Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ACC signal - gdzie szukać w Juke - lampy dzienne ?


skaktus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każą do akumulatora bo tam w teorii napięcie powinno po uruchomieniu silnika wynosić około 14V a tak nie jest, wynosi około 14V po starcie po czym spada do około 12,6 co powoduje gaśnięcie lamp.

 

Pytanie czy masz dodatkowy przewód do wzbudzania lamp podłączany do ACC bo bez tego przewodu podłączenie do skrzynki bezpieczników ci nic nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luknij na ten link i wszystko stanie się jasne 

trochę szkoda że w nie naszym języku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przewód niebieski i pomarańczowy. ale oni w  serwisie  podłączyli je razem do postojowych


mam przewód ACC+ NIBIESKI W SERWISIE PODŁĄCZYLI GO RAZEM Z POMARAŃCZOWYM DO POSTOJU


jak pisałem mam ten przewód ,i co dalej robic :nissan:


skaktus pytałeś o przewód ACC+ mam taki ,i co dalej 


czy ktoś może mi doradzić co dalej?


i  co nikt nic nie potrafi doradzić co robić,a tyle piszecie na forum o światłach dziennych , co jeden to mądrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem i nie jestem mądrzejszy.Ja kupiłem Philipsa DRL4 ,nie wiem jaki sterownik mają Day Light 9.(jest pewno schemat w instrukcji)

Jeśli informacje z forum nie są jasne i nie wystarczające to pozostaje  pomoc telefoniczna w firmie Philips.Ja tez tam się zwracałem z pomocą i wymienili elektronikę w tych światłach.Skoro film z YouTube i opis mój i kolegów z forum nic nie wnosi to albo Philips  albo NISSAN niech pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w serwisie nissana,nibieski przewód podłączyli pod ACC+ i nie gasną po spadku napięcia,po wyłączeniu się alternatora :nissan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku...

 

Ja się nie pytam "Czy podłączyli sygnał ACC"

 

TYLKO

 

"Gdzie podłączyli u ciebie sygnał ACC" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

witam.

odświeżam trochę temat, trochę ;P

 Dziś szukając plusa po kluczyku zerknąłem na kable sterujące silnikiem wycieraczek. we wtyczce są 4 kabelki

na brązowym jest plus po kluczyku. czy ktoś już wykorzystywał tą opcję do podłączenia zerówek led dwufunkcyjnych??

myślę o połączeniu kierunkowskazów ze światłami dziennymi. i jak się to ma do przepisów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam zasilanie świateł DRL ze skrzynki bezpiecznikowej z kabiny.

Przewód poprowadziłem poprzez drzwi do komory silnikowej.

Wiem, że nie jest to najładniejsza opcja ale widząc jaki nakład pracy

czekałby mnie aby poprowadzić kabelek w innych miejscach, od razu

wybrałem najprostsze rozwiązanie.

Najważniejsze, że działa .....

 

Zasilanie_ACC.jpg

Światła_DRL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na portalu Alii....ss specjalne bypassy do montowania w skrzynkach bezpiecznikowych.

Stąd też kombinowanie z przewodami czy złączami nie wchodziło w rachubę.

Nauczony doświadczeniem unikam ingerowania w instalację zbyt mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...