Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Jak przygotować swoją primerkę do zimy ?


Gość Maciek C
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jestem właścicielem nyski od kilku miesięcy, nie miałem jeszcze okazji używać jej zimą... Zastanawiam się czy przeprowadzić jakąś konserwację podwozia? Wiadomo, sól itp... Pytam, póki mam jeszcze jakąś kaskę :) Czy ktoś z grupowiczów coś takiego robił przed zimą? Może jestem przewrażliwiony? Do tej pory jeździłem poldotem, którego jak wiadomo ruda bardzo lubi... Wydaje mi się jednak, że jeśli zakonserwuję dobrze, to i żywotność niektórych elementów się zwiększy...? Co o tym sądzicie? Konserwować czy nie? Jeżeli tak, to czym???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie konserwować. Jak masz zamiar pozostawić auto na dłuższy czas, to oprócz konserwacji podwozia zainteresuj się konserwacją nadwozia. W profilach zamkniętych ruda lubi się zagnieżdżać, a konserwacji nadwozia wykonuje się poprzez specjalne otwory techniczne. Relatywnie koszt takiej operacji jest niższy niż naprawa skorodowanych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie konserwować. Jak masz zamiar pozostawić auto na dłuższy czas, to oprócz konserwacji podwozia zainteresuj się konserwacją nadwozia. W profilach zamkniętych ruda lubi się zagnieżdżać, a konserwacji nadwozia wykonuje się poprzez specjalne otwory techniczne. Relatywnie koszt takiej operacji jest niższy niż naprawa skorodowanych elementów.

Trzeba zmierzyć zawartość wody w płynie hamulcowym i jeśli przekroczy pewną wartość (2,3% nie pamiętam) trzeba wymienić. Poza tym jeśli nie jesteś pewny co masz w chłodnicy płyn też trzeba wymienić.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a tak przy okazji spytam, znasz może jakiś dobry warsztrat na Śląsku który przeprowadzi konserwację? Generalnie auta nie będę zostawiać bez ruchu na dłużej niż dobę :) Niestety stoi pod chmurką, dużo jeżdżę, myślę, że warto zainwestować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a tak przy okazji spytam, znasz może jakiś dobry warsztrat na Śląsku który przeprowadzi konserwację? Generalnie auta nie będę zostawiać bez ruchu na dłużej niż dobę :) Niestety stoi pod chmurką, dużo jeżdżę, myślę, że warto zainwestować...

 

w Warszawie też chętnie poszukam warsztatu, chętnie bym zakonserwował N15 od spodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym sądzicie? Konserwować czy nie? Jeżeli tak, to czym???

 

Zdecydowanie konserwować! Ja swego czasu konserwowałem profile zamknięte swojej Almerce w jednym zakładzie w Cz-wie, myślę że podwozia też pewnie konserwują. Nie mam niestety do nich numeru, ale jeśli chcesz, na priv'ie wytłumaczę Ci gdzie to jest.

 

W Primerce muszę najpierw załatać dziurawy próg, a dopiero potem będę go konserwował...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do konserwacji proponuję BITEX lub ELASCON po wyschnięciu tworzy twardą powłokę, porządna konserwacja podwozia mojej Primerki, łącznie z nadkolami zajeła mi 2 dni, zwróccie baczną uwagę na kielichy amortyzatorów zwłaszcza przednich, u mnie były silnie skorodowane. Aby je wyczyścić nagimnastykowałem się okrutnie :lol: używając na przemian papieru ścierngo i małej szczotki drucianej, potem maznąłem Hameraitem, odczekałem 2 dni aż porządnie wyschnie a następnie pomazałem wszystko BITEXem :wink: teraz jest cool i żadna woda czy sól mu nie zagrozi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko jako drobne uzupełnienie dodam, że w Kato znalazłem warsztat który się zajmuje li tylko zabezpieczeniami antykorozyjnymi. Za pełną konserwację (podwozie + profile zamknięte) krzyczy 550 zł , auto trzeba zostawić na 3 dni. Za parę dni pojadę na rekonesans. Wtedy będzie wiecej szczegółów.

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...