Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak z ciekawosci...jezdziliscie moze dluzej Kia Sportage czy Hyundaiem ix 35 dluzej a potem QQ? Jakie wrazenia w porownaniu z QQ? Zewnatrz mi sie oba koreanczyki podobaja ale zastanawiam sie czy za kilka lat nadal beda wygladac w miare swiezo. QQ juz sie troche opatrzyl po tych 7 latach (mam na mysli pierwsza generacje) ale nadal wyglada calkiem nowoczesnie.

Jeździłem każdym z tych modeli po minimum dwa razy. każda jazda trwała co najmniej 30 minut. Tylko Nissan dał mi auto na sesję sam-na-sam. Plus wielki dla Yama Motors. 

Hyundai - plusy - ładny z zewnątrz pod warunkiem, że masz największe felgi, z 16 i 17 wygląda conieco komicznie, minusy - silnik muł, plastki wewnątrz przeciętne, zegary itd. nieco odpustowe 

Kia - plusy - dość dobrze wykończone wnętrze, ładna z zewnątrz, duży bagażnik,  minusy - silnik ten sam co w ix35, mulasty, 

QQ - ładny, ładny, ładny ;-) 

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć,że w mieście spalanie mam równe 8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak powiem - choć spalanie nie jest ekonomiczniejsze od silnika1,6 (wg komp.7.5l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak,wg.kompa 7.5l... 8 L wyszło po przeliczeniu od odbicia do odbicia  przy tankowaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem uruchomić nowy temat gdyż nowalijki się wysypały i będzie przybywać

I tak:

Qq Acenta 1.2 B DIG-T 115KM

 Zużycie paliwa:

miasto-6.9l...w moim realu wychodzi 7.6l

warunki pozamiejskie 4.9l ...pierwsza moja dłuższa trasa max 100km/h 4.5l

Cykl łączony 5.6l...nie sprawdzałem.

Rozstaw osi1560mm

prędkość max 185km/h

Masa pojazdu 1350kg

Dopuszczalna masa całkowita 1860kg,z przyczepą 3060kg.

 

Jak na razie nie mam zastrzeżeń,ale co tu wymagać jak ma dopiero400km przejechane.Do turbinki trzeba się przyzwyczaić,bierze już od 1800obr,przy wolnym starcie z 1 biegu depnięcie na dwójce spowodowało nawet buksowanie kół.

Mogę dodać coś z cyklu łączonego.Trasa Sosnowiec Warszawa i jazda po Wawie+ powrót średnie spalanie 6.6l

Przy czym w stronę Wawy 110-120,powrót 100kmh

W sumie 600km zrobione i zbiornik pokazuje orientacyjnie jeszcze na 190km paliwa.

Qqłka bardzo fajnie sie prowadzi,jak przyklejona do asfaltu,jeden minus to dość głośny szum i opon i powietrza.

 

Witam,

 

Odbyłem jazdę próbną:

-  suzuki sx4 s-cross Premium 1.6 B 120 KM

-  qq Acenta 1.2 B DIG-T 115KM

.

Zamierzam kupić nowe auto, ale... jeszcze nie potrafię się zdecydować, które wybrać.

 

Suzuki ma silnik benzynowy wolnossący.

Nissan ma silnik benzynowy z  turbo.

 

Wiem, że w obu autach jest system start/stop engine (bezkluczykowy)

 

Mam kilka pytań do właścicieli Qq 1.2 B DIG-T 115KM.

 

1.Czy w nissanie jest dodatkowo system start/stop lub inna nazwa - wyłączający/właczający silnik w celu oszczędności paliwa?.

2.Czy turbina działa podobnie jak turbina w silniku diesel'a? Trzeba poczekać, aż obroty turbiny spadną, aby wyłączyć silnik?

 

Pytam bo chcę być świadomy swej decyzji przy wyborze auta.

 

Suzuki ma silnik wolnossący - sprawdzony w SX4 (poprzedni model).

Ceny SX4 S-cross z rocznika 2013 u brokerów na Śląsku, to 66-68 tys. w wersji Premium z lakierem metalik.

 

Nissan bardziej mi się podoba, ale mam obawy co do silnika i jego osprzętu. 

Moja dotychczasowa jazda to głównie jazda miejska autem z silnikiem benzynowym wolnossącym.

 

Podzielcie się waszą wiedzą i spostrzeżeniami.

Odczucia użytkownika są bezcenne w przeciwieństwie do marketingowego bełkotu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

Tak jest. Działa to fajnie i szybko, ponowne uruchomienie silnika w zasadzie jest niezauważalne. Jak się nie chce z tego korzystać, to można wyłączyć

 

ad. 2

Nie trzeba czekać, od razu silnik się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,nie pisz takich rzeczy . Każda turbina ,bez względu na rodzaj paliwa, chłodzona jest olejem i zawsze po "ostrej" jeździe warto zadbać o to , by miała szansę na wytracenie temperatury 30-60 sek. i po sprawie.Chodzi o długą lub "ostrą" jazdę a nie o zwykły ruch miejski . Wtedy wyłączenie nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1

Tak jest. Działa to fajnie i szybko, ponowne uruchomienie silnika w zasadzie jest niezauważalne. Jak się nie chce z tego korzystać, to można wyłączyć

 

ad. 2

Nie trzeba czekać, od razu silnik się wyłącza.

 

 

To dobra wiadomość.

 

Niewiele jeszcze jest wiadomości natury technicznej o qq II i ten temat (NOWY NISSAN QASHQAI 1.2B Osiągi) powinien być rozwijany.

 

Piszcie, ja uważnie poczytam.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym systemem start - stop w QQ? Czy trzeba go wyłączać po każdym uruchomieniu silnika (resetuje się wraz z wyłączeniem stacyjki), czy wyłącza się go raz i zapomina o jego istnieniu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym systemem start - stop w QQ? Czy trzeba go wyłączać po każdym uruchomieniu silnika (resetuje się wraz z wyłączeniem stacyjki), czy wyłącza się go raz i zapomina o jego istnieniu? :)

 

Przy każdym uruchomieniu trzeba wyłączać STOP-START ( rewelacja ! :thumbsdown: )

 

Teraz trochę wyjaśnię o tym stop-start, start-stop bo nikt tu chyba się nie dogada.

 

START-STOP - uruchamianie silnika bez kluczyka ( przyciskiem )

STOP-START - wyłącznie się silnika przy postoju ( np. czerwone światlo ) w momencie trzymania wciśniętego hamulca i odpuszczenia sprzęgła, po czym włączenie się silnika podczas ponownego wciśnięcia sprzęgła z zamiarem wrzucenia biegu. Uruchomienie trwa ok 0,5 sek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla uściślenia: w przypadku Stop&Start naciśnięcie hamulca nie ma znaczenia. System zadziała jeśli auto się nie porusza (przynajmniej w moim). 

A na marginesie: na początku mnie ten S&S denerwował i go wyłączałem, teraz mi to lotto. Wyłączam tylko wtedy, gdy jeżdżę cały dzień po Wrocławiu czy innym dużym mieście. A że się zużywa auto? Ono i tak się rozpadnie za dwa lata przy przebiegu 150 tys. 

U mnie właśnie teraz, po przekroczeniu "magicznych" 65 000 km przebiegu,  zaczął się festiwal drobnych usterek elektroniki, którego przesłanie dla mnie brzmi: "zacznij myśleć o nowym aucie" :) : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę tu raz jeszcze  - mój szef jeździ Golfem 1,2 z turbiną. Przebieg jest już bardzo wysoki, a turbina dalej chodzi. NIGDY jej nie chłodził, nie miał pojęcia, że tak trzeba. 

natomiast to, że Stop-Start każdorazowo trzeba wyłączać to jest już porażka. Nawet w serwisie tego nie da się wyłączyć??? 

Do niezdecydowanego - jak ci nie zależy na spalaniu niskim, a masz rodzinę, co to na wyjazd za miasto bierze po 5 toreb - rozważ Outlandera. Byłem ogromnie zaskoczony - za 100 000 masz auto dużo większe (bagażnik jest przepastny), silnik 150KM klasyczny wolno-ssak benzyna,  wszystko prócz nawigacji, zarąbiste nagłośnienie (dla mnie to b. ważne) NO - ale brzydszy od QQłki. Outlander spalił mi po mieście 11,2 l/100 km. Acha - dają 5 lat gwarancji bez dopłaty. 

Mam nadzieję, że X-Trail będzie w rozsądnej cenie. QQłka jest ciut za mała.  :wave:

Edytowane przez seta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale STOP-START nie działa zawsze,jeżdżę po mieście i system ten nie reaguje przy krótkich odcinkach.Chyba ma to coś wspólnego z doładowaniem aku.Za mało woltów w bateryjce i nie stopuje.Od lutego mam przejechane 1800km i może ze dwa razy go wyłączyłem,a może z dziesięć zadziałał.Oszczędność na co2 0.50 kg.Tak więc nie jest to tragedia ten system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę tu raz jeszcze  - mój szef jeździ Golfem 1,2 z turbiną. Przebieg jest już bardzo wysoki, a turbina dalej chodzi. NIGDY jej nie chłodził, nie miał pojęcia, że tak trzeba. 

natomiast to, że Stop-Start każdorazowo trzeba wyłączać to jest już porażka. Nawet w serwisie tego nie da się wyłączyć??? 

Do niezdecydowanego - jak ci nie zależy na spalaniu niskim, a masz rodzinę, co to na wyjazd za miasto bierze po 5 toreb - rozważ Outlandera. Byłem ogromnie zaskoczony - za 100 000 masz auto dużo większe (bagażnik jest przepastny), silnik 150KM klasyczny wolno-ssak benzyna,  wszystko prócz nawigacji, zarąbiste nagłośnienie (dla mnie to b. ważne) NO - ale brzydszy od QQłki. Outlander spalił mi po mieście 11,2 l/100 km. Acha - dają 5 lat gwarancji bez dopłaty. 

Mam nadzieję, że X-Trail będzie w rozsądnej cenie. QQłka jest ciut za mała.  :wave:

 

 jak ci nie zależy na spalaniu niskim

 

Początkowo brałem pod uwagę spalanie. Dlatego zwróciłem uwagę na Suzuki SX4 S-cross.

Suzuki w zależności od wersji waży o około 200kg mniej niż QQ II.

Jeżdżąc po mieście różnica w spalaniu powinna być widoczna.

Podczas mojej jazdy testowej Suzuki po mieście (LUBLIN) spalanie wyszło 6.2l/100km. Wiem, że komputer pokazuje swoje, a tankowanie zweryfikuje spalanie. Myślę, że realnie można się zmieścić w 7l/100km.  

Suzuki wydaje mi się taki "sprytny" - dł. 4300mm.

Jeździłem po małych rondach i wchodziłem w "ciasne" zakręty z bardzo dobrym rezultatem.

 

 

Nissanem jeździłem 3 dni wcześniej niż Suzuki i wtedy nie zwróciłem uwagi na nic. Głównie zapamiętałem, że silnik z turbo ładnie przyspiesza, bez "turbo dziury" oraz, że auto ładnie wygląda i wewnątrz miło się siedzi. Głośne były opony (zimowe).

Ale to pierwsze i krótkie wrażenie.

Zużycie paliwa 1l więcej nie jest tragedią, natomiast elektronika i silnik z turbo w razie awarii to znacznie wyższe koszty.

Teraz analizuję parametry techniczne.

 

masz rodzinę, co to na wyjazd za miasto bierze po 5 toreb - rozważ Outlandera

 

Na dłuższe trasy mam Forda Tourneo ( bus krótki, niski). Wysoka pozycja za kierownicą (fotele przednie podnoszone pneumatycznie to niezrównany komfort podróżowania) i lusterka z widocznym martwym punktem, to coś co bardzo lubię. B)

Do wysokiej pozycji za kierownicą tak się przyzwyczaiłem, że gdy wsiadam do auta kompaktowego czuje się za nisko, kolana są za wysoko.

Bus dobry jest w trasę. W zatłoczonym mieście trudniej znaleźć miejsce do parkowania takim autem (gabaryty).

Dlatego rozglądam się za autem na miasto z wysoką pozycją za kierownicą. Oglądałem również minivany: Toyota Verso i Ford C-max.

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi/podpowiedzi.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez niezdecydowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronikę ma każde auto-nawet Suzuki, a ciekawe jak z awaryjnością turbiny...Przekonamy sie za czas jakiś..

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od wczoraj po wszystkich zaplanowanych jazdach próbnych Kia Sportage i Hyundai IX35 oraz Honda CRV.

Ponieważ od jakiegoś czasu zdażają mi się częste autostradowe wyjazdy też musiałem rozbudować moc silnika, aby jazda była łatwiejsza i przyjemniejsza. Z cytowanych przez Ciebie aut jeździłem Hondą w benzynie, po mieście jak najbardziej okej, na autostradzie spala nie mało. Silnik diesla to już inna akcyza wiec i robi się drogo.

W moim przypadku zmiana nastąpiła na Kugę w dieslu 163km. Na autostradzie śmiga naprawdę super, przy prędkości 150, którą osiąga z lekkośćią spala 7,3 litra. Stwierdziłem że większy silnik w aucie to nie wcale większe spalanie, a wręcz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy forum. Czytam, czytam i czasami mam wrażenie, że: albo nie widzieliście tego auta (silnik) albo nie zapoznaliście się z specyfikacją techniczną.

Silnik 1.2 posiada kompresor a nie turbinę. Dlatego nie ma żadnej "dziury" i nie trzeba czekać przed wyłączeniem. Przycisk uruchamiania silnika  występuje w wersji Tekna. Wiąże się to z posiadaniem systemu inteligentnego kluczyka I-Key. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.2 w Qashqai'u posiada turbinę.Silnik 1.2 w Note posiada sprężarkę (kompresor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z nas złapało się nowych silnikach Nissana ;). Wszystko przez bardzo podobne nazywnictwo :). Nowe silniki mają dwie zasadnicze nazwy "kodowe"

 

DIG-S - Silnik z mechanicznym kompresorem (Micra, Note II)

DIG-T - Silnik turbodoładowany (nowy QQ).

 

W nowym QQ bez wątpienia jest DIG-T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się trochę silnika 1.2DIG-T..., że tylko na papierze będzie sprawniejszy od 115KM 1.6b

 

Po kilku dniach powiadam Wam... ;) daje radę... 115KM/190Nm (moment benzyny 2.0) W każdym razie sprawniej niż 1.6 wolnossący. :) Chwile musiałem się przestawić do turbiny, która bierze od 1-1.5k RPMów... diabelska technologia  :devil:  :nissan:

Ponadto ma nadal łańcuch, 4-ry cylindry i 16 zaworów ;) czy DIG-S nie ma czasem 3ech??

No i w końcu 6 biegów i błoga cisza przy 140-150km/h

Generalnie cisza... komfort i jeszcze raz komfort nie ważne czy 60, czy 140km/h.  B)

O spalaniu porozmawiamy za chwilę jak się ułoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIG-s ma trzy garnki.


I w porównaniu do Qq,słychać go w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się trochę silnika 1.2DIG-T..., że tylko na papierze będzie sprawniejszy od 115KM 1.6b

 

Po kilku dniach powiadam Wam... ;) daje radę... 115KM/190Nm (moment benzyny 2.0) W każdym razie sprawniej niż 1.6 wolnossący. :) Chwile musiałem się przestawić do turbiny, która bierze od 1-1.5k RPMów... diabelska technologia  :devil:  :nissan:

Ponadto ma nadal łańcuch, 4-ry cylindry i 16 zaworów ;) czy DIG-S nie ma czasem 3ech??

No i w końcu 6 biegów i błoga cisza przy 140-150km/h

Generalnie cisza... komfort i jeszcze raz komfort nie ważne czy 60, czy 140km/h.  B)

O spalaniu porozmawiamy za chwilę jak się ułoży.

 

1.Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić (błoga cisza przy 140-150km/h).

 

Według testów dziennikarzy motoryzacyjnych powyżej 120km/h zauważalnie wzrasta poziom hałasu.

 

Szkoda, że nie podają poziomu hałasu w decybelach.

 

2.Jakie było zużycie paliwa przy prędkości 140-150km/h?

 

Będzie można porównać silnik wolnossący z silnikiem turbo.

Obiegowa opinia głosi, że silniki o małej pojemności (np.1.2) dobre są na "miasto".

Przy prędkości autostradowej są głośniejsze i zużywają więcej paliwa niż silniki wolnossące o wyższej pojemności.

 

Szkoda, że często brakuje szczegółowych danych.

Każdy indywidualnie zdecyduje czy dana wartość (poziom hałasu, zużycie paliwa) jest dla niego do zaakceptowania.

 

3.Czy fotel pasażera ma regulację wysokości tak jak fotel kierowcy?

 

Jestem potencjalnym nabywcą tego modelu.

Informacje pojawiające się na forum czytam i analizuję wzgledem własnych oczekiwań.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić (błoga cisza przy 140-150km/h).

 

Według testów dziennikarzy motoryzacyjnych powyżej 120km/h zauważalnie wzrasta poziom hałasu.

 

Szkoda, że nie podają poziomu hałasu w decybelach.

 

2.Jakie było zużycie paliwa przy prędkości 140-150km/h?

 

Będzie można porównać silnik wolnossący z silnikiem turbo.

Obiegowa opinia głosi, że silniki o małej pojemności (np.1.2) dobre są na "miasto".

Przy prędkości autostradowej są głośniejsze i zużywają więcej paliwa niż silniki wolnossące o wyższej pojemności.

 

Szkoda, że często brakuje szczegółowych danych.

Każdy indywidualnie zdecyduje czy dana wartość (poziom hałasu, zużycie paliwa) jest dla niego do zaakceptowania.

 

3.Czy fotel pasażera ma regulację wysokości tak jak fotel kierowcy?

 

Jestem potencjalnym nabywcą tego modelu.

Informacje pojawiające się na forum czytam i analizuję wzgledem własnych oczekiwań.

 

Pozdrawiam serdecznie

AD.1 Tak potwierdzam jest ok, to co dziennikarze piszą/opowiadają to większość bzdury, dla przykładu u mnie w Bmw już jadąc 80km/h słychać szum wiatru przy lusterkach...

 

AD.2 nie wiem, ale i tak jestem zainteresowany 1.6 DIG-T 163KM 

 

AD.3 z tego co wczoraj zauważyłem to tylko jest regulacja przód/tył i oparcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...