Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tuning wnętrza T30


Bartezm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomijam gusty o których się nie dyskutuje, ale w mojej opinii wnętrze (deska rozdzielcza) jest po prostu okropna, i podczas jazdy (a muszę na nią patrzeć) miewam myśli samobójcze...

 

Koledzy - powklejajcie w ten temat jakieś ciekawe, nieciekawe a nawet kontrowersyjne opcje przeróbek wnętrza (jakieś zdjęcia, linki...). Szukam natchnienia, jakiejś koncepcji... jakiegoś urozmaicenia kolorystycznego i materiałowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze tu juz nic nie da sie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie da... potrzebne jest kilka czynników takich jak kasa, chęci i czas...

nie chcę narzucać w tym temacie swoich pomysłów ale... coś mnie łechocze na punkcie:

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=137513&start=60 

oraz 

zmiana koloru panela...

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=320&t=157017&start=20 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Bufet mozna otapicerowac lub obszyc skora jak w oplu astrze bertone. Panel przemalowac ale licznik niestety zostanie na srodku.

Edytowane przez Grzmot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybka fotoszopka...

a95dc6ace31d7bd7med.jpg

 

technika - jeszcze nie wiem... może malowanie, może okleina...

 

jak ktoś chce teraz spojrzeć na inny kolor to pisać.... teraz to kilka kliknięć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie wiem... czy może być coś gorszego od koloru kupy w oryginale...

 

3f3aaf393935fe2emed.jpg

 

c4c05dc6d4c5b465med.jpg

 

3112301cef2cf7fdmed.jpg

 

f14dbc60e288cd5amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na wstępie nie ma nic wspólnego z niżej wymienionymi :)

W okolicach Bydgoszczy działają dwie firmy:

1. Krucza 18 - cuda wianki z foli samoprzylepnej i lakierowanie: http://www.krucza18.pl/

2. Java Car Design - nie wiem czy jest coś czego nie zrobią z wnętrzem http://www.javacardesign.com/indexpl2.php

Może oni jakąś wizualizację, może mają jakieś doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jave znam.... 

problem jest taki, że chyba jeszcze nikt nie był na tyle szalony aby coś robić w t30... o ile kolorystykę można zmienić to stylistykę ciężko... myślę, że w javie po moim wyjściu mieli by wszyscy dobry ubaw, że chcę obszywać takiego parcha...

 

koszty pomijam...

 

Jeśli się na coś zdecyduję i będę coś rzeźbił - to na 99,9% samemu ;) - w następny weekend mam w planach rozbiórkę, wygłuszanie i składanie civica brata + okleina wewnątrz (najprawdopodobniej karbon srebrny lub ciemy popiół) i delikatny retusz grila czarnym matem... więc trening będzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jave znam.... 

problem jest taki, że chyba jeszcze nikt nie był na tyle szalony aby coś robić w t30... o ile kolorystykę można zmienić to stylistykę ciężko... myślę, że w javie po moim wyjściu mieli by wszyscy dobry ubaw, że chcę obszywać takiego parcha...

 

koszty pomijam...

 

Jeśli się na coś zdecyduję i będę coś rzeźbił - to na 99,9% samemu ;) - w następny weekend mam w planach rozbiórkę, wygłuszanie i składanie civica brata + okleina wewnątrz (najprawdopodobniej karbon srebrny lub ciemy popiół) i delikatny retusz grila czarnym matem... więc trening będzie... ;)

 

Czekam na efekt. ciekawe jak wyjdzie, pamiętaj że nakleja się na mokro, najlepiej woda z płynem, i do tego kilka skalpeli chirurgicznych do korekty folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak uważasz :)

 

Możesz też pokombinować z Plasti dip czy jakoś tak.

Ja mam konsolę jakąś taką szaro-srebrną. Tez paskudna, stąd ten mój stary pomysł wpasowania dużego tableta. Ale do tematu. Dostałem kiedyś kawałek szarego pseudocarbonu, była to folia na karoserię więc trochę gruba. Nawet się udało choć było trochę gimnastyki z opalarką . Nie podobało mi się jeszcze bardziej więc zerwałem. Możliwe że gdyby to był jakiś ładny kolor - Twoje propozycje są bardzo mi się podobają -to może bym zostawił. Podsumowując, z folią można poeksperymentować daje możliwości i jest odwracalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kiedyś u siebie,w Colcie, patent z lakierowaniem plastików. Wyglądało to całkiem znośnie.

Tyle, że Colt robił za "pierdzikółko", więc raczej nie powtarzałbym tego w X-Trailu.

Co do X'a to osobiście chciałem iść raczej w kierunku zmiany tapicerki na skórzaną (niż grzebanie przy desce), ale jak mi gość

zaśpiewał cenę to zrezygnowałem ... a używki z biegiem czasu przestałem po prostu szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim ostatnim autku, Mazda 5, przemalowałem plastiki. Były jasne i strasznie już obsyfione, nie szło doczyścić. Do tego ja ciemne wnętrza preferuję.

Prezentowało się to tak (i uwierzcie, na zdjęciu wygląda cacy, miód, maliny, ale w rzeczywistości to tragedia była):

 

FG55VVE_4.jpg

 

Po solidnym myciu, gruntowaniu i spray'owaniu o tak:

 

DSCF7004.JPG

 

DSCF7027.JPG

 

DSCF7017.JPG

 

Tą okleinę karbonową na obudowie drążka to po krótkim czasie zdjąłem i pomalowałem na czarno, tak jak osłonę radia.

I byłem w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym malowałeś? dawałeś podkład? dawałeś bezbarwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Umyłem porządnie, wyczyściłem benzyną i dawałem podkład bezbarwny. Też w spray'u. A na to potem farbę. Wszystko wyszukiwałem na ebay'u. Specjalnie do plastików.

Nic nie odpryskiwało, solidnie się trzymało i nawet po prawie trzech latach spoko wyglądało. Zwłaszcza zaskoczony byłem obudową radia bo ona zupełnie gładka była i często w nią czymś zdarzało się przywalić (panelem od radia, kluczykami, itp), a żadnych śladów nie było. Bo pozostałe plastiki to takie z chropowatą fakturą były.

:)

 

A ten projekt z czerwonym to fajnie wygląda :) Kiedyś ktoś na forum mazdy wrzucał zdjęcia pomalowanej na czerwono plastikowej pokrywy (osłony) silnika - kozacko to wyglądało (oczywiście tylko po podniesieniu maski ;)

Edytowane przez paolomario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na MS to była częsta praktyka - malowanie pokryw i kolektorów zwłaszcza w V6. 

 

właśnie się zastanawiam nad czerwonym matem na panel a na drzwi dać czarny z czerwonymi wstawkami flock...

jeszcze nie wiem czy dać czerwony stonowany czy mocno oczojebny...

 

ps

kiedyś ktoś wstawił na forum x-a z "digital zegarami"... nie mogę znaleźć tematu... a wydaje mi się, że był w środku też przerobiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartezm widziałem ostatnio biały "carbon" 3M, może to + czarny flock ożywiłoby tę finezję czołgu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy przydało by się jeszcze przeszyć kierownice tak jak mam w mx-ie i co najmniej jakieś wstawki w fotele... a tu powstaje problem utrzymania czystości na białej skórze...

 

jutro zfotkam deche z drzwiami i spróbuje coś domalować w PS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na próbę zamówiłem aluminium szczotkowane srebrne... koszt niewielki, zobaczymy jak to będzie się prezentować. Zastanawiam się nad flockiem... boje się, że będzie cały czas zakurzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...