Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaka nawigacja dobra do samochodu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak :D jak zwykle taki skrót myślowy :D bo gadamy o GPS-e :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadowolony jestem z Garmina z komunikatami drogowymi TMC Premium.

 

Używam 1490T: Aktualne komunikaty drogowe bez konieczności dostępu do internetu, a więc darmowe na całym świecie (oczywiście przelicza trasę wg. tych wskazań itp), 5' ekran - bardzo dobra widoczność w silnym słońcu, wbudowany zestaw głośnomówiący BT, bardzo głośny i wyraźny głosnik, aktualne inf. o fotoradarach, dożywotnie aktualne mapy w cenie. Z bajerów: asystent pasa i widok skrzyzowań 3D, można się podpiąć pod OBD auta i mieć jakies wskazówki i inne pierdy o eko jeździe, wkresy spalania, cuda wianki.

Co do map, bardzo mądże wyznacza trasę, dokładność map z uliczkami na alpejskich lodowcach włącznie. Na polskę używam UMP-pcPL. Bardzo duża baza punktów, adresów etc

 

Z wad to jedynie to, że subiektywnie wydaje mi się na polskę przyjemniejsza mapa UMP od tej oryginalnej. wkurza też działanie "dotyku" ekranu w dobie ekranów pojmnościowych.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MIO???

oj, chyba chodziło o Larka ;) ja od siebie dodam tylko jeszcze, że miałem styczność z przypadkiem, gdzie pierwsza (albo kilka pierwszych ;) ) instalacja AM powiodła sie i wszystko było super, natomiast któraś z kolei powodowała już błędy w działaniu. Chyba było to spowodowane tym, że gdzieś jeszcze jakieś pozostałosci po starej AM znajdowały się w pamięci nawigacji - nie wiem jak sprawa została rozwiązana, ale ja z aktualizacjami postępuję ostrożnie i dokładnie, w sumie raz/dwa razy w roku aktualizuję i na moje wymagania jest OK.

 

Skończmy rozmowę o Larkach może, bo założyciel tematu Larka zdaje się, że i tak nie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee poleci się na crakowanej i będzi egitt ;D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś kupiłem AM i jakoś tak samo przychodzi, że ją odnawiam co roku, nie musze kombinować ani się zastanawiać nad ............., poprostu działa.

Wydaje mi się, że za czyjąś pracę należy zapłacić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czeslaw4

Miałem dość przyklejania do szyby nawigacji i tych wiszących kabli. Dwa miesiące temu kupiłem stację multimedialną, tj. coś takiego:

http://allegro.pl/nawigacja-gms-6301-gps-dvd-polskie-menu-usb-i4203202839.html i jestem bardzo zadowolony.

AutoMapę miałem z poprzedniego urządzenia na którą mam licencję i ważną subskrypcję.

Edytowane przez Czeslaw4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, jak masz ori, to nie musisz nic crakować, tylko nie będzie aktualizacji :D bo w sumie bez sensu mieć coś ori i do tego craka :D :D :D 

 

CZesław4 też myślałem o czym ś takim ale za jasno w aucie by było :D ;D :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesław4 też myślałem o czym ś takim ale za jasno w aucie by było :D ;D :D

 

Jest opcja przyciemniania :)

pewnie tak, ale .................. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......cena ? :)

oj, nieee, wybrałem droższe :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam, 149zł rocznie za Automapę?! Widzę, że garmin jest jednak relatywnie tani.

Edytowane przez buladag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam, 149zł rocznie za Automapę?! Widzę, że garmin jest jednak relatywnie tani.

tak, tylko jak pisałeś wcześniej na PL jeździsz z ump :D czyli tak nei do końca z garminem w PL, ja garmina używam do pływania :D i jest gitt :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie UMP jest zwyczajnie wygodniejsza bo przyzwyczaiłem się - miałem na symbianie Garmina Mobile XT jeszcze z mapą CNE, później UMP w Yanosiku, dlatego tez UMP wrzuciłęm na navi. Adresy które wyszukuję zawsze znjaduje tez na mapie garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swoim Garminei tez mam UMP, ale w porównaniu z AM jak sprawdzałem to niestety, ale dużo brakuje, choć projekt fajnie się rozwija, nawet sam coś im podsyłałem do uaktualnienia, UMP to raczej turystyka i szlaki, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd Yanosik rozwija ten projekt to poszlo to z kopyta. Może inaczej - jeszcze się nie zawiodłem, w każdą dziurę mnie doprowadziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanosika tez mam jak jeżdżę kiedyś spróbowałem odpalić navi i jechałem ze Świnoujścia, było w miarę OK, ale do AM jeszcze dużo brakuje, choć to dobry kierunek i fajnie, że się rozwija, ale dla mnie jest to cos dodatkowego w fonie a nie podstawowa navi równie dobrz mozna odpalić googlemap i będzie to samo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Mateusz_P11_144

Tak ale,mialem,na myśli to ze kupilem raz,ale nr przedłużyłem i po roku zassalem pirata,emulstora na moje dane i lewizna. ;)

Mateusz, jak masz ori, to nie musisz nic crakować, tylko nie będzie aktualizacji :D bo w sumie bez sensu mieć coś ori i do tego craka :D :D

Chodziło mi o to że nie odnawiałem już tylko sciągnąłem emulator i lewizna poszła ;)

 

Teraz na szczęście nie mam problemu bo kupiłem nową nawe z TomTom z ori nawką i mam darmo aktualizację przez 3 lata :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na szczęście nie mam problemu bo kupiłem nową nawe z TomTom z ori nawką i mam darmo aktualizację przez 3 lata :)

 

kupił byś Sygita  i masz mapy TomToma za free do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...