Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Halogeny przeciwmgielne - kika pytań...


Gość Maciek C
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę temat bo zniknął dział "Zrób to Sam".

 

Jeżeli dobrze pamiętam to co muszę zrobić przy montażu halogenów to:

montaż świateł,

podłączyć pod istniejącą instalację,

wymienić przełącznik zespolony od kierunków,

włożyć bezpiecznik tam gdzie trzeba i.....

 

No właśnie czy jeszcze o czymś zapomniałem?

Wracając koledzy do tematu to mam pytania: czy w instalacji fabrycznej do halogenów w P11 przed liftem jest przekaznik, jeżeli tak to gdzie oraz gdzie jest i jak jest oznaczony bezpiecznik tej instalacji?

 

A najlepiej by było gdyby ktoś z was udostepnił, jak posiada, schemat instalacji elektr. halogenów lub wskazał gdzie takowy znaleźć na sieci.

Z góry dziekuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art51. $5

Na drodze krętej oznaczonej odpowiednimi znakami, kierowca pojazdu może używać przednich świateł przeciwmgłowych podczas normalnej przejrzystości powietrza od zmierzchu do świtu.

 

O poprawie widoczności sam wiem najlepiej zwłaszcza na zakrętach i doświetlenie drogi zaraz przed samochodem jak i pobocza.

A ja uwazam ze wszystko z glowa. Jesli slabo widac, to ok - doswietl sobie droge halogenami, ale:

- nie uzywaj halogenow gdy jest mokro (chyba ze nie masz nikogo przed soba)

- jesli dojezdzasz do jakiegos auta - wylacz halogeny, przeciez jadac za samochodem, czy wlaczysz je czy wylaczysz, widzialnosc jest taka sama

- jesli jedziesz po ruchliwej drodze - odpusc sobie halogeny gdy nie ma gestej mgly

- wlaczone halogeny nie dodaja 10KM i nie zwiekszaja aerodynamiki auta

- wlaczone halogeny zwiekszaja zuzycie paliwa

 

Osobiscie czesto jezdze trasa Wawa - Olsztyn i ilekroc spotykam przeciwnika z wlaczonymi halogenami choc ich nie potrzebuje, zawsze odwzajemniam sie tym samym. Jedzie palant w sznureczku, samochod za samochodem, szosa mokra dziala jak lustro, a ten oslepia podwojnie. Nie potrafie znalezc wytlumaczenia dla takiego matola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woro woro pojedź do Lwowa Tam palanty jeżdżą na długich po starówce, bo fakt, że przy tych poniemieckich hełmach dyndających na rozpostartych linach z żarówką 100W, nie czyszczoną od nowości, to diabeł tam mówi dobranoc. Trafiają sie i tacy co szperacze zapuszczają jak im jeszcze ciemno. Istny dziki wschód. Nie wspomnę że sygnalizacja to tam służy do oświetlania bo i tak jedzie pierwszy ten co ma większe i bardziej poobijane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że koledzy którzy chcą jeździć na halogenach to mają normalne światła do du.y , ja też mam do du.y i nie używam prawie wogóle halogenów a jak ktoś mi z przeciwka jedzie na przeciwmgielnych przy pogodzie bez mgly to sam do siebie powiem mu kilka miłych słów :dribble: A po co takie głupie pytania czy i kiedy można używać przeciwmgielnych... prosze przeczytać kodeks drogowy tam jest ta kwestia wyjaśniona :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt nie chce wspomóc wiedzą:( szkoda, poczekam na dobrą pogodę i sam będę coś działał. Pewnie założe nową instalację pod halogeny, przynajmniej będą niezależne od innych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś schematy które są w tym temacie?

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/37837-primera-poradniki-serwisowki-instr-obsugi-katalogi-obd/

 

a jak nie to google i zawsze coś znajdziesz ;)

 

Np. na tej stronie

Edytowane przez Melo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy schemat do podłączenia Halogenów. Pamiętaj aby podpiąć obowiązkowo je pod światła postojowe aby nie było sytuacji, że po włączeniu samych halogenów nie będziesz miał oświetlenia z tyłu. W tym celu proponuję podpięcie przewodu na wyłącznik halogenów do obwodu postojówek a nie do bezpiecznika 7,5 A jak na schemacie.

post-18247-1259174946,4746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a ja mam pytanko czy ktos zrobil jakas instrukcje "zrob to sam" odnosnie montazu halogenow w Primerce w ktorej ich nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biggrin.gif a zajrzeć do działu nie łaska, że takie głupie pytania zadajesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Kolega montował halogeny w P11 przed liftem. Jedyne co musiał dołożyć, to halogeny :D przekaźnik i przełącznik zespolony wymienić na taki z włącznikiem halogenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragles ale kolega chce mieć na półmisku podane smile.gif Najlepiej to foty jakby były i organoleptycznie pokazane gdzie i jak kabelek podpiąć. Rozumiesz>Zero inwencji własnej>niech inni myślą za mniebiggrin.gif Może i lepiej że tych halogenów co poniektórzy nie mają, bo bez obrazy (nie kieruje tego do was) ale sporo palantów zapomina że to są światła przeciwmgielne i oślepiają innych użytkowników, bo musza błysczeć na drodze (głupotą też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biggrin.gif a zajrzeć do działu nie łaska, że takie głupie pytania zadajesz

 

 

Hm laska ale jakos nie znalazlem wyzej wymienionego tematu.. choc nie ukrywam moze zle szukalem ... ;)

 

1 Podświetlenie przycisków podnoszenia szyb

2 Wymiana wewnętrznych klamek

3 Montaż aluminiowych pierścieni zegarów

4 Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

5 Naprawa silniczka wycieraczek

6 Montaż pompy paliwa wraz z obudową

7 Demontaż tylnej półki z głośnikami

8 Demontaż poszycia drzwi kierowcy

9 Demontaż mechanizmu wycieraczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...