Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Drgania podczas jazdy (1,6 benzyna 2008)


archit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam pracuje w serwisie nissana i miałem pare samochodów z tym samym problemem i moge ci powiedzieć ze na 100% jest to pół oś tylko musisz zdiagnozować która strona

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam pracuje w serwisie nissana i miałem pare samochodów z tym samym problemem i moge ci powiedzieć ze na 100% jest to pół oś tylko musisz zdiagnozować która strona

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mam te same problemy z drganiem. Jest możliwość sprawdzenia u Ciebie ?. Jestem z podkarpacia.

Edytowane przez trebor70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...
W dniu 26.01.2014 o 19:46, Fergul11 napisał:

No to tak , każde "puknięcie" bokiem koła w krawężnik krzywi wahacz , dla tego facetowi skończyła się skala przy kalibracji. Piasta jest bardziej wytrzymała , ale też obrywa.

Wahacz  ma znieść ogromne przeciążenia i siły z określonej strony , gdy dostanie "strzała"z boku jak to mówią ,gnie się jak plastelina .

Na pozór wygląda na zdrowy ,ale traci wymiar roboczy .

Łożysko niestety też kończy żywot po takim kontakcie , niby nic wielkiego ,a jednak to ogromne siły przykładają się w jeden punkt ,bo to jednak cała masa auta półtorej tony na 100cm2 (10X10cm) dołóż jeszcze prędkość ....no gdzieś ta siła musi się rozproszyć 

Pod Qashqaiem jeszcze nie byłem i naprawdę nie wiem jak wygląda zawias z tyłu , ale szarpaki na wielo-wahaczowym zawiasie pokażą wylanego amorka że ma  75% sprawności !

Natomiast nowiutkiego na oponach typu runflat że do natychmiastowej wymiany ! 

 

Trzęsie budą w pełnym zakresie prędkości czy "jest ,potem zanika i pojawia się znów" w miarę rozpędzania ?

Wciskasz sprzęgło i drgania ustają , czyli rozłączasz silnik od skrzyni biegów , coś się zmienia ?

Żeby ostatecznie wyeliminować silnik rozpędź się do pojawienia wibracji , wciśnij sprzęgło  i go wyłącz z kluczyka (silnik)TYLKO nie wyciągnij go ze stacyjki !!! (zablokujesz kierownicę)

Metody partyzanckie , ale sam sprawdzisz bez 1 zŁ. i fachowca. Wtedy odpadłaby kwestia wtrysków i kolejnych poduszek silnika ?

 

Jak będziesz w warsztacie , zwróć uwagę czy dokręcają wahacz na gotowo gdy auto wisi na podnośniku , czy skręcają wstępnie , opuszczają i gdy auto stoi o własnych siłach dopiero skręcają z siłami jak w książce .

Jeśli skręcają na gotowo na podnośniku to tuleje gumowe wahaczy po tygodniu do wymiany ,bo na starcie są zerwane !

Ja to samo miałam telepalo cała buda,  kierownica czasami przestawalo a czasami nie jak wjechalam na most i mnie podrzucił rozwaliło przegub nie ma jazdy autem  usterka zdiagnozowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro już mowa o półosiach i przegubach to czy możliwe jest przy awarii przegubu wewnętrznego uszkodzenie simeringu - uszczelniacza półosi w skrzyni biegów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2019 o 17:26, Przemo napisał:

Skoro już mowa o półosiach i przegubach to czy możliwe jest przy awarii przegubu wewnętrznego uszkodzenie simeringu - uszczelniacza półosi w skrzyni biegów ?

Zależy co to za awaria była. Mało prawdopodobne, ale możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Opisze moje doświadczenia dotyczące drgań przy ruszaniu (wibracji przy ruszaniu) które były odczuwalne jakby "pod nogą" nie były odczuwalne na kierownicy, te wibracje można było opisać bardziej jako odczuwalne scentrowane koło,  pojawiały się generalnie przy niskich prędkościach ok 20 - 30 km/h. Objaw te pojawiły się już przy niskim przebiegu ok 20 000 tys. km w modelu Qashqai+2 4x4 2.0 benzyna rocznik 2012 (niestety gwarancja już się skończyła). Pierwsze próby usunięcia usterki polegały na wyważeniu kół - brak poprawy, zmiana sezonowa opon - brak poprawy, wykonanie geometri - poprawa na krótki czas, diagnoza wstępna u kolejnego mechanika - przegub wewnętrzny..... ale zamienników jeszcze nie produkowano zakup możliwy był tylko w ASO (koszt - ponad 3000 za samą półoś + koszt wymiany, cała półoś bo samego przegubu nie można wymienić...) więc jak nigdy dotąd postanowiłam jeździć z tą usterką aż przegub padnie... po przejechaniu dodatkowych 15 tys. w skręcie pojawił się charakterystyczne głośne stuknięcie jakby coś się przełamywało. Przeszperałam internet i znalazłam podobne usterki zgłaszane na forach amerykańskich.... klienci w usa zgłaszali takie usterki w modelu Rogue (u nas X-Trial, QQ zbudowany na płycie X-Triala) serwisy twierdziły że ten model tak ma..... jednak okazało się że problem jest z przegubem wewnętrznym. Mechanik rozebrał przegub i wyjął krzyżak, bolce krzyżaka były wyżłobione przez pierścienie o eliptycznym kształcie. Niestety do mojego modelu wciąż nie produkowano zamienników półosi. Po powtórnej literaturze amerykańskich stron internetowych stwierdziłam że nie kupię też oryginału ponieważ prawdopodobnie nowy przegub (podejrzewam że jest to jakaś wada konstrukcyjna, może ten eliptyczny kształt pierścieni) może się tez szybko rozsypać. Mechanik dobrał więc nowy krzyżak i wymienił uszkodzony, wibracje ustały ale po 2 miesiącach znów wróciły. Przeszukałam jeszcze raz internet i na jakimś forum znalazłam informacje o firmie z Torunia która robi na zamówienie części mechaniczne. Zadzwoniłam do firmy i okazało się że.... z tą usterką w qashqai'u spotykają się bardzo często. Wysłałam półoś do firmy i wymienili mi cały przegub na przegub o innej konstrukcji. Problem jak na razie nie powrócił (przebieg aktualny 62 000 km). Natomiast borykam się wciąż z częstą (co kilka tysięcy km) wymianą gum stabilizatora....  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dobrze sprawdź krzyżaki na wale. Ja tez z tymi drganiami walczyłem dłuższy czas. U mnie pojawialy sie drgania auta od 80km/h. Ponizej nie byly tak mocno odczuwalne. Nowe opony, wyważone,  zbieżność i nic. Właśnie teraz wymieniam tarcze przód i tak mnie naszło żeby sprawdzić jeszcze raz wal;)) Ku mojemu zdziwieniu na tylnym krzyżaku przy moście luz i to nie mały. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...