Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego w Tince.


czmiel_t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy macie jakieś doświadczenie z akcją serwisową wymiany czujnika położenia wału korbowego? Rok temu miałem z tym problem, samochód na ułamki sekund przerywał zapłon aż w końcu zgasł i nie chciał zapalić (być może pisałem już o tym w temacie ogólnym) wtedy nie chcąc ryzykować zakupu nowej części za niemal 400zł bo nie byłem na 100% pewien czy to czujnik kupiłem używany za 50zł. Autko przejeździło na nim rok czasu. Jadąc teraz na długi weekend w trasie znów poczułem szarpnięcie przez ułamek sekundy a kilkaset metrów dalej silnik zgasł. Pomimo, że zapięty był 5 bieg, samochód toczył się z dużą prędkością obrotomierz spadł na 0. Zatrzymałem się i po ok. minucie spróbowałem odpalić silnik. Odpalił i jeździ do teraz bez problemu. W internecie znalazłem info, że bodajże w roku 2004 była akcja serwisowa Nissan'a związana m.in. z wymianą wadliwych czujników ale nie wiem czy była to akcja ograniczona czasowo. Dzwoniłem dziś do serwisu i człowiek ma zapytać w centrali czy mogą wymienić mi ten czujnik w ramach tej akcji ale na odpowiedź kazał czekać ok. 3 dni więc pomyślałem, że może tutaj dowiem się szybciej. Przy okazji powiedział, że wymieniane były również wadliwe dźwignie hamulca ręcznego i jakieś uchwyty pasów bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ! z tego co wiem to czujniki są wymieniane BEZTERMINOWO na 99,9% ale trochę to zalezy chyba od pracy serwisu. Mnie w Krakowie przy okazji diagnozy na kompie uszkodzenia cewki wyłapali, po VIN że czujniki do wymiany (żadnych objawów i aby tak zostało)zaprosili za ok 3 tyg. przyjechałem wyczekałem się z 3,5h ale cóż radość była, że Nissan dba nawet autko umyli po robocie radość. Tylko kurna kto widział robić tyle czasu coś co zajmuje ok 20 min max?!?! za Ok 2 tyg. tel. z serwisu że sie jeszcze coś należy z okazji akcji serwisowej gratis :dribble: no to ja w szkoku umawiam się na termin przyjechałem do serwisu siadam przy serwisancie on zerka w ekran coś tam komentuje i prosi o poczekanie. To ja czekam ale że ekran LCD był lekko w moją stronę to zerkam a tam doś długi opis serwisu (nie doczytałem całego, że klient był ostatnio miał mieć !!! wymienione czujniki ale, że wg VIN są do wymiany ale wg czegoś tam nie to żeby zrobić zdjecia i zapytać w centrali :angry: Oj lekko się znerwiłem siedziałem przyklejony jak glonojad do szyby w serwisie - zrobienie fotek zajęło im ok. 1 h! w tym faktycznej roboty przy moim autku tak max 10 min. No i finał: fotki zrobili i ciiiiiisza tak już z 1,5 roku będzie <_< miałem pisać pismo do centrali ale jakoś nie mogę się zebrać a że autko chodzi to sobie ciśnienia nie podnoszę...

Z pasami to jeszcze w niemczech coś robili a o hamulcu pierwwze słyszę.

Gdzieś na forum głównym lub Primerki był kolega który na podstawie VIN był w stanie powiedzieć co robiono w aucie w serwisie w ramach akcji - ja skorzystałem i dlatego wiem o pasach ale to byo z 1,5 roku temu, nie weim czy dalej ma takie możliwości. Uff

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem kiedyś w tym temacie o VIN ale kolega chyba już się tym nie zajmuje. Pocieszyłeś mnie z tą bezterminowością, mam nadzieję że uda się to wymienić w ramach akcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem czujnik 4 dni temu . koszt czujnika nowego 190 zł japoński niby orginalny wymiana 30 zl . i teraz wkońcu auto śmiga . a objawy miałem takie same jak ty najpierw szarpanie , a po zgaszeniu auta już nie mogłem zapalić. odpaliłem dopiero po kilkunastu minutach i tak kilka razy mi się zdarzyło, a najczęściej w upalne dni .

 

oprucz tego wymieniłem jeszcze przeplywomierz bo też byl uszkodzony i nie mogłem rozwinąć większych prędkości , do 120 wszystko ok ale wiecej już się nie dało wydusić z auta bo zaczynalo brakować mu mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś czujnik bo ponoć nie ma zamienników i można jedynie oryginalny kupić?

 

 

no u siebie w mieście to znaczy w dąbrowie górniczej w sklepie co zajmuje się częściami do aut japońskich i koreańskich.

zamówiłem o 16 a część była o 9 rano następnego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Więc na koniec chciałem Wam się pochwalić, że przedwczoraj odebrałem auto z serwisu. Długo to trwało bo musieli sprowadzać części hamulca ręcznego. Nie mogą wymienić samego czujnika, kampanię serwisową muszą przeprowadzić kompleksowo. Wymienione zostały czujniki położenia wału korbowego i wałka rozrządu, zapięcia pasów bezpieczeństwa tylnych foteli oraz dźwignia hamulca ręcznego z mechanizmem. Ufff ... nie mogę uwierzyć, że udało się to zrobić za friko w starym aucie z przebiegiem ponad 300.000km! Naprawa przeprowadzona przez Nissan Pacific Cars w Warszawie.

Tak więc Panowie, jeśli macie problem z waszymi czujnikami to śmiało dzwońcie do ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz kolego powiedzieć coś więcej na temat tej kampanii serwisowej.

- Czy podlegają pod nią wszystkie Tino i we wszystkich stacjach Nissana w całej Polsce?

- Skąd się dowiedziałeś o tej akcji? /gdyby chcieli mnie wyrzucić z kwitkiem-bo się nie należy!!!/

- Co wchodzi w darmowy przegląd, wymianę lub ewentualnie naprawe?

Pytam, bo Tinke mam od roku jak przyprowadziłem ją z Niemiec i pewnie by się jej przydał taki przeglądzik, aby dowiedzieć się co w niej niedomaga jeżdżąc rok po naszych drogach i na naszym paliwie. Aktualnie mam przejechane 225000km. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O akcji dowiedziałem się z wikipedii bo wyczytałem tam, że m.in. w silniku QG18DE była przeprowadzana akcja serwisowa dot. czujnika wału korbowego. Całej reszty dowiedziałem się dzwoniąc do ASO. W ASO człowiek potwierdził, że jest taka akcja, jest bezterminowa i tak jak pisałem wcześniej kompleksowo wymieniane są obydwa czujniki, zapięcia pasów i dźwignia hamulca ręcznego. Musicie dzwonić do ASO, podać VIN żeby sprawdzili czy przypadkiem ta akcja u Was nie była już przeprowadzana. Jeśli nie macie książek serwisowych muszą Wam uruchomić wstecznie gwarancje a potem tylko czekać na części i telefon z serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki bo i ja zadzwoniłem do serwisu i już jutro w Rzeszowie maja mi wymienić te 2 czujniki,na części czekałem ponad tydzień, skoro jest taka akcja nissana to trzeba skorzystać, chociaż żadnych objawów w moim nissaniku nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Piękna sprawa poszło bez żadnych problemów wymienili 2 czujniki , nawet im to sprawnie poszło około 20 minut i po sprawie.Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Na diagnostyce komputerowej wyszło mi że mam zepsuty czujnik położenia wału korbowego ( auto gaśnie podczas jazdy, na światłach jak zgaśnie nie chce odpalić) i moje pytanie jest takie ile kosztuje taki czujnik ponieważ byłem w hurtowni i powiedzieli mi że cena takiego czujnika to 1050 zł, w sklepie cena była nieco niższa bo 800 zł ale w internecie jest pełno aukcji i cena tego czujnika jest od 70 do 170 zł.

Jeśli ktoś wymieniał ten czujnik i orientuje się w cenie proszę o odpowiedź :)

Edytowane przez Ave Tino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

poszukaj tu http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O&typ=14657 w wyszukiwarce wpisz czujni położenia i wyskoczy Ci kilka wyników.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

 

poszukaj tu http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O&typ=14657 w wyszukiwarce wpisz czujni położenia i wyskoczy Ci kilka wyników.

 

Pozdrawiam

już tutaj szukałem i jest tylko czujnik położenia wałka rozrządu :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te czujniki są takie same. Można je podmieniać ze sobą.

 

 

Tylko nie za bardzo się  orientuje gdzie one się znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka rozrządu jest po lewej stronie silnika u góry, stojąc przodem do samochodu czujnik wału korbowego jest niżej i raczej jest do niego kiepski dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie za bardzo się  orientuje gdzie one się znajdują.

 

Już kiedyś /2 lata temu/ składałem takie propozycje, aby dzielić się fotkami, relacjami, tutorialami, fotorelacjami.

Każdy z nas posiada przecież komórkę, którą może zrobić fotkę i umieścić na forum z opisem.

Nie każdy z Was z Nas od razu wiedział wszystko i o wszystkim.

Ile to Wam - Nam wszystkim zaoszczędziło by  czasu, kasiorki i poznanej wiedzy dzięki uprzejmości forumowiczów. 

Propozycje składałem w kilku działach, gdyż silniki często są takie same.

 

Jak się już do tego dobierzesz i znajdziesz, to fajnie by było gdybyś zrobił fotki i dopisał coś dla potomnych i dla osób z mniejszą wiedzą.

Nie zapomnij dopisać do fotki jaki silnik i model samochodu i nie rób ich w dużej rozdzielczości, gdyż niektóre fotki jak się otworzy, to nie mieszczą się na ekranie i trudno jest coś rozpoznać.

Temat jest tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83270-czujniki-gdzie-jakie-umiejscowienie-fotki/?hl=%2Bczujniki-gdzie+%2Bjakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wałka rozrządu jest po lewej stronie silnika u góry, stojąc przodem do samochodu czujnik wału korbowego jest niżej i raczej jest do niego kiepski dostęp.

Dzięki wielkie postaram się pobawić może mi się uda do niego dostać.

 

Już kiedyś /2 lata temu/ składałem takie propozycje, aby dzielić się fotkami, relacjami, tutorialami, fotorelacjami.

Każdy z nas posiada przecież komórkę, którą może zrobić fotkę i umieścić na forum z opisem.

Nie każdy z Was z Nas od razu wiedział wszystko i o wszystkim.

Ile to Wam - Nam wszystkim zaoszczędziło by  czasu, kasiorki i poznanej wiedzy dzięki uprzejmości forumowiczów. 

Propozycje składałem w kilku działach, gdyż silniki często są takie same.

 

Jak się już do tego dobierzesz i znajdziesz, to fajnie by było gdybyś zrobił fotki i dopisał coś dla potomnych i dla osób z mniejszą wiedzą.

Nie zapomnij dopisać do fotki jaki silnik i model samochodu i nie rób ich w dużej rozdzielczości, gdyż niektóre fotki jak się otworzy, to nie mieszczą się na ekranie i trudno jest coś rozpoznać.

Temat jest tutaj http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/83270-czujniki-gdzie-jakie-umiejscowienie-fotki/?hl=%2Bczujniki-gdzie+%2Bjakie

 

 

Niestety nie mam zdjęć bo żeby dostać się do czujnika położenia wału korbowego potrzebny był kanał i wybrałem się do mechanika który za 30 zł wymienił i usunął błąd z komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie postaram się pobawić może mi się uda do niego dostać.

 

Niestety nie mam zdjęć bo żeby dostać się do czujnika położenia wału korbowego potrzebny był kanał i wybrałem się do mechanika który za 30 zł wymienił i usunął błąd z komputera :)

Czyli co dokładnie zrobiłeś? wymieniłeś czujnik wału kor. na nowy czy podmieniałeś czujniki rozrządu korbowego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co dokładnie zrobiłeś? wymieniłeś czujnik wału kor. na nowy czy podmieniałeś czujniki rozrządu korbowego? 

wymieniłem czujnik na nowy i przeczyściłem przepustnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem czujnik na nowy i przeczyściłem przepustnice :)

Gdzie kupiłeś czujnik i ile zapłaciłeś za niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...