Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym właśnie piszę, jak mam przypisane do pamięci poszczególne stacje (częstotliwości) to mogę z kierownicy się między nimi przełączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Czech napisał:

O tym właśnie piszę, jak mam przypisane do pamięci poszczególne stacje (częstotliwości) to mogę z kierownicy się między nimi przełączać.

???

ciekawe...czyli musieli cos poprawic w oprogramowaniu...u mnie w roczniku koniec 2017 nie działa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna zasadnicza uwaga, ja mam zwykłe radio, ale dziwię się , że na Nissan -Conect nie działa. Oglądając nawigacje z Ali na androidzie można nawet te przyciski z kierownicy indywidualnie skonfigurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Czech napisał:

Tylko jedna zasadnicza uwaga, ja mam zwykłe radio, ale dziwię się , że na Nissan -Conect nie działa. Oglądając nawigacje z Ali na androidzie można nawet te przyciski z kierownicy indywidualnie skonfigurować.

Moja kierownica tak wygląda.

 

20190116_091631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pavllo napisał:

ciekawe...czyli musieli cos poprawic w oprogramowaniu...u mnie w roczniku koniec 2017 nie działa...

ja miałem raz po lifcie - i przełączało kanały jak w starym .

 

45 minut temu, Czech napisał:

O tym właśnie piszę, jak mam przypisane do pamięci poszczególne stacje (częstotliwości) to mogę z kierownicy się między nimi przełączać.

przełączac możesz - ale wg zaprogramowanych a raczej wyszukanych stacji. Można powiedzieć - że jedziesz po częstotliwości .

A stacje - to tylko na ekranie - jak masz. Nie wiem jak jest w niższej wersji bez ekranu. Jacko chyba ma taki - zaraz nam powie .

 

1 godzinę temu, Lutenet napisał:

Znaczy co miałeś na myśli ?? 

kooperacja - współpraca OK. Młody europejczyk kupuje oczami - i zachwyca się androidem czy jabłecznikiem za 4 tysie. A uzywa tylko SMSów, MMSów. I żeby sprawdzic co w kinie graja. Dlatego śmiejemy sie że mozna kupić vw czy audi z mega ekranem i milionem funkcji.

Teść także ma fabię z pakietem multimedialnym , a sam używa telefonu  " na guziczki". :) Bo mu się duzy ekran podobał ( ale w sumie to nie jest juz młody hehe)

 

 

 

 

6 minut temu, Czech napisał:

Moja kierownica tak wygląda.

 

20190116_091631.jpg

ty patrz. A ja mam wersje przed liftem. a tez mi pisze 106,4. Ale przed liftem pisze - Antyradio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dobrze sie rozumiemy?

w NC mam tak, że radio samo wyszukuje sobie wszystkie stacje, tworzy listę i ja z tej listy mogę wybrać chyba 12 ulubionych stacji. i ja bym chciał, żeby te ulubione stacje można było przełączać z koła kierownicy przyciskami <<<  >>>. I owszem, da się przełączać, ale leci wg tej pierwszej dużej listy co sobie radio zrobiło (nie można na niej zmieniać kolejności, kasować stacji itd), a nie wg mojej tych "ulubionych"... ot, taka niedoróbka

nawet we fiacie mi to działało :shiftyninja:

 

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaprogramowanych można przełączać z kierownicy stacje ale tylko na DAB nie na FM. Jest to zdecydowanie błąd w sofcie który nigdy nie doczekał się naprawy. 

Edytowane przez wujekgoodadvice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupując samochód w salonie wybierać pod kątem multimediów, w życiu nie wybrałbym Nissana. Tyle, że oprócz tego dochodzi doświadczenie...

O ile w wypadku Skody czy Hyundaia mogę zwalić na brak przyzwyczajenia do systemu i opinia "mniej mi odpowiada" jest tu niemiarodajna, o tyle mogę porównać do Renault (ok. 20000km). Pierwsze wrażenie? Wow! Mogę sobie zmieniać kolorki, układy zegarów, wszystko się zapisuje, synchronizuje, AndroidCar, mapy! A jak w praktyce?

Ekran dotykowy bez guzików to największy badziew jaki można wymyśleć do auta. Żeby zmienić źródło z radia na tel - muszę wykonać  5 kliknięć! Sterowanie z kierownicy przy pomocy drążka przy kierownicy - dramat, jeszcze po prawej stronie, więc tą samą ręką steruję przy kierownicy lub przy radiu.) System wie wszystko najlepiej.  Są profile kolorystyczne, ale można je tylko zmienić w trakcie postoju ;) Jak chcesz podładować telefon, to najpierw musisz anulować wszystkie synchronizacje itp, bo już Ci krzyczy "Czy chcesz zainstalować AndroidAuto?", od razu przełącza źródło muzyczne itp. Bluetooth działa jak chce, rozłącza się co chwilę, a nawet jak jest podłączony to głosu nie słychać, bo nie radzi sobie z przełączaniem. Za każdym razem kiedy odstawiam służbowy samochód cieszę się, że wracam do Nissana - proste, skuteczne rozwiązanie, z intuicyjnymi przyciskami do przełączania podstawowych rzeczy (da się sterować systemem także na wertepach) oraz głośność po lewej stronie kierownicy (mogę zmieniać biegi i robić ciszej!). Gdyby nie nieaktualne mapy, nie miałbym się pod względem praktyczności do czego przyczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rudik napisał:

Witam. Jest zmiana stacji po zapisanych programach trzeba przytrzymać przycisk przewijania. 

? coś więcej? że niby zaprogramowane stacje stacje FM (1-12)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest zmiana stacji po zapisanych programach trzeba przytrzymać przycisk przewijania. 
Teraz pewnie wszyscy pobiegli sprawdzić:-)
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wielu ludzi w różnych tematach szukało informacji odnośnie sposobu rejestracji w Nissan You, oraz możliwości skorzystania z dostępnych w NC usług internetowych. Znalazłem instrukcję, więc pewnie fanom gadżetów się przyda:

https://media.nissan.eu/content/dam/YouPlus/nissanconnect/HowTo-NissanConnectEV/Quick_Start_Guide_PL_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
14 minut temu, Afrance napisał:

Szczerze nie poświęciłbym na tą padake nawet minuty

Podobnie jak i ja, tyle że ja jeżeli widzę że ludzie czegoś szukają, a jestem w stanie komuś pomóc, to pomagam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Andrzej G napisał:

Podobnie jak i ja, tyle że ja jeżeli widzę że ludzie czegoś szukają, a jestem w stanie komuś pomóc, to pomagam :P

SZACUN !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afrance napisał:

Szczerze nie poświęciłbym na tą padake nawet minutyemoji3.png.


 

Dlaczego padakę ? To akurat jedna z fajniejszych rzeczy.

Można głosowo wyszukiwać cele np. w celu zadzwonienia gdzieś.

Sam ostatnio musiałem podjechać pilnie do Castoramy ale nie wiedziałem do której jest czynna. Podczas jazdy głosowo wyszukałem najbliższe sklepy Castoramy, zadzwoniłem, spytałem do której mają czynne a potem jednym dotknieciem zaprogramowałem adres sklepu.

 

Podobnie jak wyszukiwanie celu gdy nie znamy adresu np. rzucasz hasło kwiaciarnia i miasto przez które przejeżdżasz i masz.

Edytowane przez Tomi_St
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz rację jak ktoś chce to się w tym odnajdzie i zadowoli. Mi to nie potrzebne bawiłem sie tym zaraz po kupnie i nie podobała mi się komunikacja z tel. Raz była a raz nie co mnie denerwowalo.
Jakby radio miało wejście karty SIM zamiast SD to programy i nawigacja pracowała by na danych online caly czas to by było duzo lepsze rozwiązanie do tego nie potrzebna by byla aktualizacja map w ASO.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masz rację jak ktoś chce to się w tym odnajdzie i zadowoli. Mi to nie potrzebne bawiłem sie tym zaraz po kupnie i nie podobała mi się komunikacja z tel. Raz była a raz nie co mnie denerwowalo.

Jakby radio miało wejście karty SIM zamiast SD to programy i nawigacja pracowała by na danych online caly czas to by było duzo lepsze rozwiązanie do tego nie potrzebna by byla aktualizacja map w ASO.

 

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

 

 

Radio/nawigacja wcale nie musi mieć mieć karty SIM by pracowało Online, wystarczy prosta możliwość łączenia po Bluetooth i funkcja korzystania z punktu dostępu w telefonie, a wi-fi wtedy śmiga w stacji (tak mam w Tucsonie)

 

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niemieckim forum ktoś puścił info, że jest możliwa zmiana navi w J11 na nową, za 360eur (podobno info z ASO DE)... ale szczegółów nie ma- przypuszczam, że to plotka, abo niepotwierdzona informacja... lub pomyłka w komunikacji z ASO ( może oferowali "chińczyka", choć ktoś pisał o Update od Nissana)...

 

Edytowane przez Pavllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzo o montaż chińczyka

Na brytyjskim forum rozpaliła się dyskusja gdy część ludzi odebrała nowe auta z silnikiem 1.3 ze starym navi, mimo że w salonie oglądali auto demo z nowym NC i Nissan oficjalnie już informował że jest nowy system.  Klienci próbowali wymusić na Nissanie wymianę NC na nowe. Producent odpowiedział, że nie ma takiej technicznej moźliwości i jak przystało na producenta którego auta sprzedają się na pniu - spuścił klientów na drzewo. 

Myślę, że skoro oficjalne stanowisko producenta jest, że się nie da -to nie da się. A przynajmiej tak aby działała pełna funkcjonalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejście korpo Nissan do tego jest zrozumiałe. Nie zrobi tego, żeby nie wiem co, żeby klienci nie mieli pola do skargi. Zmiana kształtu wtyczki to jeszcze nie przeszkoda.

Zmiana standardu komunikacji nie do obejścia dla chińskich elektroników lub nowe systemy bez których radio nie zadziała, to może być problem. A żadnych nowości poza nowym silnikiem jakoś nie widać. Ja jestem dobrej myśli.

Jak macie jakieś linki to wstawiajcie. Każde nowe info z chęcią poczytam.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy tutaj choć to już mój drugi Qashqai ;)

Kupiłem QQ 1.2 benzyna z wyprzedaży rocznika 2018 i mam pytanko co do opcji "multimedialnych" - uruchomiłem obsługę aplikacji w You+Nissan i wgrałem Nissan Connect na komórkę - auto coś tam zaktualizowało i działa mi np. Facebook ale tylko w ograniczonym zakresie - tylko wydarzenia i zamelduj się (patrz fotka). Widziałem że nawet w starszych autach było dużo więcej opcji, nawet wiadomości (messenger). Jakiś pomysł co zrobiłem nie tak że mam tylko te 2 opcje?

20190226_175906.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...