Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai 2,0 - pytania odnośnie instalacji LPG


Arky69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdać się na doświadczenie i wiedzę montującego, jeśli sugeruje inaczej?

Czy ktoś z Was ma LPG w J10 ze skrzynią automatyczną z silnikiem 2.0?

Ja mam QQ+2 2009 r. 2.0L, skrzynia CVT

Gazik założony, śmiga, bez lubryfikacji

Mam swój zakład który gazował już mój trzeci wóz, a znajomym ...

Powiedział nie trzeba, ale jak się uprę, za dodatkową opłatą

Nie mam, jestem zadowolony

Jedyny mankament to malutka butla z gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. instalacja dzisiaj zamontowana. Mam tylko jedną zagwozdkę, Chłopaki zamontowali mi zbiornik 48l - wysoki na 20cm ( podniosłem 3 rząd siedzeń o jakieś 4cm. Jest tylko minimalny problem żeby doknąć siedzenia trzeba mocno przycisnąć i widać że siedzenie naciska na butle - myślicie czy tak może być?

 

Rozmawialiśmy o droższej butli o 200 pln króra miała mieć 180mm ale wydawało mi się ze z tą bedzie ok.

 

Rozmawiałem juz z Piotrem z Autonagaz jak wygląda sprawa wymiany - wiadomo dopłata to zbiornika ale wspomniał że może być trochę zachodu z papierami bo te już mam gotowe, podbite itp.

 

Macie jakąś wiedzę w temacie?

Ja mam butlę 180/680 49L ,przy wysokości 20cm , mogli wsadzić coś większego np. 200/680 BORMECH -58L .Szkoda ,zawsze to większy dystans do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A moze jest niska butla ale wielka jak miejsce na koło ?

Nie chcę przeróbki siedzeń, moze ktoś taki zbiornik ma, może polecić?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Nie, ale widziałem ich montaże i strojenia (m.in. mój sąsiad montował tam instalację, tak specjalnie jechał z Gdańska do Katowic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Proponuję odświeżyć temat bo chcę zagazować J10 2.0 4x4 w wersji 104kW/141KM, a tam są szczęśliwie tylko pojedyncze wtryski (a nie podwójne jak w 103kW/140KM) co przyoszczędzi mi nieco na instalacji jakieś 4 stówki i jest w tej wersji też znacznie słabszy katalizator więc dostanie po tyłku, a to z kolei na minus.

Auto ma 210kkm przebiegu i dwie rzeczy mnie nurtują.

Katalizator który szybko się pewnie przepali ma wg książki serwisowej dwie sondy lambda. Jedną przed, a drugą za. I moje pytanie do użytkowników, czy komuś już instalacja LPG wypaliła kata i jaka była reakcja komputera na odczyty. A może ktoś po prostu wyciął, pytanie to samo.

A druga rzecz to butla. Bormech robi w Charnowie na północ od Słupska w swoich zakładach naprawdę dobre butle i widziałem, że mają też takie "obwarzanki" ale "pełne w środku" co daje sporo więcej pojemności brutto. O podginaniu pływaka nie słyszałem. Ale ciekawi mi czy zastosowanie jednego i drugiego da jakąś dobrą pojemność. Jeśli komuś udało się wstawić duże pojemności niech się pochwali fotkami ile to wystaje ponad dno bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...