Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Nissan Qashqai 1.2DIG-T osiągi.


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niezdecydowany...Ad1 140-150 szum opon...jak dla mnie wnerwiajacy,silnika nie słychać...no może ciut-ciut.

Ad2 na taki wynik trzeba jeszcze trochę poczekać,nie mam się gdzie tak rozbujać :D

Ad3 tylko fotel kierowcy ma d****o podnoszone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezdecydowany...Ad1 140-150 szum opon...jak dla mnie wnerwiajacy,silnika nie słychać...no może ciut-ciut.

Ad2 na taki wynik trzeba jeszcze trochę poczekać,nie mam się gdzie tak rozbujać :D

Ad3 tylko fotel kierowcy ma d****o podnoszone :D

 

Właśnie to samo zauważyłem na jeździe testowej w "mieście".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bravo - else, cieszymy się razem z Tobą, wrzuć jakieś fotki attachicon.gifcomplimenti.gif attachicon.gifma jeżdzić.gif

 

Jak tylko coś cyknę ;)

 

Tymczasem jeszcze u dealera ;

1.jpg 2.jpg

 

 

Polecam Wszystkim Yama Toruń! :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że to winna opon typu runflat...

Infi,nie sądzę aby do takiego autka dawano runflaty.Co prawda są to opony Suv 4x4 Goodyera ale eco cośtam :D

Szczególnie dźwięk daje popalić na drogach z grubym grysem w asfalcie(via Warszawa od Piotrkowa)

Else,super! :D Niech Ci sie dobrze sprawuje i jeździ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infi,nie sądzę aby do takiego autka dawano runflaty.Co prawda są to opony Suv 4x4 Goodyera ale eco cośtam :D

Szczególnie dźwięk daje popalić na drogach z grubym grysem w asfalcie(via Warszawa od Piotrkowa)

Else,super! :D Niech Ci sie dobrze sprawuje i jeździ! :D

 

;)

 

Ja mam Bridgestone-y i wg mnie są OK. Poprzednie Continental-e były głośniejsze.

Ale poprzednio 1.6b wszystko pomimo dodatkowego wygłuszenia komory silnika, było głośniejsze >110km/h

Teraz pozostaje tylko szum wiatru i cichy pomruk silnika. Czasami zastanawiam się czy nie jest elektryczny :P

1.2DIG-T jest najcichszy w całej gamie silników QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam,to są Eficientgrip performance Goodyear...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else,Ty się nie nerwuj  :ball:

Cień nocy w słońcu ma kolor ciemnej śliwki,wręcz bardzo ciemnej,a jak sie zachmurzy lub nawet lekko ściemni robi się czarny,dla tego tez nie wszystkie zdjecia oddaja pełny kolor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko coś cyknę ;)

 

Tymczasem jeszcze u dealera ;

 

...

 

Polecam Wszystkim Yama Toruń! :)

 

Pozdrawiam

 

Gratuluję.

 

Mam pytania:

1.Jaka jest cena oraz wyposażenie tego egzemlarza?.

NC już widać. Czy pakiet bezpieczeństwa też jest?.

 

2.Czy otrzymałeś rabat? Jeśli tak, to w jakiej wysokości?.

 

Jeśli to nie tajemnica, podziel się z nami wiadomościami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else,Ty się nie nerwuj :ball:

Cień nocy w słońcu ma kolor ciemnej śliwki,wręcz bardzo ciemnej,a jak sie zachmurzy lub nawet lekko ściemni robi się czarny,dla tego tez nie wszystkie zdjecia oddaja pełny kolor :D

Doskonale o tym wiem bo mialem poprzednio w J10 ten kolor. :)

 

@Niezdecydowany,

Za duzo pytasz... ;)

Wszystko masz w cenniku. Zalapalem sie jeszcze na stara cene.

Przejedz sie do salonu i sprawdz organoleptycznie. A jak i to masz juz za soba to pozostaje decyzja. U mnie tez inne marki wchodzily w gre a wybralem to co wybralem i jestem zadowolony.

 

Mielismy rozmawiac o osiagach... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy ktoś jeszcze może to potwierdzić (błoga cisza przy 140-150km/h).

 

2.Jakie było zużycie paliwa przy prędkości 140-150km/h?

 

3.Czy fotel pasażera ma regulację wysokości tak jak fotel kierowcy?

 

Jestem potencjalnym nabywcą tego modelu.

Informacje pojawiające się na forum czytam i analizuję wzgledem własnych oczekiwań.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

ad. 1

silnik cichutki, ale przy takiej prędkości słyszę dosyć głośne szumy wiatru od lusterka

 

ad. 2

przy takiej prędkości jadąc autostradą spaliło mi około 10l

 

ad. 3

wysokość tylko u kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else

Nie reklamuj Yamy ....

... bo co pozostanie dla nas- miejscowych ;)

A gdzie u Ciebie patriotyzm ...."lokalny" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

else

Nie reklamuj Yamy ....

... bo co pozostanie dla nas- miejscowych ;)

A gdzie u Ciebie patriotyzm ...."lokalny" ? :)

 

Dlaczego, skoro jestem więcej niż zadowolony z poziomu obsługi. :)

Dużo dobrego słyszałem o tym ASO u nas na forum więc postanowiłem sam sprawdzić... ;)

O patriotyzmie lokalnym możemy pogadać offline jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mogę o nich powiedzieć .... ale z Twoich ust brzmi to wiarygodniej ! 

Minus tego ASO to brak usług blacharsko - lakierniczych . Na razie nie było potrzeby skorzystania ale z fabrycznymi niedoróbkami maski na jej regulację musiałem jechać do Myślęcinka k/Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Else - szczerze mówiąc myślałem ze w bud macie będziesz  robił zakupy :)

 

A widzisz... do Torunia mam rzut beretem i w dodatku autostradą... można przetestować auto ;)

 

--

 

Wracając do głównego wątku.

Silnik jeszcze się układa, ale już widzę, że target będzie osiągnięty ;) Nie dość, że dynamiczny, cichy to jeszcze nie dużo pali.

Moją drogę do pracy - miasto / obwodnica 3city poprzedni 1.6 spalał wg kompa ~8l/100 normalnej jazdy 60-140km/h

Dzisiaj jadąc tak samo normalnie 1.2DIT-T spalił 6,5l/100 :)

Jest dobrze. Znajomy siedzący obok nie mógł się nadziwić, że pod maską siedzi "potwór" a może "potworek" 1.2 :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to latem możemy sie mijać ...gdzieś po drodze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest dobrze. Znajomy siedzący obok nie mógł się nadziwić, że pod maską siedzi "potwór" a może "potworek" 1.2 :P:D

 

tak jak większość z nas patrząc w cennik nowego QQ i wersję 1.2 115KM nie wierzy ,że będzie lepiej niż było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie wyższe niż podane w specyfikacji. Tutaj nie można się dziwić przecież większość producentów podaje dane z "testów". Natomiast różnica w przypadku qashqai-a jest znacząca. 5,6l średnie jest niemożliwe do osiągnięcia podczas normalnej jazdy. W moim przypadku przy delikatnej jeździe na odcinku około 27 km (jazda mieszana) wynik to 6,6. Z kolei na odcinku 615 km podczas jazdy w cyklu mieszanym trasa/miasto komputer pokazał 7,5. Niestety to też jest niezbyt dokładne wskazanie. Od tankowania do tankowania na ww. Odcinku z faktycznych wyliczeń wyszło 7.9l. Oczywiście spalanie w trasie na poziomie podanym przez producenta też jest nierealne np. jadąc na trasie w-wa - gdańsk skasowałem w trakcie jazdy wskazanie paliwa. Od tego momentu przez kilkanaście minut utrzymywalem prędkość 90 km na 6 biegu i udało mi się uzyskać 5,2 l/100 jako średnią z przejazdu. tak więc szału nie ma. Przy okazji hałasu - w zależności od kierunku wiatru i prędkości jazdy słychać hałas powietrza od lusterka kierowcy. Ponadto hałas od 19 kół też jest dosyć mocno słyszalny. W moim przypadku zauważyłem że podczas przyspieszania przy predkosci obrotowej około 1500-1700 oraz około 2500 słychać buczenie silnika. Nie wiem czy to turbina czy coś innego. Czy macie podobną sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...