Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki filtr paliwa do mojego X-traila?


brandziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

i jak kolego twój filtr? już uporałeś się z nieszczęsnym korkiem?

ja dzwoniąc do asso usłyszałem tak. korków nie sprzedajemy ale sprzedajemy czujnki.

obdzwoniłem wszystkie możliwe firmy produkujące filtry do naszych 2.2 dci i słyszałem jedną odpowiedz.. korków nie ma w zestawie z naszym filtrem a filtra z 4mm otworem odwadniania nie mamy w ofercie.

napisz co i jak trzymam kciuki.

 

Witam wszystkich

 

Przeglądam z zaciekawieniam wątek, który trochę już przygasł niestety.

Niedawno stałem się posiadaczem X traila 2,2 z końca 2005r,

Przy próbie wymiany filtra paliwa okazało się, że mam ten sam problem z małym korkiem odwodnienia co kolega brandziol.

Patrząc na zdjęcia jakie zamieścił w poście śmiem twierdzić, że mam ten sam typ filtra paliwa.

Wrodzona ciekawość nie daje mi spokoju i zacząłem szukać w sieci rozwiązania.

Wpadłem na taki trop:

 

http://www.partsbase.../part/kne-kc189

 

Zdaje się to rozwiązywać zagadkę z filtrami.

Znalazłem wątek na forum Almery N16 z podobnymi problemami. Forum Almery podpowiedziało mi że nasze standardowe filtry z dużym otworem na korek, to filtry przygotowane pod wersje z czujnikiem wody jakie posiadają silniki 2,2 Di

 

http://forum.nissank...liwa-n16-22-di/

 

W najbliższym czasie zamierzam kupić i przymierzyć się do wymiany nieszczęsnego filtra na KNECHTA kc 189.

Nie wiem czym spowodowane jest to małe zamieszanie z filtrami. Być może po drodze poprzedni właściciel założył inny typ wychodząc z założenia, że Nissan to Nissan i musi to działać prawidłowo.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich i ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat,

 

http://www.motointeg...a-knecht-kc-189

tu widać lepiej bo są trzy fotki

pozdrawiam

Edytowane przez brandziol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżam temat dotyczący filtra paliwa..

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, obecnych, przeszłych i być może przyszłych, pasuje do naszych nysek filtr Knecht KC189 (oraz jego odpowiedniki innych producetów).

Właśnie taki zakupiłem i zamontowałem u siebie.

Całość pasuje bezproblemowo od dłuższego już czasu i nie zauważyłem nic niepokojącego w zasilaniu silnika w ON. Pali na dotyk, mocy mu nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozwiania wszelkich wątpliwości, obecnych, przeszłych i być może przyszłych....

 

X-Trail: 2.2 dCi (T30); YD22ETi; 100KW/136KM; od 10/2005-->

jest taki filtr:

filtrpaliwae.jpg

 

Problemów z korkiem i średnicami nie ma, za to jego wadą jest cena - około 130-150 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

przeszukałem trochę alledrogo i znalazłem bardzo rozbierzne ceny takich filtrów - od kilkudziesięciu do ponad 300 zł za sztukę.

Pytanie jaki stosuje się w moim X-trailu z 2005 roku silnik 136 km  - 2.2 DCi.

 

Jeżeli były stosowane rózne to porsze o podpowiedź, jak ewnetualnie to sprawdzić który model jest u mnie i jak sie tam w ogóle dobrać , żeby sprawdzic czy nie ma wody w filtrze?

 

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam,

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dwa wężyki na filtrze to kup ten tańszy. Jak cztery to ten za 300zł. czy jakoś tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej odczytaj numery na filtrze i kup taki sam w sklepie.A jak nie widać numeru to odkręć filtr i pewnie numer jest gdzieś z tyłu.

Filtry w roczniku 2004 i 2005 są już zupełnie inne.W moim jest od spodu korek i mogę spuścić z niego paliwo i wszystkie ewentualne farfocle pływające w paliwie.Czy tak jest w nowszych filtrach to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten droższy - ale Ty idź do sklepu niech Ci dobiorą po nr VIN - będzie bezpieczniej. 

Jeśli masz ten co ja i chcesz go sam wymienić to życzę powodzenia i cierpliwości. Wymiana wiąże się z rozebraniem połowy elementów pod maską....

I nie zapomnij go zalać paliwem przed założeniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wymieniał filtr 4-króćcowy w T31 albo przynajmniej spuszczał z niego wodę? Są jakieś podstępne haczyki? Zaglądałem tam i korek spustowy jest bardzo trudno dostępny i bez węża spustowego (wg instrukcji) bardziej opłaca się wymienić cały filtr, bo jest on w miarę dobrze dostępny. W instrukcji jest również informacja o kontrolce wody w filtrze - czy komuś się kiedyś zaświeciła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wymieniałem dziś właśnie filtr paliwa w T31 2.0dci - nic trudnego. Trzeba zacząć od zdjęcia metalowej osłony wokół filtra (2 nakrętki, 1 śruba na klucz 13) i wszystko jest wtedy na wierzchu i banalnie proste. Ja nie zalewałem filtra paliwem, dopompowałem pompką tyle co się dało, a później parę razy pokręciłem silnikiem i odpalił bez problemu.

 

kontrolka wody jest tylko dla wersji, które posiadają filtr paliwa z czujnikiem - mój nie posiada, nie wiem które T31 to miały.

Edytowane przez Marciniak
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Obejrzałem filtr i też mam wersję bez czujnik wody. Są jakieś myki przy zdejmowaniu rurek z króćców? Czy wystarczy podważyć z boku kolorowy zatrzask i zdjąć zaciski? Czy jest ryzyko, że poleci paliwo pod ciśnieniem? Stosowałeś dodatkowe zaciski, jak przy pępowinie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie podważasz, ściskasz palcami z dwóch stron i ściągasz rurkę. Ciśnienia tam nie ma, mogą wylecieć znikome ilości paliwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Przymierzam się do wymiany.

Pytanie :

- rozkręcam

- czyszcze wnętrze obudowy filtra

- nowy filtr

- zalewam paliwem na full

?

Czy dobrze kombinuje ?

 

Nie zapowietrzy się ?

U góry jest pompka .

Rozumiem że do odpowietrzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat w ZTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Co to jest ZTS

Powiem szczerze że przeleciałem tematy ale jakoś nie trafiłem ...

Gdnie dokładnie szukać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na głównej, dział Zrób to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

Dziękuję

Poszukam

Niestety spędziłem ok godziny na szukaniu i nie znalazłem ...

Czy mogę prosić o link do strony .

Już brak mi pomysłów ...

Edytowane przez fonir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

Dziękuję

Poszukam

Niestety spędziłem ok godziny na szukaniu i nie znalazłem ...

Czy mogę prosić o link do strony .

Już brak mi pomysłów ...

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/101134-t30-wymiana-filtra-paliwa-22-dci/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, jestem świeżo po wymianie wszystkich filtrów i oleju. 

Mechanik stwierdził że kupiłem zły filtr i go nie wymienił. 

Kupiłem: filtron PP857

Moja t30 to 2004 rok 2.2 136 km bez dpf

Czy jest cień szansy że nie kłamał? Bo od 2 godzin siedzę i szukam innego... nie ma chyba (od 2006 w górę był inny ale ja mam 2004).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo mechanikowi się nie chciało, albo ktoś kiedyś zmienił pompkę/korpus mocowania filtra, np z powodu awarii i cofania się paliwa. Jeśli to możliwe to wrzuć fotkę tego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszytko fajnie ale ja też mam filtr bez dziury ale dostarczyłem mu z dziurą dokładnie PP 857

Wychodzi na to że sprawę załatwia PP 857/1 

Ale sprawdzę to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...