Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Szyba przednia Pilkington - zniekształcenia


Marlon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Od dawna tu zaglądam, ale jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.

Wymieniłem zużytą przednią szybę na nową firmy Pilkington. Jest prawie dobrze, ale "prawie" robi różnicę. Z pozycji kierowcy po przekątnej wzdłuż prawego słupka widać zniekształcenie obrazu. Oczywiście w oryginalnej szybie tego nie było i nie widziałem tego też w innych autach.

50e93c617e8470aem.jpg

Pracownik zakładu wyjaśnił mi, że teraz w szybach to nagminny problem i dzieje się to podczas produkcji, a dokładnie wskutek wtapiania czarnego paska na obrzeżu szyby.
Obawiam się, że jednak trafiłem na wadę fabryczną i powinienem tę szybę reklamować.
Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was też ma takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Chłopie. Idx i reklamuj. Co Cie obchodzi to że im nie wychodzi?
Płacisz za dobra szybe a nie za krzywe lustra  i inne cuda wianki. reklamuj towar na wstępie póki gość Cie pamięta :)

Z racji gościa wynika że wszystkie nowe furki powinny mieć załamania ;/

Wciska kit i tyle abys sie odczepił ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierdziela Ci głodne kawałki!! Jest to wada fabryczna!! Może też powstawać w przypadku polerowania łuków szyb. Pytałem kolegi którego syn zakłada szyby do osobowych, ciężarowych i inne (między innymi Pinklintona), ostatnio montowali do pociągu SKM.I nigdy nie trafili na taki przypadek!!! A tam dopiero jest szyba z profilem bocznym i taśmowaniem pasa maskującego. Tak więc chcą Cię po prostu zbyć!!! By nie pierdzielić się z ponownym zakładaniem i pozbyć się trefnej szyby!!!

REKLAMACJA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, przednia szyba musi zapewnić pełną i wyraźną widoczność bez zniekształcenia obrazu.


Niedopuszczalne są wszelakie zniekształcenia obrazu . Taka szyba może mieć wadę fabryczną ( jak sam napisałeś / przypuszczasz) lub jest źle wstawiona - co wpływa na Twoje bezpieczeństwo .


Może to wcale nie Pilkington , tylko jakiś tani chiński zamiennik....  


Ja w ubiegłym roku wymieniałam , mam też "Pilkingtona" , a na niej naklejka  firmy , u której była wymieniana szyba (na tej podstawie mam gwarancję) , z "wklejką" nazwy producenta szyby. Jest ok.


Reklamuj i dochodź swoich praw !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, niech Ci ten "pracownik" pokaże może swój samochód. Ciekawe czy też ma takie dziadostwo wstawione. Ze zdjęcia widać, że wada kosmiczna. Koniecznie do wymiany, po deszczu i światłach od przodu może być tragedia. Nie wiadomo jak się światło na tym rozłoży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

W sumie to patrze na to i mnie az boki od smiechu bolą jak można być takim idiotą,imbecylem,kretynem i zj.e.b.em żeby takie bajki pociskać komuś. Wada fabryczna.. Hahhaha
Powiedz mu że ten gość ma w mózgu wady fabryczne powstałe w ostatniej fazie produkcji jego skromnej osoby.
Dochodź praw i bez zbędnej spiny muszą wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...