Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy jesteś zadowolony ze swojej Micry ?


Gość strzelec
 Udostępnij


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

witam ja również mam k-10 87r. :lol: ma 216tys. km za sobą z czego 8tys. jest moje mam ją od początku sierpnia i latałem nią 150 prawie :cry: az zaczeły dzwonić zawory. a co do k-11 to nie wiem zmieścił by się tam telewizor 29" zapakowany w karton, bo ja w swojej k-10 taki woziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szanowni Forumowicze,

 

przejechałam swoją bordową Micrą już (dopiero?) 350 km (ale w baku coś jeszcze chlupie, więc nie policzę, ile pali po mieście... poza tym, przy takiej pogodzie i początkach przygody z Nissanem może być więcej niż zazwyczaj... :oops: ) i chyba pora na pierwsze wrażenia...

 

ogólnie: Suuuuuuuper! :D wygodne fotele, duże lusterka boczne= mniejsze martwe pole, duże szyby- czyli prawie wszystko widać... no i mam szyberdach, więc jak wsiadam do auta to widzę... jasność :) z przodu dużo miejsca na nogi, nawet co "dłużsi" pasażerowie wygodnie wyciągają się na przednim siedzeniu ;) kierownica, choć nieregulowana, jednak jest na właściwym miejscu... wspomaganie duuuużo daje, co przy gabarytach Micrusa i jego mikrej wadze sprawia, że manewry to "kaszka z mlekiem" :)

 

litrowy silniczek pracuje równo i cichutko, bez problemu jechaliśmy 145km/h Wałem Miedzeszyńskim :D choć wtedy jest już trochę głośniej w "budzie"... ale wystarczy podgłosić ciut radio i jest ok ;) automat chodzi "jak po maśle"- łagodnie startuje, nie "pełza", więc nie muszę deptać hamulca na czerwonym, bez "skoków" zmienia biegi... no i "drive sport (ds)" jest the best :twisted: mała odrzutowa wrotka ;) można bez problemu killować większe auta :D hamulce wypróbowałam na maksa wczoraj w ekstremalnych warunkach :lol: , zanim utknęłam w korku na Ursynów ;) ale wtedy delektowałam się automatem :) w prezencie świąteczno-noworocznym Kulka dostała zimowe kapciuszki, więc tym bardziej dzielnie trzymała sie ośnieżonych ulic, a potem brnęła przez pośniegową pluchę :D

 

podoba mi się też światełko w bagażniku- taki gadżet, ale pożyteczny... no i wspomniany wcześniej szyberdach- spoglądam w górę, a tam gwiaździste niebo :D full romantic ;)

 

czego mi brakuje, to raczej rzeczy mniejszego kalibru, czyli: oświetlenia zegarka (a może tylko ja nie mam? :?), lampki kontrolnej, że włączone są "krótkie"; ideałem byłoby mieć 5 drzwi... no i wczoraj wyszło, że trzebaby wymienić piórka wycieraczek przednich... poza tym firmowe radio (Philips) ma malutkie przyciski- w trakcie jazdy trudno jest np. podgłosić fonię lub zmienić stację radiową, no i nie ma reverse'a... wentylacja jest trochę głośna na wyższych "przełożeniach"... :/

 

dodam tylko jeszcze, że centralny i alarm sprawują się bez zarzutu (ale te zamontowałam po kupnie Kulki), podobnie jak odcięcie dopływu paliwa (nawet mój mechanik zapomniał, że już jest i chciał rozmontowywać silnik, bo silnik nie działał :lol: )

 

zastanawiam się też nad dwiema rzeczami: gdzie umocować gaśnicę? oraz: gdzie ew. umieścić zestaw głośnomówiący do komóry?? :roll: jakieś pomysły?? please...

 

podsumowując: piątka z plusem :) oby tak dalej! mam nadzieję, że przedstawię Wam siebie i Kulkę na styczniowym spocie :)

 

pozdrawiam wszystkich,

 

Ola

 

p.s. dodam, że wcześniej jeździłam tylko wypuskami polskiego przemysłu motoryzacyjnego... ale na starość człowiek robi się mądrzejszy ;) a na pewno bardziej wygodnicki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Jestem posiadaczem Micry z 91r 1,2 SUPERS+LPG od ponad roku.Musiałem trafić na felerny egzemplarz ponieważ mam w moim Nisku wymienione już prawie wszystko.od momentu zakupu czyli ok. 1,5roku zrobiłem nią prawie 20 tyś i nie nażekam jest OK.Prócz tych wszystkich napraw zawiodła mnie tylko raz na trasie a tak poza tym polecam gorąco wszystkim NISKA.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego mi brakuje, to raczej rzeczy mniejszego kalibru, czyli: oświetlenia zegarka (a może tylko ja nie mam?

...

podsumowując: piątka z plusem :) oby tak dalej! mam nadzieję, że przedstawię Wam siebie i Kulkę na styczniowym spocie :)

 

Gratuluje wyboru jedynego słusznego auta ;)

 

Oświetlenie zegarka jest :lol::lol::lol: odkryłam po pół roku... jak wymieniłam resztę przepalonych żarówek :)

 

Koniecznie przyjedź na spot styczniowy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia: czego to się nie odkryje w samochodzie po kilku kilometrach jazdy? ;) a może znalazłaś miejsce na gaśnicę? :?

 

a spotu się nie mogę doczekać :D

 

ostatni update: spalanie- 7 litrów na sto tylko i wyłącznie w jeździe miejskiej... no i przy TEJ pogodzie i przy wzajemnym "obwąchiwaniu się"... chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu,

 

U mnie uchwyt na gaśnicę jest na przodzie prawego fotela; raczej oryginalny 8) (moje auto też jest ,,second-hand" i też mam je od niedawna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu,

 

U mnie uchwyt na gaśnicę jest na przodzie prawego fotela; raczej oryginalny 8) (moje auto też jest ,,second-hand" i też mam je od niedawna).

 

Miejsce na gaśnicę??? Też trzymam pod prawym fotelem ale tak luźno wrzuconą. To tam jest jakiś uchwyt??? :shock: Jak wyjdę z pracy to poszukam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam nic nie ma :shock: a ja strasznie nie lubię, jak mi gaśnica lata po samochodzie, jak szczur po sklepie... ani w bagażniku, ani tym bardziej w środku (co może być wręcz niebezpieczne...)... help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni update: spalanie- 7 litrów na sto tylko i wyłącznie w jeździe miejskiej... no i przy TEJ pogodzie i przy wzajemnym "obwąchiwaniu się"... chyba ok?

 

ech.. ostatnio mi pali w miescie 9/100 ale teraz w grudniu wyszlo prawie 10/100 w miescie.... :-|

ostro nie jezdze.... jestem 3 miesiace po duzym przegladzie (po 90tys) na ktorym m.in. wymienili swiece..... ale chyba cos jest nie tak jezeli tyle pali :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam nic nie ma :shock: a ja strasznie nie lubię, jak mi gaśnica lata po samochodzie, jak szczur po sklepie... ani w bagażniku, ani tym bardziej w środku (co może być wręcz niebezpieczne...)... help!

U mnie też nic nie ma pod fotelami, ale za to w bagażniku po prawej stronie jest taki parciany pasek i tam trzymam gaśnicę (choć to dosyć głupie miejsce). Pasek nie ma regulowanej długości, więc służy do przytrzymywania gaśnicy, kluczy i kamizelki odblaskowej (i jakoś to się razem trzyma...).

Blount, do czego jest ten uchwyt przykręcony - do podłogi czy do fotela? Jeśli do podłogi, to czy do jej poziomej części, czy do tego "progu" pod fotelem? Bo nie wiem, czy szukać dziur, czy szykować wiertarkę ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo zadowolony jestem z mojego Microlocika . Mały zwinny, wszedzie sie zmieści a 75 koników pod maską potrafi go rzbujać na autostradzie przy pomyślnych wiatrch aż 175 km/h i to na zasilaniu LPG !!!! :);) A jak sie jezdzi ekonomicznie pali bardzo niewiele. SUUPER.

 

Kupiłem sobie ostatnio K11 i jestem zaskoczony niską vmax silniczek to 1.3 a udało mi się ją bujnąć jedynie do 155 i to na 4biegu na 5 140 i koniec. Słyszałem że powinno być trochę inaczej powiedzcie mi moi drodzy co może być przyczyną jak to sprawdzić i czy w tym modelu jest przepływomierz? A i jeszcze jedno na trasie 300km kiedy to ją właśnie sprawdzałem spaliła mi 10 i ciut to chyba troszkę za wiele co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio K11 i jestem zaskoczony niską vmax silniczek to 1.3 a udało mi się ją bujnąć jedynie do 155 i to na 4biegu na 5 140 i koniec. Słyszałem że powinno być trochę inaczej powiedzcie mi moi drodzy co może być przyczyną jak to sprawdzić i czy w tym modelu jest przepływomierz? A i jeszcze jedno na trasie 300km kiedy to ją właśnie sprawdzałem spaliła mi 10 i ciut to chyba troszkę za wiele co.

 

155 to zdecydowanie za mało. Bez problemu rozpędza się do 160 a jak jest gdzie się dalej rozpędzać, to i więcej wyciągnie, szczególnie 1.3 ;).

10 na 100 hmmm, to sporo, ale zależy od prędkości. Jeśli jechałeś 155 na 4 biegu, to 10l na 100km to całkiem mało ;D. A poważnie, to średnie spalanie tej zimy miasto+trasa wychodzi mi niecałe 7l na 100km. Ale większość przejechane w mieście na niedługich odcinkach, a trasa to pogodowa porażka.

Ogólnie to auto nie lubi, gdy przekracza się dozwoloną prędkość (tzn. więcej wtedy pali, nic ponadto ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... to prawda. Ostatnio na trasie przy spokojnej jeździe (90-100kmph) spalił mi 5.6l/100km. W mieście spokojnie potrafi dojść do 10 (tak było przynajmniej wtedy, gdy nie miałem założonego filtra PCV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam taką K10 jak ta na zdjeciu przy LeXaN od 1,5 roku, rocznik 1991, poj. 1,2 i jestem zadowolona z jego posiadania. Jedynie nie wiem co zrobić z zawiasami w drzwiach ( drzwi od strony kierowcy troszeczke się osuwają) Macie na to jakiś sposób? Pozdrawiam cieplutko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartolomeo
czego mi brakuje, to raczej rzeczy mniejszego kalibru, czyli: oświetlenia zegarka

 

Masz przepaloną żarówkę :) Mnie przestał świecić jakiś miesiąc temu, ale póki co za zimno, żeby rozbierać zegary.

 

zastanawiam się też nad dwiema rzeczami: gdzie umocować gaśnicę? oraz: gdzie ew. umieścić zestaw głośnomówiący do komóry?? :roll: jakieś pomysły?? please...

 

W mojej Micrze gaśnicę mam przykręconą po lewej stronie przy drzwiach, z racji, że nie ma pedału sprzęgła, miejsce jest.

 

podsumowując: piątka z plusem :) oby tak dalej!

 

Micra N-CVT to naprawdę fajne autko, jak sama pisałaś, w mieście to wręcz błogosławieństwo mieć taki samochód. Życzę Ci tylko bezawaryjnej jazdy, głównie chodzi o skrzynię, bowiem jak ta klęknie to kaplica (vide przykład mój czy Mrówy) :) Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką K10 jak ta na zdjeciu przy LeXaN od 1,5 roku, rocznik 1991, poj. 1,2 i jestem zadowolona z jego posiadania. Jedynie nie wiem co zrobić z zawiasami w drzwiach ( drzwi od strony kierowcy troszeczke się osuwają) Macie na to jakiś sposób? Pozdrawiam cieplutko!

witaj- zawsze fajnie jak sie komus podoba starszy model :wink: co do obisnietych dzrwi to przeszukaj forum bo bylo tego sporo 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sie męczyłem 4 dodziny z jednymi dzwiami ale teraz zamykają sie poprostu lalunia :D wszystko idealnie pasuje :]

 

sporo dłubania bo trzeba dorobić miedziane wkładni (czy jak to tam nazwać :/ ) ale sie opłacało :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

a czy wy tez tak macie ze każdą nierówność drogi czujecie podczas jazdy ? byle gówienko i czuc w stopach :/ co to moze byc czy poprostu k10 tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kasiunia777

wszyscy tak chwalicie k10, a ja uważam że to szmelc. pali jak smok (przy silniku 1,0 8litrów na 100, mondeo 1,8 mojego męża pali 9,5 gazu!!!!!!!), co chwila coś sie psuje (jak nie pompa wody to jakieś gumowe przewody od chłodnicy), naprawde bardzo poważnie myślę, żeby sprzedać to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz chyba jakis felerny egzemplarz bo mnie pali 7-8 l gazu ( na trasie kolo 6,2/100) a na benzynce to palil w okolicach 6/100 (trasa ok 5/100), pozatym mam go ponad 6 lat i jedynie 3 lata temu wymienialem lozyska w skrzyni biegów, a poatym to wymieniam co roku olej i filtry oraz co 2 lata świece no i rok temu zmienilem tarcze hamulcowe i klocki na nowe, a pozatym nic nie naprawiam w nim. nie ma na nim rdzy, silnik chodzi równiutko, zawieszenia nie ruszalem jeszcze wogóle i przejechalem nim ok 80kkm wiec wiem co mówie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...