Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie szyb czy sie opłaca


Ghost1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko, nadchodzi termin wykupienia oc i chcę ubezpieczyć też szyby mam parę odprysków na szybie przedniej (podgrzewana), znajomy mi mówił że mogę ubezpieczyć i za pół roku zgłosić się do ubez. o wymianę.Oczywiście nie wszystkich szyb tylko do danej kwoty, (zależy od ubez) ale ok 2000zł, czyli zgłosił bym się i chciał wymienić przednią, (niby ubez o tym nie informują a tak jest w każdej umowie o szyby).
Czy ktoś miał do czynienia z wymiana, czy to tak pięknie wygląda czy jak zwykle w Polsce.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ubezpieczenie nie działa "do tyłu" wiec nie możesz tak zrobić, ja mam u siebie takie ubezpieczenie, przed zawarciem umowy agent oglądał wszystkie szyby aby takie sytuacje jak Ty wyżej opisujesz nie miały miejsca.

 

NIE ŁADNIE PANIE NIE ŁADNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak ubezpieczałem szyby, to dowiedziałem się, że jeżeli jest pęknięcie lub szyba rozbita, to wymiana jak najbardziej, natomiast odprysków nie pokrywają :) Chyba zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, ja piszę o MTU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ubezpieczyłem szyby i pytałem się kiedy przyjadą obejrzeć auto do ubezpieczenia bo jak miałem  OC to byli i robili zdjęcia. Pani mi odpowiedziała że nie zawsze jeżdżą - traktują to bardziej wyrywkowo, może tylko mi tak powiedziała bo ubezpieczam u nich już  lat. Więc z tymi oględzinami to jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szyby ubezpieczam od paru lat, nikt nigdy nie sprawdzał stanu szyb przed zawarciem ubezpieczenia ,zresztą po też nie ;-)

 

niektóre towarzystwa wymagają wkładu własnego  np 100zł przy ew wymianie ,wymieniają na zamienniki

 

pewnie jest opcja tylko oryginały ale i stawka ubezpieczenia  pewnie większa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ja ubezpieczałem auto kompleksowo AC plus pakiet szyby... Floty były w PZU sprawdzali wszystko...

 

Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaśnie o to mi też chodzi że w 10 przypadkach 2 razy sprawdza szyby ja jestem z małego miasta i tu znajomi mówili że nigdy im nie sprawdzali a Debeściak tak trafiłeś i nie wiem co znaczy NIE ŁADNIE PANIE NIE ŁADNIE, nie ładnie to że zus i państwo okrada mnie od narodzin, a ubezpieczalnie nie dadzą krzywdy sobie zrobić. Czekam na dalszy rozwinięcie i będę pisał jak załatwie.A odpryski codziennie się mogą zdarzyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie to forum, coś pomyliłeś, chcesz naciągnąć zakład ubezpieczeniowy na nie przysługujące Ci odszkodowanie. Masz tupet chłopaku, myślę że podam Ci tylko jeden artykuł 298 § 1 kodeksu karnego.

Kto, w celu uzyskania odszkodowania z tytułu umowy ubezpieczenia, powoduje zdarzenie będące podstawą do wypłaty takiego odszkodowania, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Czy warto? odpowiedz sobie sam skoro Ciebie ZUS i państwo okrada od narodzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pomówienie i zniesławienie uważaj co piszesz  "parę odprysków na szybie przedniej (podgrzewana), znajomy mi mówił że mogę ubezpieczyć i za pół roku zgłosić się do ubez. o wymianę"a gdzie jest napisane ze chcę żeby mi to naprawili (jeżeli powstaną nowe odpryski oczywiście, maja mi wymienić) a ty mnie nie strasz nie piszesz na temat wiec zmień forum.Uważam za skończony temat z tobą. 
Proszę jeżeli ktoś odpowiada na moje pytanie to trzymać się pytania a nie dawać porad prawnych beznadziejnych.

Cogitationis poenam nemo patitur 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ja bym też zrobił jak Ghost1983,

 

co do naciągania towarzystw ubezpieczeniowych to proszę .... , kto kogo naciąga i kombinuje jak przy odszkodowaniu mniej wypłacić czy zaniżyć kosztorys napraw 

 

Carlos217 chyba nie miałeś za dużo przygód z towarzystwami ubezpieczeniowymi że tak ich bronisz

 

ps. do mojej primy nie ma kompleksowego AC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrazilem tylko swoje zdanie, to jest otwarte forum. Moja Primera jest kompleksowo ubezpieczona w PZU, jakoś nie miałem problemu z kompleksowym ubezpieczeniem, nigdy tez towarzystwo ubezpieczeniowe nie zanizalo mi kwoty za naprawę. Zawsze auto po kolizji wstawiał do autoryzowanego serwisu, biorę zastępczy samochod. To jedyna metoda najbardziej bezpieczna. No chyba ze biezesz kasę z ubezpieczenia, a auto naprawiasz z części używanych...

 

Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej primery kompleksowo nie ubezpieczają ze względu na wiek..

 

Ja jako kierowca nigdy nie miałem wypadku ale osoba z rodziny miała i to pod koniec tamtego roku ,samochód  odstawiony do autoryzowanego serwisu , pierwszy kosztorys

 

ubezpieczalni 3200zł... drugi po odwołaniu 7400zł finalnie skończyło sie na niecałych 9 tysiącach no i kto tu nieuczciwy ? a gdybym sie nie odwoływał ciekawe ...

 

kolejna sytuacja - inny kierowca przetarł mnie , kobieta się rozpłakała prosiła żeby nie wzywać policji i podpisaliśmy oświadczenie , po tygodniu przychodzą do mnie

 

papierki z ubezpieczalni że osoba która mnie zarysowała NIE PODPISAŁA papierków z ubezpieczalni, na co [MTU] że nie wypłaca zanim sprawca nie podpisze , kontakt z

 

kobieta sie urwał, w mtu doradzili mi założenie sprawy cywilnej Pani ... co zresztą nastąpiło ,nigdy nikomu nie pójdę już na rękę i zawsze będę wzywał pieczary

 

no a likwidowanie szkód na zamiennikach czy oryginałach też jest jasno określone w umowie wiec kto jak woli

 

Prawo jazdy mam ponad 15 lat i za sobą dwa starcia z ubezpieczalniami :) wiec też nie zaliczam sie do ludzi psioczacych , po prostu pare sytuacji mnie nauczyło ,

 

że towarzystwa te ż maja swoje 'myki'

 

 

pozdrawiam miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

  No nie wiem ja ubezpieczałem auto kompleksowo AC plus pakiet szyby... Floty były w PZU sprawdzali wszystko... Wysłane z mojego Venue 7 3730 przy użyciu Tapatalka

 

To pewnie pierwszy raz ubezpieczałeś ten samochód albo w tej firmie.

Też mam pakiet i do mnie dzwoni mój agent i mówi - panie Mirku, polisa przygotowana, urwałam tyle i tyle, od siebie dodałem tyle, więcej już się nie da, kiedy mam przyjechać po pieniążki-jak coś to wyłożę za pana. :D  :P 

 

Kolega Dck jak i Ghost ma słuszną rację - ""tym bardziej, że na wakacje jedzie do Bułgarii przez Ukrainę albo Rumunię a po powrocie (obowiązkowo już jest szyba do wymiany)""  :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ubezpieczeń znacie jakieś tanie albo jakaś stronę w interneci co można porównać,ja szukałem ale na końcu zamiast mi pokazać kwote to muszę podac telefon i konsultant do mnie zadzwoni :(  (żona nie ma zniżek, 6lat prawko, pierwszy raz ubezpiecza,)


Nissan p12 kombi
1.8 kat /85km
P+LPG
2002
Pozdrawiam
 

Edytowane przez Ghost1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

A co do ubezpieczeń znacie jakieś tanie albo jakaś stronę w interneci co można porównać,ja szukałem ale na końcu zamiast mi pokazać kwote to muszę podac telefon i konsultant do mnie zadzwoni :(  (żona nie ma zniżek, 6lat prawko, pierwszy raz ubezpiecza,

 

A tę sprawdzałeś http://rankomat.pl/lp1/?source=001-001-0000-000-000&gclid=CKDfwenSn74CFfShtAodmSAA7w , http://www.swiatubezpieczen.com/porownac/ubezpieczenie-komunikacyjne/opis-samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...