Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny sprzęt, dający m.in. możliwość wgrania alternatywnej nawigacji czy oglądania lasek xxx. ;)

Jednak nie będą na tym chyba działały kamerki pojazdu - nie ma przycisku CAMERA ani w menu nie widzę takiej opcji.

Dopóki tego nie będzie, dopóty nie wybebeszam oryginalnego NC z mojego bolidu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów się trochę wkurzyłem na NCII.

Jechaliśmy z kumplami na narty, więc na tę okoliczność wziąłem z domu nie używanego smartfona LG z Androidem, co by pokazać jak działają aplikacje, szukanie głosowe w Google Search.

OK.

Ale - nie mogę pojąć dlaczego Android nie ma wyszukiwania głosowego rozmówcy. Coś co mam już w 9 letniej NOKII i działa idealnie (wykorzystuje inteligentne rozpoznawanie mowy, bez konieczności nagrywania wcześniej wzorców) nie ma w niby takim nowoczesnym Androidzie.

I mój wścieklizna jest na to - po co Nissan ograniczył funkcjonalność aplikacji do Androida? Nie mogła być jakakolwiek komórka udostępniająca przez BT dostęp do sieci?

Jeżdżąc-  duuużo dzwonię - bo w biurze mi szkoda czasu na gadki - to jadąc "w teren" robię sobie listę do kogo zadzwonić i nie uśmiecha mi się mazianie palcem po wyświetlaczu by znaleźć kontakt w telefonie.

Miałem sobie wziąć ten po córce smartfon - by móc korzystać z funkcjonalności NCII - ale teraz muszę dokonać wyboru: albo NCII, albo wygoda wybierania głosowego.

Cóż - muszę wybrać wybieranie głosowe i tym sposobem już nie będę miał żadnego powodu by kiedyś płacić nissanowi za abonament na NCII.

Nie szkoda Ci kasy nissanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt ma jeden duży plus - można na nim uruchomić Automapę lub inny dobry program nawigacyjny bo to Android. Nie mam jeszcze QQ ale z tego co czytałem wbudowana nawigacja nie jest najwyższych lotów jeśli chodzi o dokładność, ilość dróg itp. No i na pewno aktualizacja będzie w ASO totalnie droga. Ja się przyzwyczaiłem do Automapy, jej funkcji i szybkości w aktualizacji map i czuję, że będzie mi tego brakowało w QQ.

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nawigację w QQ już trochę ponarzekałem (po przesiadce z automapy). Ale... już się przyzwyczaiłem i może być. Największą zaletą navi w aucie w porównaniu do AM jest to... że zawsze jest pod ręką i zawsze włączona. Dotychczas jak musiałem na szybko skorzystać z AM bo wydawało mi się, że wiem jak gdzieś (adres) dojechać - to zanim ją włączyłem, potem się okazało, że aku wewnętrzne padło, więc szukanie ładowarki, potem AKURAT WTEDY szukała i szukała i szukała satelit, potem złapała, ale nie dokładnie i niby wg niej byłem w polu 3 kilometry od faktycznej pozycji itd.

A tak - jest pod ręką. Drogi są w miarę aktualne. Nie narzekam.

A aktualizacja kosztuje prawie 1000zł. i... z dużym opóźnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie 1000zł za niebyt dokładną i aktualną mapę to są chore pieniądze ale to jest problem wszystkich standardowo wbudowanych nawigacji samochodowych. Ja w obecnym aucie zrobiłem sobie tak zwane CarPC czyli malutki pecet z WinXP zabudowany za ekranem dotykowym w miejscu oryginalnego radia ze sterowaniem z kierownicy - pomimo, że sprzęt ma już chyba z 6 lat to i tak mam w nim więcej opcji niż jest w nowym NCII (internet, WiFi, TV cyfrowe, dane OBDII na żywo, tony muzy i filmów itd). Tak to wygląda:

 

 

Przyzwyczaiłem się już do tego, że zaledwie kilka sekund po przekręceniu kluczyka (odhibernowanie komputera) mam gotową do pracy Automapę z ustaloną pozycją. Ta aplikacja z racji popularności i społecznego zaangażowania w jej ulepszanie oraz podglądem korków na żywo jest moim zdaniem nie do zastąpienia przez wbudowane nawigacje, pewnie nawet z Mercedesa za 500tyś. No i roczny koszt subskrypcji to zaledwie 145zł. Trochę się obawiam, że w tym obszarze przesiadka do nowego QQ będzie krokiem w tył. Ale jak wiadomo nie można mieć wszystkiego :/ Jednak jest nadzieja w postaci Android Auto lub Apple Car bo wtedy są dostępne aplikacje zainstalowane na telefonie. Tylko czy Nissan udostępni tą opcje obecnym posiadaczom QQ...?

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to raczej nie jest oficjalna cena i możliwe, że jednorazowa okazja (np. koleś sprzedaje bo nie korzysta z mapy). Do tego jaka jest gwarancja, że to są najnowsze mapy? Przykładowa Automapa to też nie tylko aktualny stan dróg ale i ograniczenia prędkości, fotoradary, natężenie ruchu na żywo, dziesiątki tysięcy punktów POI, zablokowane odcinki i wiele więcej... Niestety paradoks wbudowanych nawigacji polega na tym, że są świetnie zintegrowane z samochodem ale ich realna użyteczność jest słaba - zupełnie odwrotnie jest z zewnętrznymi nawigacjami. Mi w moim obecnym samochodzie udało się połączyć te dwie rzeczy w jedno czyli łatwość obsługi i natychmiastowe działanie z jakością systemu nawigacji i map ale takie rozwiązanie w nowym QQ odpada. W czasie gdy w Polsce dokonuje się rewolucja drogowa w postaci przybywających w szybkim tempie autostrad i dróg ekspresowych aktualność map ma bardzo duże znaczenie. Ale może martwię się na zapas - mieszkam w Warszawie a ta pewnie jest całkiem dobrze odzwierciedlona na mapie w QQ (ktoś testował?) a podczas wyjazdów za miasto, których nie ma zresztą zbyt dużo mogę wspomagać się Automapą zainstalowaną w telefonie.

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba martwisz się trochę na zapas. Widziałem te karty sprzedawane przez różnych sprzedawców w podobnych cenach. Ta z tej aukcji jest obecnie najnowsza. 

Oczywiście Automapa jest bezkonkurencyjna (szczególnie w Polsce) więc posiłkowanie się nawigacją przenośną jest dobrym pomysłem. Jednak i z tą fabryczną się nie zginie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto jest dostawcą map dla Nissana - jeśli któraś z wiodących firm współpracująca wydawcami zewnętrznych aplikacji GPS to można mieć nadzieję, że mapy będą dosyć dokładne. Poszperam w wolnej chwili i poszukam info na ten temat. Dobra, to tyle moich obaw odnośnie nawigacji :)

 

Mam pytanie o działanie iPoda - czy ktoś już testował jak w praktyce wygląda jego współdziałanie z NCII? Zamierzam na stałe podłączyć go do systemu i zostawiać w schowku bym miał szybki dostęp do muzyki. Gdzieś czytałem, że przy każdym jego podłączeniu system skanuje urządzenie co trwa dosyć długo - czy to prawda?

I jeszcze drugie pytanie - czy telefon (w moim przypadku iPhone) łączy się bezprzewodowo z samochodem udostępniając mu internet czy konieczne jest podpięcie go kabelkiem co uniemożliwiłoby mi podłączenie na stałe iPoda?

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawcą map jest znany Navteq. Teraz chyba zmienił nazwę na Here. Co nie zmienia faktu, że to jeden z wiodących dostawców map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam iPoda więc w sumie nie wiem nawet co to jest...znaczy teraz spojrzałem w google i już wiem ;-) [ja stary jestem więc mnie juz takie rzeczy nie interesują :-P ]

I zastanawiam się po co wozić ciągle podłączonego iPoda - nie lepiej (taniej/wygodniej) korzystać z USB (albo lepiej mikroUSB) z nagraną muzyką? Wejście USB jest w środkowym schowku.

Co do map - to w instrukcji powołują się na firmę Navteq - ale nie wiem czy ona robi mapy od A do Z.

Po każdym włączeniu się systemu, gdy np. ostatnio kończyliśmy słuchać muzyki z USB - włącza się (kontynuuje) odtwarzanie ostatniego utworu i równocześnie jest komunikat o skanowaniu pamięci USB. To skanowanie trwa 1-2 sekundy - więc można nawet nie zauważyć.

A jak ostatnio słuchaliśmy radia i po włączeniu samochodu znów gra radio - to te skanowanie zapewne w ogóle jest w tle.

WYDAJE mi się, iż w instrukcji jest napisane, że można przez kabel lub BT. Na pewno można kabelkiem - bo tak mi w głowie utkwiło czytając instrukcję - bo nazwy produktów z "i" na początku kojarzę iż to od Macintosha (kiedyś miałem chwilę iBooka), kreują się na liderów nowoczesności i i czytając instrukcję utkwiło mi bo pomyślałem sobie: kablem?? w XXI wieku??? hehehehe - bez urazy dla tych produktów.

Wieczorem sprawdzę i Ci odpiszę.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałęm o iPodzie bo mam już od dawna nieużywanego w szufladzie o pojemności 120GB więc większej niż pamięci USB. Ciekawe czy jego funcjonalność jest dokładnie taka sama jak przy korzystaniu z pendrive (okładki płyt, plalisty, sterowanie itp.). Jeśli tak to faktycznie pamięć USB jest bardziej twała , niezawodna i szybsza od talerzowego dysku iPoda.

 

Firma Navteq to bardzo dobry dostawca map ale w przypadku Automapy Polska jest "robiona" przez rodzimą firmę dlatego jej odwzorowanie jest w AM bardzo dobre - reszta europy jest chyba właśnie od Navteq. Jednak niekoniecznie Nissan może korzystać ze wszystkich danych mapowych czy szybko wdrażać uaktualnienia bo drogo, czasochłonne itp. Ciekawe jak jest za granicą z pokryciem dróg i ich szczegółowością.

 

Mam nadzieję, że połączenie iPhone - QQ następuje bezprzewodowo i w miarę automatycznie lub po naciśnięciu jednego przycisku na ekranie auta. W moim skomputeryzowanym Focusie wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie kierownicy i jest to super wygodne. Daj znać jak sprawdzisz :)

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCII wyświetla dla plików MP3 okładki. Oczywiście te "wpisane" w sam plik MP3. Sam jak mam czas to się bawię i systematycznie wgrywam grafikę do plików MP3, żeby ładnie wyglądało na wyświetlaczu (okładki lub "gołe baby" heheheh). Dotychczas w nie przywiązywałem wagi do tagowania i wgrywania grafiki do MP3 - a lubię mieć porządek - więc teraz żałuję i razi mnie teraz brak grafiki na NCII.

Oprócz tego wyświetlany jest z tagów MP3: nazwa utworu, wykonawca i nazwa albumu.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że połączenie iPhone - QQ następuje bezprzewodowo i w miarę automatycznie lub po naciśnięciu jednego przycisku na ekranie auta. W moim skomputeryzowanym Focusie wystarczy nacisnąć jeden przycisk na pilocie kierownicy i jest to super wygodne. Daj znać jak sprawdzisz :)

Ja zaposiadam HTC One ( więc android). Połączenie bezprzewodowe przez blututa  :icecream: . Wystarczy zarejestrować swój aparat w qq i łącznie następuje automatycznie o ile masz włączonego bluta. Przekonany jestem , iż iPhone będzie miał podobnie choć chłopaki od jabłuszka mają tak ciekawe pomysły ( czytaj ograniczenia ) w swoich produktach - wszystko może zdarzyć się. W tym przypadku jednak myślę, że to bardziej kwestia oprogramowania qq więc możesz być dobrej myśli  :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Teraz mój iPhone łączy się z zestawem głośnomóiącym w obecnym aucie bezprzewodowo ale by korzystać z internetu, tak jak pisałem wcześniej, muszę nacisnąć tylko jeden przycisk - mam nadzieję, że z QQ też się dogada :)

Chyba zaraz zadzwonię i umówię się na jazdę testową bo na razie tylko siedziałem w nowym QQ - celuję w silnik 1.6 DIG-T ale pewnie jeszcze krucho jest z jego dostępnością. Dopiero po jeździe będę mógł szczerze wyznać tutaj swoją miłość do QQ...lub wyżalić się - na razie jest ciągle rosnący stan zauroczenia... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Teraz mój iPhone łączy się z zestawem głośnomóiącym w obecnym aucie bezprzewodowo ale by korzystać z internetu, tak jak pisałem wcześniej, muszę nacisnąć tylko jeden przycisk - mam nadzieję, że z QQ też się dogada :)

Chyba zaraz zadzwonię i umówię się na jazdę testową bo na razie tylko siedziałem w nowym QQ - celuję w silnik 1.6 DIG-T ale pewnie jeszcze krucho jest z jego dostępnością. Dopiero po jeździe będę mógł szczerze wyznać tutaj swoją miłość do QQ...lub wyżalić się - na razie jest ciągle rosnący stan zauroczenia... ;)

 

Co do iPhona to laczy sie bezprzewodowo, ale:

- aplikacje nie dzialaja do czasu podlaczenia przez kabelek

- zmiana albumow / folderow nie dziala - albo zmieniasz przez telefon albo odtwarza co akurat mu sie wlaczy :) (jest pewnie tam jakas logika, np ostatnio odtwarzany album - do sprawdzenia)

 

PS.

To podlaczenie przez kabelek nie jest takie zle bo bateria w iPhone (5S przynajmniej) trzyma kilka godzin przy intensywnym uzytkowaniu (3g plus muzyka plus maile) wiec motywuje do utrzymywania poziomu baterii na dobrym poziomie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa bo albo muzyka z pendrive albo internet z iPhone :/ No chyba, że poprzez jakiegoś huba USB da się podłączyć równocześnie to i to - próbowałeś?

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa bo albo muzyka z pendrive albo internet z iPhone :/ No chyba, że poprzez jakiegoś huba USB da się podłączyć równocześnie to i to - próbowałeś?

 

Moze napisalem nie precyzyjnie: jak podlaczysz przez kabelek to wszystko dziala tak jak powinno. Bezprzewowodowo w zasadzie tylko telefon (muzyka juz z ograniczeniami w postaci zmiany albumow z poziomu nawigacji / kierownicy a internet wcale)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba wiadomość - by skorzystać z możliwości interneowych QQ będę musiał przerywać słuchanie muzyki, wyjmować pendrive i podłączać telefon :/ Nie popisali się w tej kwestii bo iPhone potrafi bez problemu udostępniać internet komputerom poprzez BT jak i własny Hot Spot WiFi...

 

PS.

W sobotę mam pierwszą jazdę testową N-Tec 1.2 DIG-T :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huba do USB nie da sie podłączyć.

Ale jest jeszcze wejście AUX więc możesz podłączyć do niego iPoda przez wyjście słuchawkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huba do USB nie da sie podłączyć.

Ale jest jeszcze wejście AUX więc możesz podłączyć do niego iPoda przez wyjście słuchawkowe

 

Jasne, ale chodzi o wygode obsugi muzyki z pozycji siedmiocalowego ekranu. Czyli kolejny krok w tyl jesli chodzi o stan obecny - bede musial sie z tym jakos pogodzic...

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JacekCe - ale Kuras77 - chce mieć muzykę z iPoda, i równocześnie internet z iPhona. [naraz dwa urządzenia]

@Kuras77 - nie martw się, ile tak naprawdę potrzebny ten internet w samochodzie?

Chyba, że:

- jesteś uzależniony (masz) profil na facebooku i czujesz potrzebę co chwilę komunikować gdzie jesteś i, że "lubisz jeździć swoim nissanem" (taki komunikat jest zaprogramowany w aplikacji NCII  hihih)

- jesteś uzależniony od sportu i musisz wiedzieć na bieżąco co się w sportowym świecie dzieje - więc ne możesz się obejść bez aplikacji Eurosport

Ja nie mam FB (więc podobno nie istnieję), a sport... to lubię tylko uprawiać.

 

Gdy dwie powyższe opcje nie dotyczą Cię - to wykorzystanie internetu przyda Ci się tylko i wyłącznie, gdybyś chciał poszukać on-line adresu do nawigacji, którego nie znasz. Mój jeden przypadek, kiedy z tego skorzystałem to było wypowiedzenie frazy: "Urząd Skarbowy Mikołów" i już... nie musiałem znać ulicy itp - wyszukało mi on-line dane urzędu i poprowadziło. Gdyby nie to - mógłbym zadzwonić do biura by mi podali ulicę i numer.

Tylko wtedy - i teraz: jak często jedziesz gdzie, gdzie nie znasz adresu?

Ja..... raz na pół roku. Raz....

Na ten raz możesz przełączyć urządzenia.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem zamiary Kuras77 to chiałby podłączyc kablem iPoda i poprzez bluetooth iPhona ? Jeśli tak to niema żadnego problemu tzn iPoda podłączasz kablem do wejścia USB, a iPhona poprzez bluetooth. Ja mam podpięty do USB czytnik kart microSD/SD a telefon z androidem spięty poprzez bluetooth i mam mozliwość wykonywania rozmów lub uruchamiania aplikacji (wyszukiwarki google, etc). Sprawdziłem także przesyłanie celów z GoogleMaps wyznaczonych na laptopie do samochodu i działa. Jesli chodzi o nawigację na NC 2 mapy są dośc dokładne (porównywałem niejednokrotnie z Automapą), jedynym minusem jest duży koszt aktualizacji map (mapy robi firma HERE - także robiła mapy dla Nokii). Dużym plusem tej nawigacji jest także wyszukiwanie celów (np. znając jedynie nazwę i miasto) poprzez wyszukiwarkę google (także wyszukiwanie głosowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale mam wrażenie, że właśnie iPhone w przeciwieństwie do telefonu z Androidem musi być podpęty przez kabelek by udostępniał internet. Chyba ktoś w Nissanie jest Apple-hejterem że tak to wymyślił ;) Mi właśnie najbardziej zależy na Google Online Search bo często zdarza mi się szukać adresu różnych firm, sklepów czy restauracji. Poza tym przecież w zapowiedzi są kolejne aplikacje. Jeśli więc by udostępnić internet będę musiał podłączać kabelkiem telefon to równie dobrze adresu moge poszukać na nim więc zero korzyści z bajeru od Nissana dla posiadaczy iPhonów.

 

No i wszystko się wyjaśniło:

 

How do I link my smartphone to the NissanConnect system?

If you're connecting an iPhone® to a NissanConnect system equipped with navigation, you'll need to plug in using the USB cable. [*] Otherwise, connect your smartphone through Bluetooth®. [*]

 

Why do I need to use a cord to tether my iPhone?

Apple's operating system doesn't support the full range of Bluetooth® connectivity.

 

 

To powyższe to kłamstwo bo jak już pisałem iPhone udostępnia internet przez BT komputerom bez żadnego problemu.

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...