Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka nawigacja dobra do samochodu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do kupna nawigacji do swojego nissana, znacie jakas dobra firme od nawigacji? Na alledrogo jest tego wszystkiego tyle ze nie mam pojecia co kupic.moze byc nawet uzywana w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem MIO, było OK, teraz mam MODECOM MX3HD i też jest OK, wybrałem dlatego, że jeżdżę z AM i ten model łączy się z netem przez fona i działa TC w AM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Miałem lark'a i dawała rade. Mozna było w to pakować AM i spoko działało ale rozpadła się.
Teraz mam mapy nokiii też daja rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Larka i teraz kupiłem... też Larka, tylko większy model ;) na jednym i drugim AM działa bez zarzutu, pozbyłem się starego larka tylko dlatego, że chciałem większy i nowszy model, a akurat trafił się kupiec - w przeciwnym razie pewnie bym jeździł z nim dalej, bo nie miał właściwie wad ;)

 

Z nawigacji w nokii też czasem zdarza mi się korzystać, ale bardzo sporadycznie - z tego co zaobserwowałem, to osobne urządzenie w dłuższych trasach spisuje się lepiej, ma czytelniejszy, większy wyświetlacz (w moim przypadku 5 cali, a nokia coś z 3,5 chyba), w dodatku w AM mam większe możliwości dotyczące ustawień trasy, wyglądu na ekranie itp - inna sprawa, że w nokii się w to nie zagłębiałem, stosuje ją naprawdę raz na ruski rok, żeby trafić pod jakiś adres gdzieś nie daleko, bez grzebania w schowku. Na nieznane mi trasy zawsze odpalam AM.

Edytowane przez grrruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Larka miałem w sumie 3 lata i byl 7 razyw serwisie. Zawsze przed waznym wyjazdem musiał się zj%$ać. Zbyt miło go nie wspominam jeśli chodzi o awaryjność,ale jak już działał

to bardzo dobrze pokazywał i złego słowa o szybkości i działaniu nie powiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co było w nim naprawiane? ;) IMO całkiem dobry stosunek jakości do ceny, zwłaszcza w tym nowszym modelu ;) porównywałem z tom tomem kuzyna i mimo, iż to półka wyżej, to wolę swojego larka. A porównywałem jeszcze tego starszego ;) tak czy siak, AM i dużo niższa cena w moim przypadku wzięły górę, bo jakościowo tomtom wydawał się minimalnie lepszy. Oczywiście to moje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Zawsze to samo-płyta główna i program. Ciągle gubił zasięg z satelity. Raz jak jechałem z Nl na drodze A2 pod Ultrechtem nagle pokazał że jestem na drodze do Antwerpii,czasem wariował i wskazywał inna prędkość pojazdu,błędnie obliczał km.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzylem wczoraj i tego larka chyba sobie odpuszcze, popularne sa te nawigacje tomtom, ja mialem do tej pory nawigacje w swojm htc z google maps czy cos i spisywala sie bardzo dobrze lecz telefonik juz sprzedany;p ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Ja teraz zastanawiam sie nad modułem GPS do laptopa i AM na lapka wrzucić. Masz 15,6' nave,bez problemu,wszystko widać. Inna opcja to tablet 10' Też fajnie śmiga temat.
Zastanów się. Możliwości są trzeba tylko pomysleć co się oczekuje i jakie ma się potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapka z navi miałem jak powodziłem 40-to tonowym dyliżansem :D :D :D ale tylko podczas jednego przejazdu, zaraz wleciała zwykła navi, za duży, tablet 10" też za duży, ale to dla mnie, może ktoś tak lubi :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz w kabinie jest pełno miejsca i jakoś dawało radę, ale w tamtych czasach d...py nie urywało i lepsze mapy były na navi, ale lapek i tak cały czas ze mną jeździł, bo co tu robić jak pauzujesz  :D :D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

No właśnie,co tu robić :P
Ja rozważam włąśnie opcje na lapka,bo mam dosyć tego szmelcu Larka( jak mówiłem jak działał to ok ale zawsze miałem obawe ze się spiepszy w trasie ;/)
a w nokii no..daje rade ale nie można ustawiać pkt pośrednich.
WIęc coś musze ogarnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście brałbym navi, moja sie sprawdza OK, Mio tez było OK, lapek jak dla mnie nei nadaje sie. można ewentualnie jakiegoś tableta ale do 7" i zapakować Sygita  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek nasuwa się jeden: w tańszych nawigacjach zależy po prostu, jak się trafi. Podobnie miałem z rejestratorem jazdy Omego (niestety był jeden w sklepie a akurat tylko jeden sklep wchodził w grę). Dwa razy trafiał na gwarancję, bo przestawał się włączać - wymieniali na nowy, ale dopiero trzeci egzemplarz działa prawidłowo już coś ponad rok.

 

Czyli z larkiem trafiłem lepiej niż Mateusz, najwidoczniej :) Chociaż sam nie wiem, może wina wgrania AM? Nie naprawiam nawigacji, chociaż am wgrywałem sobie sam i wszystko działało zawsze ładnie i sprawnie.

 

Tak czy inaczej, jeżeli chcesz wydać więcej to tom tom chyba będzie lepszy jakościowo. Natomiast nie wyobrażam sobie jazdy z laptopem zamiast nawigacji. Tablet 10 cali to też przegięcie w osobówce jak dla mnie ;) chyba, że dla pasażerów :D 5 cali zapewnia optimum, jest dobrze czytelna a nie przeszkadza rozmiarami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a używam Mio 600, niestety nawigacja Mio jest nie za bardzo aktualna (brak jest oznaczeń dróg jednokierunkowych, objazdów) w nawigacje upchnąłem AM, i zaczęło działać tak jak bym chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, MIO trzeba "naprawić" aby działała AM bo ori mapy sa dobre ale za Odrą :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mateusz_P11_144

Różne mapki wgrywałem.

AM instalowałem praktycznie co 3-4 msc jak wychodziła aktualizacja map.
z instalka nie bylo problemów,głowny problem to byl właśnie odbiornik GPS-wiecznie się wieszał;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,głowny problem to byl właśnie odbiornik GPS-wiecznie się wieszał;/

w MIO???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MIO???

 

 

Tak to możliwe nowsze Mio są na NOWYM Windowsie, więc trzeba robić to w sposób następujący ściągnąć ROM ze starszą wersją Windy, rozblokować, wgrać AM i cieszyć się ....

AM nie lubi nowej Windy, sam kiedyś wgrałem bez wymiany Romu Am, działało, ale stabilności nie miałem, wieszało się co 10 minut. Godzina roboty a tak jak już wspomniałem satysfakcja gwarantowana

Edytowane przez Carlos217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to trzeba było ustawić odpowiednią prędkość i było gitt, żadnego zrywania, może w nowych tak jest ale wycofałem sie właśnie z tego powodu, że trzeba było CE odblokowywać i wybrałem, już odblokowany system :D do tego chciałem zobaczyć jak działa TC w AM 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, to trzeba było ustawić odpowiednią prędkość i było gitt, żadnego zrywania

 

nie rozumiem? rozwiń ten temat, proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...