Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] NissanConnect 2 - aplikacje i nowości


huckster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko się zgadza, ale mam wrażenie, że właśnie iPhone w przeciwieństwie do telefonu z Androidem musi być podpęty przez kabelek by udostępniał internet. Chyba ktoś w Nissanie jest Apple-hejterem że tak to wymyślił ;) Mi właśnie najbardziej zależy na Google Online Search bo często zdarza mi się szukać adresu różnych firm, sklepów czy restauracji. Poza tym przecież w zapowiedzi są kolejne aplikacje. Jeśli więc by udostępnić internet będę musiał podłączać kabelkiem telefon to równie dobrze adresu moge poszukać na nim więc zero korzyści z bajeru od Nissana dla posiadaczy iPhonów.

 

No i wszystko się wyjaśniło:

 

How do I link my smartphone to the NissanConnect system?

If you're connecting an iPhone® to a NissanConnect system equipped with navigation, you'll need to plug in using the USB cable. [*] Otherwise, connect your smartphone through Bluetooth®. [*]

 

Why do I need to use a cord to tether my iPhone?

Apple's operating system doesn't support the full range of Bluetooth® connectivity.

 

 

To powyższe to kłamstwo bo jak już pisałem iPhone udostępnia internet przez BT komputerom bez żadnego problemu.

zgadza sie to co piszesz ale to nie wina Nissana tylko Apple ktore to ogranicza dostep do i z urzadzenia po przez bluetooth w celu zapobiegania copiowaniu softu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to nie prawda - w obecnym samochodzie udostępniam internet bezprzewodowo z iPhone. Po prostu Nissan dał ciała albo kwestia jakichś prawnych bzdur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że to nie prawda - w obecnym samochodzie udostępniam internet bezprzewodowo z iPhone. Po prostu Nissan dał ciała albo kwestia jakichś prawnych bzdur...

co masz na mysli po przez udostepnianie internetu ? hotsopt czy np. rozmowy przez Skypa na zestaw glosnomowiacy  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, udostępnianie internetu poprzez BT funkcją hot spot. Stary Win XP bez problemu nawiązuje połączenie internetowe poprzez BT z iPhonem a Nissan 2014 nie - przecież to wizerunkowa klapa szczególnie na zachodzie w moim mniemaniu. Trochę się podirytowałem. I nie szukam dziury w całym - po prostu mając teraz takie możliwości przyzwyczaułem się do nich i krok w tył w tej sferze jest przykrą niespodzianką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale NCII nie potrzebuje jako tako dostępu do internetu - powiedzmy bezpośredniego. Sam z siebie nie potrafi skorzystać z netu - musisz mieć aplikację pośredniczącą.

Gdyby tak było - a sam myślałem, że tak będzie - można by skorzystać z jakiegokolwiek telefonu z internetem. Choćby moja Nokia - tez udostępnia internet i jak w pracy nie mam to przez moduł BT się łącze z internetem.

Ale NCII taka opcja dostępu do netu wisi i powiewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem kto jest dostawcą map dla Nissana - jeśli któraś z wiodących firm współpracująca wydawcami zewnętrznych aplikacji GPS to można mieć nadzieję, że mapy będą dosyć dokładne. Poszperam w wolnej chwili i poszukam info na ten temat. Dobra, to tyle moich obaw odnośnie nawigacji :)

 

Mam pytanie o działanie iPoda - czy ktoś już testował jak w praktyce wygląda jego współdziałanie z NCII? Zamierzam na stałe podłączyć go do systemu i zostawiać w schowku bym miał szybki dostęp do muzyki. Gdzieś czytałem, że przy każdym jego podłączeniu system skanuje urządzenie co trwa dosyć długo - czy to prawda?

I jeszcze drugie pytanie - czy telefon (w moim przypadku iPhone) łączy się bezprzewodowo z samochodem udostępniając mu internet czy konieczne jest podpięcie go kabelkiem co uniemożliwiłoby mi podłączenie na stałe iPoda?

Ja Ci moge powiedzieć jak mam w nc1 bo wożę swojego iPoda podłączonego nom stop juz prawie 3 lata. Działa bez problemu, nic nie skanuje. Po prostu przełączasz zródło dźwięku i leci ta sama piosenka co ostatnio była używana. Lezy sobie na dnie podłokietnika i jak chcesz włączasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ... Nissan nie korzysta z internetu tylko laczy sie po przez bluetooth / kabel do telefonu (to nie jest funkcja hotspot)

Edytowane przez ProceSS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację - w tym jest problem. Bo najwidoczniej aplikacje na iPhone nie mają możliwości przesyłać internetu przez BT chociaż w samym systemie jest taka opcja. Ale QQ łączy się z netem poprzez aplikację a nie bezpośrednio rozwiązaniem systemowym czyli funkcją hot spot. W Androidzie widocznie nie ma takiego obostrzenia. No nic - przełknę i zapomnę chociaż lubię gadżety i zamierzałem z tego korzystać. Teraz będę musiał wachlować między muzyką na pendrive a iPhonem na kabelku. Całe szczęście funkcje telefony działają przez BT.

 

Dareq - dzięki za info. Chyba też tak zrobię.

Edytowane przez Kuras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem masz teraz Forda tak ? widac  Ford postawil na hotspot

 

Apple jak wspomnialem nie ma "otwartego" bluetooth'a ale ma jak inne PDA funkcje hotspot (udostepnienia internetu innym urzadzeniom)

 

Nissan NC2 nie laczy sie z internetem, zeby uzyc dostep do aplikacji w samochodzie musisz zainstalowac aplikacje na PDA (telefon)  - NC co jedynie robi to pobiera informacje z PDA do NC po przez bluetooth / USB

czyli to twoj telefon laczy sie z internetem i tylko telefon  - NC to tylko zdalnie wyswietla (w wielkim skrocie opisujac).

 

mam nadzieje ze to wyjasnilo sytuacje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja już to wszystko rozumiem. Niestety Apple ma swoje czasem dziwne zasady albo Nissan nie potrafił tak zaprojektować systemu by skorzystać z funkcji Hot Spot w iPhone. Jeszcze trochę pownerwia mnie Apple to przeskoczę na Androida i problem zniknie ;)

A w Fordzie mam własnoręcznie wystrugany system CarPC oparty na WinXP więc elastyczność i możliwość konfiguracji jest olbrzymia. Ale w nowym samochodzie nie chcę już tak kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam nad sensem wkładania NC do auta, a przynajmniej za taka kasę, jestem po zakupie takiego oto radyjka na androidzie, praktycznie to samo co na fonie, navi, mapy, yanosik, torque,  WIFI, można podłączyć G3 z netem, (mam tak teraz i dziął OK) itd. koszt mniejszy a radość większa :D są też dedykowane do modeli auta :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to radio obsługuje czujniki/kamerę cofania/kamery 360?, raczej jego nawigacja nie współpracuje z podpowiedziami na centralnym ekranie. Jakość dźwięku ( jakość zastosowanych przetworników, wzmacniacza) też jest wielką niewiadomą. Z punktu widzenia możliwości i ceny jest to teoretycznie świetne rozwiązanie. Jeżeli chodzi o jakość i użyteczność wszystkich oferowanych bądź nie oferowanych funkcji - sprawa dyskusyjna. Spotkałem się już z chińskimi wynalazkami, które zewnętrznie oferowały mnogość funkcji, ale po zajrzeniu do środka..... tragedia.

Aczkolwiek jeżeli jakościowo to urządzenie jest przyzwoite to jest warte do rozważenia dla posiadaczy podstawowych systemów audio, w których nie występują funkcje o których pisałem wyżej.

Najlepiej niech kolega w miarę możliwości zapoda szerszą relację/recenzję z możliwości i walorów użytkowych tego urządzenia dla ewentualnych zainteresowanych  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 kamer nie obsłuży tylko jedną tylną , jakość dźwięku taka sama lub lepsza od oryginalnego radia z Qq ,przy małych dzieciach opcja ciekawa bo ma wyjście na dwa monitory w zagłówki i DVD działa niezależnie od GPS na głównym monitorze .

Wszystkie funkcje które są w zrzutach z ekranu działają ,trzeba tylko porozumieć się ze sprzedającym czy chcemy moduł do TV cyfrowej i antenę + opłata .

A co najważniejsze AMapa i wiele innych działają bezproblemowo i aktualizacje robi się samemu :) za 0 zł ! 

Można podłączyć TPMS z wyświetlaniem na ekranie stacji (150€) 

Co prawda ja kupowałem w okolicach wiosny 2014 ,dedykowane do Qq łącznie z całym panelem środkowym też z tego "jarmarku" i chwalę sobie , czekam na kolejne pierdoły do Qq od kitajców .

PS -Dino ile cło wyniosło w PL, jeśli to nie tajemnica ? 

Klawisze z kierownicy można zdefiniować wg własnego uznania do funkcji w stacji .

Teraz tak mi do głowy przyszło , może Chinole mają jakieś pudełko/adapter/przelotkę do wpięcia 4 kamer do systemu 360* , trzeba poszukać na alliex.albo zapytać w dużych firmach ?

 

 

Na razie znalazłem box na 4 kamery ,ale i tak obraz zawsze będzie tylko z jednej w danym momencie .

Ale to kwestia czasu "wykopać" tam coś 4 na raz .

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20150110164955&SearchText=video+parking+system


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No i już jest cieplej :)

http://www.aliexpress.com/item/360-degree-panorama-of-reversing-driving-recorder-car-camara-4-view-parking-system-car-dvrs-car/824322690.html

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie kamer, to jak zapodasz rozdzielacz to obsłuży różne kamery, tyle tylko, ze nie podzieli ekranu, i dodatkowu musiał byś dodać włącznik do uruchamiania, an zasadzie wstecznego

jakość dźwięku zadowalająca do tego fader i inne możliwości rozdziału 

ja akurat z AM przesiadłem się na Sygic-a i też działa OK, do tego z radiem przyjechało IGO ale pewnie do aktualizacji by była no i płatna a Sygic-a mam juz dożywotnio :D

przyszło jako gift  :D ale nie dodali do ego ceny transpotru i musiałem dobulić około 80zł

ja na razie kiery nie mam podłączonej bo kłopot, jak coś wiesz co i jak to słucham :D 

wbrew powszechnej opinii, skośni robią niezłe rzeczy do tego w większości sprzętu nawet markowego się zadomowili :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skośni robią czasami bardzo dobre rzeczy,miałem podobną zabawkę w Note i było super.Tak jak dla mnie aplikacje do NCII mnie nie interetete bo nie lubię się tym pasjonować ,a akurat to co mają te zabawki mnie pasuje.Kiedyś spotkałem się z dziadkiem ,który kupił mojego Nota i był super zadowolony z tego radyjka.Jak nikt się nie ujawni ze złamaniem zabezpieczeń na NCII to pójdzie to do żyda ,a kupię inne cudo razem z panelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie jedyna wada to czas uruchomienia, jakieś 30-40s :D bo odpala się cały system od zera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było trochę krócej.Ale ,przecież w tym systemie jest mnóstwo aplikacji ,nie to co w NCII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam włączoną muzykę z któregoś ze źródeł SD ,USB, to trwa to od przekręcenia kluczyka max 6 sek .

Radio odpala prawie natychmiast , DVD nie sprawdzałem , 

Jeśli zostawiona była przed zgaszeniem navigacja to po włączeniu stacji muzyka rusza też max po 6 sek. po 10 odpala ostatnią mapę na ekranie  a aktualną pozycję łapie dopiero po nawet minucie (już w trakcie jazdy) .

Gdy jest dedykowana stacja do modelu auta to wtyczki są P&P .

Dino właśnie w tym ostatnim linku piszą że ekran jest dzielony między obrazy z kamer przy jednoczesnym wyświetlaniu , ale muszę zgłębić temat bardziej bo szukałem pobieżnie.

I jeszcze takie pytanko Dino , masz stację po kluczyku czy przed , po wyłączeniu traci nastawy ( godz. data) , bo to długo te 30 sek budzenie systemu , a może  antek 4.4 tyle potrzebuje?

Zależy jeszcze jaki procek włożyli i ile pamięci. 

Myślałem że mam nowoczesny i szybki lapek , ale jak kupiłem pół roku później córce lapka na studia to powiedzmy że mój staje na każdej stacji , a jej to TGV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie sprawdzę, ale raczej jest OK, bo ori przejściówka do radia poszła i z drugiej strony moze być to wina aplikacji, bo jednak musi wszytko odpalić i uruchomić a ustawień nie gubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeglądając youtube natknąłem się na taki filmik:

 

Z roku 2014, NC II - ale jakże rożny od naszego. To co mnie zaciekawiło to "Voice commands"  [1:23 i 5:23] - a więc jednak da się.

Kilka innych ikonek: na mapie w Navi ikonki z lupami (+) i (-) oraz przycisk Voice

Trochę chyba inne graficzne rozwiązanie map.

W manu NAVI jakaś opcja City Center [2:36]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest na chameryke...Nissan Rogue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo NCII podobne do tego z filmiku.Bo jak nieraz patrzę na te prezentacje to mam wrażenie że to co my mamy jest dane na zasadzie testów,albo będzie albo nie i będą dopiero kombinować co zrobić,co dodać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komendy głosowe byłyby i u nas  ale obsługa byłaby tylko w angielskim. Ze wzgledu, że mamy jezyk pl to być może zostało to ze softu usunięte. Mamy w podsufitce mikrofony 2 do bluta  to i za pewne  sterowanie głosowe by działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SpeedCam Nissan PL i EU [2015-01-29]

2bc20bb8157695e8med.jpg

 

Szczegóły każdy użytkownik znajdzie również w załączonej do pojazdu "Instrukcji Użytkownika systemu Nawigacyjnego Nissan Connect"

 

DOWNLOA:

http://www.uploadable.ch/file/WZfneNV2rp92/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rarhttp://turbobit.net/zu1aqz0yp5uk/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rar.htmlhttp://uploaded.net/file/osqdgf7s/nissan_connect_PL_EU_2015-01-29.rar 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...