic przedniego lewego koła. Na autostradzie nic takiego niema miejsca, gorzej jest na miejskich drogach, na łatach asfaltu czy na studzienkach. Mój QQ również jest z 2008, 1.6 benzyna, 75 tyś przebiegu, może coś 'dolega' temu modelowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś objawy towarzyszyły podczas jazdy? Słyszę czasem dziwne stukania właśnie z okolic przedniego lewego koła. Na autostradzie nic takiego niema miejsca, gorzej jest na miejskich drogach, na łatach asfaltu czy na studzienkach. Mój QQ również jest z 2008, 1.6 benzyna, 75 tyś przebiegu, może coś 'dolega' temu modelowi. 

 

"Stukać" na takich nierównościach  może np. : końcówka drążka kierowniczego lub łącznik stabilizatora.... do wymiany elementy ... Wizyta u dobrego mechanika i dowiesz się co konkretnie boli Twoje QQ  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jak się ma z kosztami wymiany takiego sworznia czy nie lepiej cały wahaczach wymienić?

2104cfc8712d25815d77c058eae7fd8b.jpg

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić sam sworzeń . U mnie był wymieniany .  Objawów w sumie nie było, wybicie sworznia wyszło na przeglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 22.08.2016 o 20:50, areks343 napisał:

Można wymienić sam sworzeń . U mnie był wymieniany .  Objawów w sumie nie było, wybicie sworznia wyszło na przeglądzie.

Jak to zrobiłeś, bo na tym filmiku widać jakby ori sworzeń był wprasowany w wahacz, także obawiam się, że trzeba zdemontować wahacz i zaprasować na nowo sworzeń na prasce, tak?

 

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, monkahead napisał:

także obawiam się, że trzeba zdemontować wahacz i zaprasować na nowo sworzeń na prasce, tak?

Dobrze się obawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Całe wahacze są na necie po 93zł, sworzeń + komplet 2 tulei wychodzi drożej, no i nie trzeba nabijać. Kupował już ktoś sam wahacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie sprzedawany, to lepiej wymienić cały wahacz z tulejami i sworzniem.

Po wybiciu i luzach sworznia za trochę czasu będzie problem z tylną tuleja wahacza.

Kompletny wahacz (rozpoznawalnej firmy to  około 300zł)

Tanie podróbki mają swoje wymiarowania tuleji i trzeba mieć na uwadze to że wahacz jest  elementem prowadzącym koło po drodze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, monkahead napisał:

Całe wahacze są na necie po 93zł,

Drogo. Za 165 można kupić 2 sztuki! Lewy i prawy! :dribble:To jest normalnie szok, zalew tanich części NTY z Chin. Bałbym się to w rękę wziąć z obawy, że się złamie i upadnie na stopę, a o zamontowaniu w samochodzie nie ma mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w jakimś temacie już pisałem wymieniałem rok temu wszystkie tuleje i sworzeń w wahaczu na tuleje firmy meyle hd i niestety ponieważ wahacz jest blaszany to podczas wyprasowywania sworznia otwór, który jest z wygiętej blachy delikatnie się powiększył i nowy sworzeń wszedł dość luźno przez co od początku miał luzy. Musiałem więc kupić nowy wahacz. Zdecydowałem się na firmę febi i jak na razie jest wszystko ok. W tym tygodniu zauważyłem że w drugim wahaczu jest zerwana tylna tuleja więc też kupiłem cały wahacz febi z tej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/febi-wahacz-przod-pr-nissan-qashqai-w-wa-8339251109?snapshot=MjAxOS0wNy0yOVQxMjowNjowOC4zNDNaO2J1eWVyOzU0MTUyZjU2NzE5YzE3NzI0MGM5NjRjNzNkYzJmYjE0NDAwMTVmYWI1MjE3MDcwNzc0Y2RlYjY4NWE1ZmNkNGY%3D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wlochaty, przy jakim przebiegu wymieniałeś wahacze? Robiłeś zbieżność po każdej wymianie wahacza? FEBI nie jest jakąś super dobrą marką, także jeżeli Ci się dobrze sprawuje ten wahacz to OK.

@cezzar1, no właśnie coś strasznie tanie te wahacze, też się zastanawiałem :D

Edytowane przez monkahead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeden wahacz wymieniałem przy 180tys a drugi przy 190tys przebiegu. Jak na razie jest wszystko ok. Po wymianie jednego wahacza nie robiłem zbieżności ale ostatnio wyciągałem też całą belkę (sanki) przedniego zawieszenia bo miałem w nich zerwaną jedną tuleje. Przy okazji wymieniem resztę tulei i zabezpieczyłem je przed rudą no i wymieniłem drugi wahacz i po tej operacji robiłem już zbieżność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Muszę już wymienić oba wahacze, jakiej firmy kupowaliście? Czy warto brać Febi lub coś podobnego? Najtańsze z markowych są chyba TRW, coś od około 340zł za sztukę. Ile płaciliście za montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie wymieniałem na obydwie strony pełne wahacze, gdyż te gumy odeszły od wahaczy. Chyba wahacze były firmy FEBI ale głowy nie dam uciąć. Na poniższym foto stan tulei: 

IMG_20190519_144358.jpg

IMG_20190519_150355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś sam, czy płaciłeś? Ile?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za wymianę jednego wahacza płaciłem 50zł. Kupiłem firmy febi  po 265zł na allegro i  na razie  przejechałem 13tys km i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne macie ceny za wymianę, ja płacę 100zł od strony.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 7.01.2020 o 23:18, Lasiat napisał:

Wymieniłem sam :jump:

 

Kolego czy przy wymianie wahacza jest konieczne odkręcenie łącznika stabilizatora i końcówki drążka kierowniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie musisz. Mnie mechanik zrzucał tarcze bo nie mógł wybić sworznia.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...