Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem uruchomić nowy temat gdyż nowalijki się wysypały i będzie przybywać

I tak:

Qq Acenta 1.2 B DIG-T 115KM

 Zużycie paliwa:

miasto-6.9l...w moim realu wychodzi 7.6l

warunki pozamiejskie 4.9l ...pierwsza moja dłuższa trasa max 100km/h 4.5l

Cykl łączony 5.6l...nie sprawdzałem.

Rozstaw osi1560mm

prędkość max 185km/h

Masa pojazdu 1350kg

Dopuszczalna masa całkowita 1860kg,z przyczepą 3060kg.

 

Jak na razie nie mam zastrzeżeń,ale co tu wymagać jak ma dopiero400km przejechane.Do turbinki trzeba się przyzwyczaić,bierze już od 1800obr,przy wolnym starcie z 1 biegu depnięcie na dwójce spowodowało nawet buksowanie kół.

Mogę dodać coś z cyklu łączonego.Trasa Sosnowiec Warszawa i jazda po Wawie+ powrót średnie spalanie 6.6l

Przy czym w stronę Wawy 110-120,powrót 100kmh

W sumie 600km zrobione i zbiornik pokazuje orientacyjnie jeszcze na 190km paliwa.

Qqłka bardzo fajnie sie prowadzi,jak przyklejona do asfaltu,jeden minus to dość głośny szum i opon i powietrza.

Edytowane przez JACKO29
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jack - i jak tam spalanie w nowym aucie? Szczególnie interesuje mnie spalanie przy prędkościach powyżej 120 km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej nie goniłem...


Jeszcze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack - i jak tam spalanie w nowym aucie? Szczególnie interesuje mnie spalanie przy prędkościach powyżej 120 km/h. 

 

przy prędkości 120 km/h to nie powiem ale przy 180km/h - 185km/h wg komputera 13,8 l /100km :) :) :) ale z tankowania na stacji pod korek 13,2 l/100km

Edytowane przez BartoszN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przejechaniu 400 km średnie spalanie z komputera to 6.8 l/100 km.  Trochę miasta, trochę trasy. Najmniej na trasie przy prędkości 80-90 wyszło 5.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej nie goniłem...

Jeszcze :D

Jacko czekam na odbiór 1.2 acent na co najbardziej zwrócic uwagę jakieś wskazówki .

Edytowane przez suszara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy prędkości 120 km/h to nie powiem ale przy 180km/h - 185km/h wg komputera 13,8 l /100km :) :) :) ale z tankowania na stacji pod korek 13,2 l/100km

A ja jestem ciekaw gdzie kolega tak zgodnie z przepisami ;) ;) jechal z takimi predkosciami ;) ;) ... generalnie widze ze jakiegos szalu to ze spalaniem nie ma

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara,zwróć uwagę na spasowanie elementów,będąc na placu w serwisie,zwróciłem uwagę na źle spasowane klapy,tak od silnika jak i od bagażnika.Niektóre miały lekko mało zauważalnie podgięte mocowanie zawiasu przy klapie silnika.

We wnętrzu zwróć uwagę na spasowanie dywanów,czasami potrafią wychodzić spod uszczelek.


Powyżej 130kmh rośnie już lawinowo,ale tak już jest we wszystkich silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszara,zwróć uwagę na spasowanie elementów,będąc na placu w serwisie,zwróciłem uwagę na źle spasowane klapy,tak od silnika jak i od bagażnika.Niektóre miały lekko mało zauważalnie podgięte mocowanie zawiasu przy klapie silnika.

We wnętrzu zwróć uwagę na spasowanie dywanów,czasami potrafią wychodzić spod uszczelek.

Powyżej 130kmh rośnie już lawinowo,ale tak już jest we wszystkich silnikach.

wielkie dzięki sprawdze to czekam na telefon od nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeren - No właśnie dlatego pytam. testowałem ten silnik w QQ na A1, jadąc ok 45 minut z prędkością 140 km/h. Wyszło spalanie z tego odcinka... 12,2 l /100 km. tymczasem spokojna jazda po Toruniu dała wynik 7,2 l/100km. jednym słowem silnik nadający się do miasta i na trasy, gdzie pomykasz max. 100 km/h. 

W analogicznych warunkach moja obecna QQ 1,6 benz pali w mieście ok. 8,3, a goniąc po autostradzie w granicach 140-150 km/h - ok. 8,5 l/100. tymczasem w trasie z równym prowadzeniem 100 km/h - potrafi zejść do 6,5 l/100 km. 

Stąd teraz waham się nad 1,2 i zastanawiam nad zaczekaniem na 1,6. jednak cena z tym silnikiem zapewne urośnie o dobrych 10-12 kawałków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. Jestem od wczoraj po wszystkich zaplanowanych jazdach próbnych Kia Sportage i Hyundai IX35 oraz Honda CRV. I szczerze powiem:

 - Kia Sportage 1,6 oraz Hyundai ix35 1,6 - ten sam motor. Co tu dużo gadać. Muł. Spalanie wcale nie najniższe. Podczas jazdy kią po mieście - nie spadło poniżej 8,5 l/100 km. 

- te same auta silnik 2.0. Wielkie rozczarowanie. 163 KM obiecująco na papierze wygląda. Tymczasem - QQ 1,2 wcale nie jeździ gorzej od tych smoków. Spalanie - miasto ok. 9 l/100 km, podczas krótkiego przelotu A1 między dwoma węzłami i v.max. 140 km/h - 12 l/100 km. 

 - Honda CRV 2.0 - oczywiście inna liga cenowa. Autostrada - 13/100!!!!. Miasto 8,2-8,6/100 km. Silnik żwawy, bez dwóch zdań. 

tak więc ostatecznie QQ 1,2 wcale źle nie wypada. Po prostu dane na papierze u wszystkich producentów to jedna wielka ściema. 

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w porównaniu do QQ 1.2 wygląda to tak :

 

Kia Sportage i Hyundai iX35 - wyglądają obiecująco na papierze ale w przypadku wersji 1.6 135KM (czy coś w tym stylu) to poprzedni QQ  1.6 117KM jeździł lepiej więc nowy QQ 1.2 to wręcz rakieta :) :) :)

 

nie ma co porównywać CR-V czy np. RAV4 gdzie silniki benzynowe są o poj. 2.0 do QQ 1.2 DIG-T ale jak tylko pojawi się QQ .16DIG-T to czemu nie :) :) :)

 

poprostu aby docenić wysiłek producenta przy nowym QQ trzeba nim się przejechać i przejechać się konkurencją :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz - pełna zgoda. Powiem tak - jestem głęboko rozczarowany osiągami zarówno Kii jak i Hyundaia. Pozytywnie oceniam QQ i jego silnik 1.2. Zobaczymy, co pokaże 1,6 z turbiną, aczkolwiek - CCC. Natomiast Hondę można dziś wyrwać za cenę topowego QQ, więc i o niej piszę i ją sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci...jezdziliscie moze dluzej Kia Sportage czy Hyundaiem ix 35 dluzej a potem QQ? Jakie wrazenia w porownaniu z QQ? Zewnatrz mi sie oba koreanczyki podobaja ale zastanawiam sie czy za kilka lat nadal beda wygladac w miare swiezo. QQ juz sie troche opatrzyl po tych 7 latach (mam na mysli pierwsza generacje) ale nadal wyglada calkiem nowoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej w porównaniu do QQ 1.2 wygląda to tak :

 

Kia Sportage i Hyundai iX35 - wyglądają obiecująco na papierze ale w przypadku wersji 1.6 135KM (czy coś w tym stylu) to poprzedni QQ  1.6 117KM jeździł lepiej więc nowy QQ 1.2 to wręcz rakieta :) :) :)

 

nie ma co porównywać CR-V czy np. RAV4 gdzie silniki benzynowe są o poj. 2.0 do QQ 1.2 DIG-T ale jak tylko pojawi się QQ .16DIG-T to czemu nie :) :) :)

 

poprostu aby docenić wysiłek producenta przy nowym QQ trzeba nim się przejechać i przejechać się konkurencją :) :) :)

 

Bartosz,

Dokładnie tak jak piszesz! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do spalania. Wczoraj zrobiłem trasę 100km, prędkość nie większa niż 100km/h i spalanie wyszło 5,8l. Więc chyba nieźle.

 

Co do mocy silnika, to nie mam porównania do koreańczyków o których piszecie. Ale po przejechaniu już 800km na tym silniku mogę stwierdzić, że daje radę. Co prawda przypieszenie przy prędkości 100km/h i w góre jest już mułowate, ale do setki jest moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz - pełna zgoda. Powiem tak - jestem głęboko rozczarowany osiągami zarówno Kii jak i Hyundaia. Pozytywnie oceniam QQ i jego silnik 1.2. Zobaczymy, co pokaże 1,6 z turbiną, aczkolwiek - CCC. Natomiast Hondę można dziś wyrwać za cenę topowego QQ, więc i o niej piszę i ją sprawdzałem.

Powiem tak...1.6 DIG-T na pewno będzie żwawszy.Ciekaw jestem jego spalania,aczkolwiek wydaje mi się,że wielkich różnic nie bedzie.

Przypuszczam,że podobna różnica jak w Note 1.4 a 1.6.Niewiele w zwyż ze spalaniem,ale za to na mocy o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...1.6 DIG-T na pewno będzie żwawszy.Ciekaw jestem jego spalania,aczkolwiek wydaje mi się,że wielkich różnic nie bedzie.

Przypuszczam,że podobna różnica jak w Note 1.4 a 1.6.Niewiele w zwyż ze spalaniem,ale za to na mocy o niebo lepiej.

 

a wg mnie będzie znaczna różnica w zużyciu paliwa - choć to nie będzie ten sam silnik co w JUKE 1.6DIG-T to i tak zapewne będzie palił dużo więcej niż 1.2 DIG-T ale osiągi za to będą odpowiednie - mam nadzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga na temat nowego Qqia,siedzenia po rozłożeniu nie tworzą prawie płaskiej powierzchni załadunkowej.Przednie siedzenie za mało dojeżdża do deski,tak że po rozłożeniu kładzie się na położonym oparciu tylnej kanapy.Wydaje mi się ze jest to duze niedopatrzenie ze strony projektantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to be...

W starym Note po wyjęciu zagłówków siedzenia były na płasko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...