Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

350z Bydlak


Bydle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze tam nie ma za bardzo co toczyć,może z 3mm. Ewentualnie poszerze blotniki. Bieżnik musi się schować jakieś 1,5 cm do srodka.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Teraz to już plany na przyszły rok ale to już się wiąże z przebudową kompletną auta na race car z nową rolką na r888, nowe body w celu zbicia kg i wykrzesanie paru km żeby łoić dupe m3'kom i innym wynalazkom.

Zdjęcia nie są jakieś mega za***iste ale robiłem je moim kalkulatorem M2 i obrabiałem też w telefonie bo od pół roku nie mam laptopa...

 

11928709_764853926954318_77556985403813211892324_764728393633538_21628073163892611934496_764728816966829_58076011328976411896444_956999917692194_30480039467823811538991_957000071025512_66870993490139110562487_957000224358830_653670680191419


I jeszcze jedno w kolorze:

 

11953304_956936804365172_914311635896470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Zaiweszenie jest ustawione na beton sredni i nic nie dobija, przynajmniej ja nic nie słyszałem ani nie widziałem żeby coś tarło.

Felga będzie na sprzedaż bo jest nowa koncepcja na nowy sezon jak by ktoś był zainteresowany. Cena na PW

 

Takiego go pamietam bo juz od 3 miesiecy nim nie jezdzilem dobrze...

 

Tak poza tym to auto nadal stoi i skrzynia jest na koncowce a w sumie juz jest zlozona a czekam tylko na TRANSGO ze stanow ktory zdecydowalem sie zamontowac skoro i tak generalny remont skrzyni zrobilem :D Ciekawy jestem jak to bedzie latac na tym. Pare osob bylo zainteresowanych montazem ale podobni nikt nie ma odpowiednich rozwiertakow do nich wiec moj mechanik zakupil takowe jezeli byl by ktos zainteresowany:) Ale najpierw zobaczymy jak to u mnie wyjdzie :)

A wiec auto odebralem po remoncie kompleksowym skrzyni i tak mam: nowa pompe, splanowane przekladki miedzy tarczkami co pozwoliło dołożyć dodatkowe tarczki, nowe tarczki exedy, sprzęgło hydrokinetyczne z nowymi kewlarowymi okladzinami, dolozone zawory transgo w sterowniku w wersji rozbudowanej bo sa dwie akurat.

Efekt tego jest za***isty. Skrzynia zmienia naprawdę szybo biegi, czuc różnice, zmiany sa bardziej twarde, nie ma mowy o zadnym przeciaganiu, jak obroty dochodzą do nominalnej wartosci odrazu obroty spadaja i jest twarda zmiana biegu natomiast przy spokojnej jeździe nie czuc zmian biegow tak jak bym jechał autem z bezstopniowa skrzynią. Generalnie po remoncie takim skrzynia potrzebuje czasu zeby wszystko się poukladalo a zawory polapaly odpowiednie cisnienia. Jezdze dalej i testuje. Jutro może trochę pojezde bo ostatnio pogody nie pozwoliły mi za bardzo a nie mam do niego opon zimowych wiec zdam dalsze relacje a na dniach jeszcze opisze inne smaczki jakie mam do założenia do nysy ;)

Gdyby ktos chciał transgo to mój mechanik od skrzyni podjemie sie tego i wystarczy mu wysłać tylko sam sterownik, co do ceny to już z nim ustalać trzeba.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Kurczaki jest lepiej jak sądziłem :) jeszcze do tego jak się zrobi remap to w ogole zmieniać biegi bedzie jak DSG :)

Bardzo zależało mi na tym opisie.

Trzymaj się i pamietaj o regularnej wymianie oleju w skrzyni !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reakcja na zmianę biegów też się poprawiła, lag jest mniejszy ale nadal lekki pozostał. Wcześniej jak zmieniałem bieg to takie było uczucie jak by skrzynia musiala jeszcze dokrecic obroty silnika a tutaj jak pykne to wskazowka odrazu spada i szybciej wskakuje następny bieg. Teraz jestem zakochany na maksa w tym automacie i za nic bym nie zmienil go ba manula bo czuje ze będę dymac wszystkie seryjne z'tki z ta skrzynia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za***iscie ciekawe jak to sie ma do samego programu u mnie reakcja pozostała ale zmiana też uległa znacznemu skróceniu i nabrała twardośći

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech odpuść sobie hamownia zawsze mowi ze zabiera on moc... jedynie kolektory wydechowe i albo katy won albo sportowe nic więcej. Do tego spacer mod ssaka ew. puszka z rev upai do tego strojenie. fajna tez opcja to walki ssace z revupa ok 10nm up i 7Km

roztoczyc obudowe przeplywki można i wycieniowac oske w przepustnicy...

Dyfer 3.5 odmuli maszyne i nie bedzie ona uciazliwa w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo a y-pipe taki jak miales przecież cos tam dodawał mocy? Gotowego aftermarketowego wydechu ze stanow nie kupię bo to gowno ale taki y-pipe chętnie zapodam. Kolektory wydechowe juz mam, muszę tylko lekko przespawac lewy coby o pręt kierowniczy nie opieral się.

A masz jakieś walki ssące na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid tutaj bede kontynuować watek żeby bór zasmiecac Kaktusowi tematu.

 

A na co miało by źle wpływać? Skrzynia jest wzmocniona dodatkowymi tarczkami, sprzęgło tez a same zawory trans go tez wzmacniają skrzynie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale jednak bieg jest tak wbijany że aż dostajesz mocnego kopniaka w plecy te wszystkie naprężenia przechodzą przez skrzynię a jednak ślizgające się tarczki wszystkie szarpnięcia niwelowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku koszyczki mogą się rozlecieć... Ale to przy wiekszych mocach...

Ps. Nagrał byś filma jak zmienia biegi teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...