Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z skrzynia biegów... (N16)


Gość agrestowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie dlaczego jedynka moze mi czasem nie wchodzić :?: Wszystko robie w pożadku, a ona poprostu nie chce wejść... Wtedy wkładam dwójke i z dwójki jednym ruchem do jedynki i wtedy wchodzi... I się obawiam czy to może ze skrzynką jest coś nie tak... Badź sprzęgiłeko... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam czasem. Daję luz i jeszcze raz sprzęgło. Wtedy wchodzi.

Ale rzadko się to zdarza więc mi to nie przeszkadza.

Wydaje mi się że to dużo zależy od precyzji kierownika, jak tą jedynkę wrzuca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego, nawet u mnie w Maximie czasami jedyna wejdzie za drugim razem, jak nie wchodzi to daje 2-1 i jest ok

Nie prawdasz potrafi to nieźle wkurzyć. Wszególności na swiatłach... Zielone a tu klops... CO Z TĄ GŁUPIĄ JEDYNKA...

no to odpowiednio wcześniej wbijaj 1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy w swojej Almie :evil:

Jednak z czasem zaczeły się te problemy pojawiać coraz rzadziej :?

Po jakiś 30 000 km już ich nie miewam :lol:

Wygląda, że ta przypadłość zwiazana jest z docieraniem się elementów skrzyni biegów :roll:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - Panowie - to jest nagminne w wielu autach innych marek również 8) . Podobnie jak zgrzytający czasami bieg wsteczny.

Nie mam pojęcia z czego to wynika - pewnie z budowy skrzyni i synchronizatorów. U mnie najczęściej jedynka nie chce wejść jak samochód sie jeszcze toczy.

Jak skrzynia nie huczy, a biegi nie wyskakują, to można być wyluzowanym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

największe problemy mam rano....może śpię jeszcze i dlatego hehehe ;-) kurde, może olej mam nie teges......

Właśnie się zastanawiałem, ja duży wpływ na pracę skrzyni biegów ma wymiana oleju na nowy. A jestem przed przeglądem dużym przeglądem i nie wiem czy warto wymieniać olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiałem, ja duży wpływ na pracę skrzyni biegów ma wymiana oleju na nowy. A jestem przed przeglądem dużym przeglądem i nie wiem czy warto wymieniać olej.

 

Ma wplyw duży. Mnie po wymianie wszystko chodzilo lżej :D Wymieniaj :!: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same objawy w swojej Almie :evil:

Jednak z czasem zaczeły się te problemy pojawiać coraz rzadziej :?

Po jakiś 30 000 km już ich nie miewam :lol:

Wygląda, że ta przypadłość zwiazana jest z docieraniem się elementów skrzyni biegów :roll:

Nara Modest :shock:

 

raczej nie, ja mam juz ponad 90 tyś., a problemy pojawiły się własnie po wymianie oleju.....im zimniej tym gorzej....a mam wlany syntetyk :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej almerce wymieniłem olej w skrzyni właśnie na dużym przeglądzie (wg instrukcji przy 60 kkm). Działa bez zarzutu, przed wymianą też tak było. Zdarza się, że jedynka ciężej wchodzi, ale bardzo rzadko, no i z tego co tu czytam nie tylko u mnie się tak dzieje. Tak więc luzik 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś mi powiedział, że to synchronizator w skrzyni tak działa. W maluszku żadko się udawało wrzucić jednkę za I razem. Trza było 2 i potem 1. Fajne. Jak są mniejsze obroty to no problem wskakuje, ale jak silnik jest cieplejszy i obroty troche wzrosną to już ciężej wchodzi. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skrzynia biegów to słaba strona Almery. W mojej N16 występują czasami problemy z wrzucaniem 3 biegu. Sytuacja taka ma miejsce wtedy, gdy chcę szybko zmienić bieg. W serwisie regulowali mi drążek podstawy ale to pomogło na jakieś kilka tysięcy km. Potem znowu wróciło do stanu pierwotnego. Takie momenty potrafią być irytujące, ale cóz taka jest uroda Almy. U mojego kumpla co także ma Almę problem dotyczy tylko wrzucania jedynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...