Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silownik klapy bagaznika


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robert,jeżeli klapa pędzi jak szalona to:

-albo za mocne siłowniki

-albo założone odwrotnie

-albo są uszkodzone i nie hamują jak należy

Czy nie są uszkodzone,łatwo sprawdzić,demontując jeden z nich i trzymając za cylinder i opierając o podłogę,wcisnąć tłoczysko i zwolnić nacisk.Jeżeli wyskoczy jak szalone,nadaje się na złom.Ma wysunąć się szybko,a od połowy suwu zwalniać.Radzę przy tym eksperymencie zaopatrzyć się w grubą rękawicę,bo mała główka mocowania mocno wchodzi w rękę i należy pamiętać o zębach :D Wszak 400N nacisku to jakby nie było 40kg!!!

Sprawdziłem i wszystko jest ok. Jest tak jak pisał Jacko29. Siłowniki po połowie pięknie zwalniają. Niepotrzebnie się bałem (zmyliła mnie początkowa prędkość otwierania). Super!

Teraz sznurki do półki są chyba troszkę za krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- co najważniejsze to klapa po naciśnięciu przycisku otwarcia podnosi się sama, więc za blende nie trzeba już ciągnąć i jedyna siła jaka na nią działa to ta potrzebna do nacisniecia przycisku otwierania.

 

 

Nie musisz użyć nawet najmniejszej siły, aby otworzyć klapę? Ani trochę nie musisz pociągać? To jest bardzo ważne, aby nie używać nawet grama siły, tylko klik.

Jeżeli tak, to mam bardzo bardzo bardzo chytry plan :D :D :D :D Aż tak chytry że chyba nie zasnę dziś jak mi nie odpiszesz :devil:

A co ze sznurkami od półki? Wyrywa je?

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz użyć nawet najmniejszej siły, aby otworzyć klapę? Ani trochę nie musisz pociągać? To jest bardzo ważne, aby nie używać nawet grama siły, tylko klik.

Jeżeli tak, to mam bardzo bardzo bardzo chytry plan :D :D :D :D Aż tak chytry że chyba nie zasnę dziś jak mi nie odpiszesz :devil:

A co ze sznurkami od półki? Wyrywa je?

Jest tak że naciskamy przycisk otwarcia, "klik" i klapa idzie do góry ale myślę że to się może zmienić jak się siłowniki trochę wyrobią. Co do sznurków to nie zrywają się ale półka za wysoko się unosi i lekko wcina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz użyć nawet najmniejszej siły, aby otworzyć klapę? Ani trochę nie musisz pociągać? To jest bardzo ważne, aby nie używać nawet grama siły, tylko klik.

Jeżeli tak, to mam bardzo bardzo bardzo chytry plan :D :D :D :D Aż tak chytry że chyba nie zasnę dziś jak mi nie odpiszesz :devil:

A co ze sznurkami od półki? Wyrywa je?

To ja już się domyślam że kolega chce sobie nogą otwierać bagażnik jak na reklamie bodajże Forda :D ale co z zamykaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Robert o to chodzi :)

Mam w planie założyć radiolinię. Najważniejsze dla mnie jest samo otwarcie bagażnika szczególnie jak idę obładowany zakupami to właśnie samo uniesienie klapy jest najgorsze, a tak to pstryk i już :)

Myślałem początkowo nawet na tym samym pilocie co brama bo i tak zamykam auto i przycisk jest nieaktywny ale jednak to nie zda egzaminu. Mam już na oku pewien miniaturowy pilocik. Zobaczymy jak to wszystko zadziała :)

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj że masz innego Qq niż ja. Klapa może nie ważyć tyle co u mnie i się nie otworzy.

 

Ale jak zrobisz odryglowywanie z pilota to daj znać też chętnie skorzystam z takiej możliwości.

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapy raczej się nie różnią po lifcie, no chyba że w QQ+2 :)

Widziałem w internecie, że można kupić też takie sprężynki co się zakłada na siłowniki.

Będziemy kombinować :D


Dostałem siłowniki no i tak...

Pierwsza sprawa, to muszą być zamontowane na odwrót, bo tak wskazuje strzałka na siłowniku "Body -->", czyli gruby element przy klapie.

Za pierwszym razem nie spojrzałem na to i klapa otwierała się tak: mocno, w połowie zwalniała, a no koniec power i klapa aż podskakiwała. Po zamontowaniu zgodnie ze strzałkami otwiera się płynnie, ale wg. mnie za mocno. Aby ją zamknąć trzeba użyć sporej siły i nie ma szans zamknąć ją za uchwyt wewnątrz - z rozpędu żeby trzasnęła. Można uchwytem, a później i tak trzeba za lakier dopchnąć dość mocno.

W porównaniu do dedykowanych siłowników do QQ klapa otwiera się 10cm wyżej, choć siłowniki są jakieś 3 cm dłuższe.

Niestety po naciśnięciu przycisku klapa sama nie leci. Muszę ją delikatnie pociągnąć. Muszę zagłębić się w temat sprężyn na siłowniki. Tu chyba muszę szukać rozwiązania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to muszą być zamontowane na odwrót, bo tak wskazuje strzałka na siłowniku "Body -->", czyli gruby element przy klapie

To ja mam odwrotnie, jutro muszę to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki o co dokładnie chodzi.

Też tak Ci się klapa podnosi jak opisywałem?
Trochę się boję czy jednak siła tych podnośników nie jest za duża. Poprzednie dedykowane do QQ zwalniały przed samym końcem pracy, a te lecą jak głupie, że aż się cała klapa trzęsie :)

Odnośnie automatycznego podnoszenia, to zamówiłem sprężynki. Będę działał dalej w tym temacie.

 

post-59114-0-52321700-1460063381_thumb.jpg

 

post-59114-0-63788300-1460063389_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki o co dokładnie chodzi.

Też tak Ci się klapa podnosi jak opisywałem?

Trochę się boję czy jednak siła tych podnośników nie jest za duża. Poprzednie dedykowane do QQ zwalniały przed samym końcem pracy, a te lecą jak głupie, że aż się cała klapa trzęsie :)

Odnośnie automatycznego podnoszenia, to zamówiłem sprężynki. Będę działał dalej w tym temacie.

 

attachicon.gif2016-04-07 14.28.55.jpg

 

attachicon.gif2016-04-07 14.32.03.jpg

Jak na moje oko to ostatnie zdjecie mowi mi ze masz odwrotnie

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie początkowo miałem jak na pierwszym zdjęciu. Teraz już nie wiem, czy strzałka ma być w kierunku "body" samochodu, czy od "body" samochodu?!

Zgodnie z przyjętą zasadą mam zamontowane odwrotnie, ale mniej wyrywa klapę w końcowej fazie podnoszenia.

Te siłowniki wdedług mnie są za mocne do QQ :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi głównie chodziło o to żeby klapa podnosiła się wyżej, reszta nie ma znaczenia. Może trzeba będzie poszukać słabszych siłowników.

Edytowane przez Robert.Byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie początkowo miałem jak na pierwszym zdjęciu. Teraz już nie wiem, czy strzałka ma być w kierunku "body" samochodu, czy od "body" samochodu?!

Zgodnie z przyjętą zasadą mam zamontowane odwrotnie, ale mniej wyrywa klapę w końcowej fazie podnoszenia.

Te siłowniki wdedług mnie są za mocne do QQ :(

Michał,cylindrem do karoserii.Taka jest zasada.Ale jak masz mocne silowniki to będą szarpały,ciężar klapy za mały siła za duża i nie wyhamują tak szybko 

jakby się chciało.A poza tym na FA Krosno już też się sparzyłem ,siłowniki które miały mieć 300N miały po 410,370,380 N

U Ciebie też tak może być,że maja dużo więcej niż zadeklarowana moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada to tak,

 

https://youtu.be/HXQGMLDHmR0

 

tez szarpie i zauwazylem to dopiero teraz bo sie cieplej zrobilo, pytanie czy cos w ten sposob niszcze? Posiadam te od Forda mondeo

034c81d1e492dec438749d450fb75f77.jpg

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Edytowane przez peceq
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak bardzo nie szarpie.Normalnie hamuje,a że ma trochę więcej siły to dobija do końca.Z biegiem czasu może się to troszkę osłabić,taka przypadłość siłowników.Ale kontroluj to,albo ogranicz sznurkami od półki,bo szyba pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak bardzo nie szarpie.Normalnie hamuje,a że ma trochę więcej siły to dobija do końca.Z biegiem czasu może się to troszkę osłabić,taka przypadłość siłowników.Ale kontroluj to,albo ogranicz sznurkami od półki,bo szyba pracuje.

To żeś mnie Jacko pocieszył, wydaje mi sie właśnie że tylna półka by je jeszcze trochę wyhamowała, zdemontowałem bo przewóz wózka bez nie wydaje się dużo wygodniejszy.

 

Michalmiko, Robert.Byd u Was też to tak działa jak na moim filmie ? :)

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak założyłem pierwotnie :)

Te co mam teraz mają 425Nm.

Poczekam na sprężynki i zobaczę jak się to bedzie wszystko otwierać. Jak zadziała na poprzednich siłownikach FA do QQ to będę szukał slabszych, ale długości jak do Laguny, bo w końcu klapa otwiera się odpowiednio wysoko :)

 

https://youtu.be/LhDlJcNYoII

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Jeszcze jedno! Nie kojarzycie (Jacku Ty masz doświadczenie z silownikami :)), czy w FA te zaczepy są wykrecane? Muszę je wykręcić aby założyć spreżynki na nie. Lewy gwint, czy tradycyjny?

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o końcówki siłowników??? Jeżeli o nie pytasz to jak najbardziej,obydwie strony są odkręcane.

Na stronie FA Krosno w ich okienku po prawej masz katalog industrialny lub aftermarketowy,tam możesz szukać siłowników do danego typu samochodu lub szukać po długości całkowitej dobierając siłę i skok,lub analogicznie poprzez skok lub siłę względem dlugości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej fotki o co dokładnie chodzi.

Też tak Ci się klapa podnosi jak opisywałem?

Trochę się boję czy jednak siła tych podnośników nie jest za duża. Poprzednie dedykowane do QQ zwalniały przed samym końcem pracy, a te lecą jak głupie, że aż się cała klapa trzęsie :)

Odnośnie automatycznego podnoszenia, to zamówiłem sprężynki. Będę działał dalej w tym temacie.

 

attachicon.gif2016-04-07 14.28.55.jpg

 

attachicon.gif2016-04-07 14.32.03.jpg

a czy są takie sprężynki które ładnie wyhamują nasze siłowniki żeby nie trzęsło klapą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś dobrać gdzieś u producenta sprężynę rozciąganą,metodą prób i błędów dobrać jej siłę.A później jeszcze wykombinować stałe zapięcie ,aby ją utrzymać na siłowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o końcówki siłowników??? Jeżeli o nie pytasz to jak najbardziej,obydwie strony są odkręcane.

Na stronie FA Krosno w ich okienku po prawej masz katalog industrialny lub aftermarketowy,tam możesz szukać siłowników do danego typu samochodu lub szukać po długości całkowitej dobierając siłę i skok,lub analogicznie poprzez skok lub siłę względem dlugości

Tak Jacku, bo chcę założyć te sprężynki na które obecnie czekam.

Fajnie, poszukam. Ta długość z Laguny jest ok, bo klapa się fajnie podnosi (jeżeli chodzi o wysokość), ale jak widzisz na filmiku - za mocno pod koniec.

Spróbuję jeszcze wrzucić 'stare' siłowniki ze sprężynami i zobaczę. Jak klapa się podniesie, to zmienię na siłowniki o mniejszej mocy, ale takim skoku jak do Laguny. A jak nie, to chyba zostawię te co mam i tylko poczekam aż stracą część swojej mocy :)

Mam już radiolinię z pilotem, tylko czekam z montażem aż będę miał pewność, że klapa będzie się sama podnosić, bo co mi z tego, że odskoczy a się nie podniesie :)

 

Musiałbyś dobrać gdzieś u producenta sprężynę rozciąganą,metodą prób i błędów dobrać jej siłę.A później jeszcze wykombinować stałe zapięcie ,aby ją utrzymać na siłowniku.

Chyba taniej wyjdzie kupić słabsze siłowniki ;)

Witam po przerwie :)

Doszły mi dzisiaj sprężynki. Zamówiłem w firmie Penta Polska.

 

Dokładne dane sprężynek to:

SZ 8010.20x032  Sprężyna zielona w cenie za 1 szt. 9,50 zł (potrzebne są 2 sztuki)

gdzie 032, to długość sprężyny. Koszt przesyłki przy wpłacie na konto wynosi 7,50zł listem poleconym priorytetowym.

Kupiłem też niebieskie, które są nieco silniejsze, ale zacząłem od zielonych i dobrze na nich działa, więc z niebieskimi nie próbowałem.

 

post-59114-0-90773300-1460388735_thumb.jpg

 

Początkowo założyłem na podnośniki od Laguny, ale to jest nieporozumienie. Klapa ma ochotę wyrwać się z zamka, a później leci i wali jak szalona.

Wróciłem do poprzednich dedykowanych do QQ podnośników i jest ok. Klapa ładnie, płynnie się otwiera, a i z zamknięciem nie ma większego problemu. Z siłownikami od Laguny to trzeba się trochę natrudzić żeby klapę zamknąć, w dodatku pod sam koniec dochodzi siła sprężyn. Przy tych z Laguny musiałem kilka razy próbować zamknąć klapę. Przy tych z QQ jest delikatny opór, ale nie jest źle.

Fajnie było by zdobyć siłowniki długości tych z Laguny, a mocy z QQ. Był by "idełał" :)

Muszę tylko czymś dobrym przykleić sprężynkę do końcówki podnośnika, aby nie latała, bo wrażenia akustyczne są ciekawe :D

 

Czyli w sumie największa niewiadoma (zadziała, czy nie zadziała i jak to wszystko dobrać?) już za mną. Teraz "tylko" zamontowanie radiolinii i gotowe :)

Jak wszystko ogarnę do końca, to zrobię tutorial :)

 

Na koniec filmik (w 9 sekundzie widać kiedy jest opór sprężynek) :

 

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jacku, bo chcę założyć te sprężynki na które obecnie czekam.

Fajnie, poszukam. Ta długość z Laguny jest ok, bo klapa się fajnie podnosi (jeżeli chodzi o wysokość), ale jak widzisz na filmiku - za mocno pod koniec.

Spróbuję jeszcze wrzucić 'stare' siłowniki ze sprężynami i zobaczę. Jak klapa się podniesie, to zmienię na siłowniki o mniejszej mocy, ale takim skoku jak do Laguny. A jak nie, to chyba zostawię te co mam i tylko poczekam aż stracą część swojej mocy :)

Mam już radiolinię z pilotem, tylko czekam z montażem aż będę miał pewność, że klapa będzie się sama podnosić, bo co mi z tego, że odskoczy a się nie podniesie :)

 

Chyba taniej wyjdzie kupić słabsze siłowniki ;)

 

Witam po przerwie :)

Doszły mi dzisiaj sprężynki. Zamówiłem w firmie Penta Polska.

 

Dokładne dane sprężynek to:

SZ 8010.20x032 Sprężyna zielona w cenie za 1 szt. 9,50 zł (potrzebne są 2 sztuki)

gdzie 032, to długość sprężyny. Koszt przesyłki przy wpłacie na konto wynosi 7,50zł listem poleconym priorytetowym.

Kupiłem też niebieskie, które są nieco silniejsze, ale zacząłem od zielonych i dobrze na nich działa, więc z niebieskimi nie próbowałem.

 

attachicon.gif2016-04-11 13.04.14.jpg

 

Początkowo założyłem na podnośniki od Laguny, ale to jest nieporozumienie. Klapa ma ochotę wyrwać się z zamka, a później leci i wali jak szalona.

Wróciłem do poprzednich dedykowanych do QQ podnośników i jest ok. Klapa ładnie, płynnie się otwiera, a i z zamknięciem nie ma większego problemu. Z siłownikami od Laguny to trzeba się trochę natrudzić żeby klapę zamknąć, w dodatku pod sam koniec dochodzi siła sprężyn. Przy tych z Laguny musiałem kilka razy próbować zamknąć klapę. Przy tych z QQ jest delikatny opór, ale nie jest źle.

Fajnie było by zdobyć siłowniki długości tych z Laguny, a mocy z QQ. Był by "idełał" :)

Muszę tylko czymś dobrym przykleić sprężynkę do końcówki podnośnika, aby nie latała, bo wrażenia akustyczne są ciekawe :D

 

Czyli w sumie największa niewiadoma (zadziała, czy nie zadziała i jak to wszystko dobrać?) już za mną. Teraz "tylko" zamontowanie radiolinii i gotowe :)

Jak wszystko ogarnę do końca, to zrobię tutorial :)

 

Na koniec filmik (w 9 sekundzie widać kiedy jest opór sprężynek) :

 

https://www.youtube.com/watch?v=UQjkgKvexEI

Czyli naciskasz prYcisk i samo idzie do gory i to na wysokosc wieksza niz oryginalne? I w fodatku ladnie hamują?

 

Najszybciej byloby przyspawac heh a moze jakis klej na cieplo?

 

Wyslane z mojego Xperia Z3 Przy uzyciu Tapatalka

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak jak na filmiku. Klapa sama się podnosi, tylko trzeba zwolnić zaczep. Na razie robię to przyciskiem, ale za niedługo będzie to możliwe też z pilota. Klapa sama się otworzy.

Jak już pisałem jest to na zamiennikach siłowników z QQ (wymieniałem je z pół roku temu na FA Krosno), czyli wysokość jest ta sama. Z Laguny podnosiły klapę 10cm wyżej, ale są za moce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały upgrade :) Na końcu siłownika gdzie są sprężynki nawinąłem taśmę elektroizolacyjną w taki sposób, aby sprężynki pracowały, trzymały się i nie spadały :) Na razie działa :)

U mnie nie chciało, niestety. Tu wiem, że nawet jak siłowniki stracą swoją moc, albo będzie chłodniej to klapa też powinna się otworzyć sama.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...