Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silownik klapy bagaznika


wojciechu11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Tłumienie jest do końca. Tylko ta prędkość unoszenia w końcowej fazie powoduje "stuk" . Klapa swoje waży i raptowne zatrzymanie powoduje ten dźwięk. Myślę że z biegiem czasu to się troszkę uspokoi bo przecież amortyzatory nie będą takie mocne przez cały czas. Nie jest to uciążliwe w przeciwieństwie do oryginalnych amortyzatorów które otwierały klapę na wysokość moich oczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pshow2 napisał:

Tłumienie jest do końca. Tylko ta prędkość unoszenia w końcowej fazie powoduje "stuk" . Klapa swoje waży i raptowne zatrzymanie powoduje ten dźwięk.

Jak założyłeś za długie/za silne , to Ci stuka.

 

2 godziny temu, pshow2 napisał:

Myślę że z biegiem czasu to się troszkę uspokoi bo przecież amortyzatory nie będą takie mocne przez cały czas.

Na to bym nie liczył. Jeżeli to amorki z Krosna, to raczej nie będą słabły. Ja oryginały wymieniłem po niespełna 3 latach, bo padły, a po wymianie na Krosno już 4 lata śmigają czy to zima czy lato ... i nic nie wali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem siłowniki, były jeszcze oryginalne ale już nie otwierały do końca... Najpierw kupiłem Daco... Niby działały ok ale przyszły pierwsze mrozy i zaczęło się robić średnio... Zmieniłem na Krosno i jest tak jak powinno BYĆ.A że mam 192cm...Poprostu uważam na głowę 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i potwierdzam : po kilku dniach używania klapy bagażnika amortyzatory już działają prawidłowo a co najważniejsze mając 182cm wchodzę bez obaw pod klapę i nie uderzam w nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dziękuję bardzo kwmen za podpowiedź.

Kupiłem zamontowałem i jest super. Klapa delikatnie wyżej się unosi spokojnie pod koniec bez szarpnięć.

Mam 181 cm wzrostu i jest idealnie pod mój wzrost. (zostaje 5 cm zapasu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak kolega parę postów powyżej napisał że tylko od renault laguna 2. Sam posiadam już 3 rok te teleskopy i są jak oryginał zero druciarni a podnoszą dużo wyżej jak oryginał, w końcu głowa jest cała. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Bardzo dziękuję za tę dobrą radę z siłownikami od laguny.

Zamontowałem przedwczoraj i super, klapa unosi się wyżej 🙂

Jak rozwiązaliście problem za krótkich sznurków od półki?
Jakieś fajne patenty czy po prostu trzeba wymienić na zwykłą sznurówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nic nie wymieniałem pozostały oryginały i jest dobrze.

oczywiście chodźi mi ote sznurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...