Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do swojego QQ kupiłem czujniki samoprogramujące się w IC: Indeks:  S180052048Z - cena 160 pln za szt detal. Nówki sztuki. Jeżeli ktoś jest zarejestrowanym klientem to kupi nawet poniżej 100. 

Czujniki po przejechaniu do kilku km same zostają rozpoznane przez QQ.  Ta odległość może być różna. 

Edytowane przez Morette
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakie felgi założyłeś, alusy czy stalowe i czy były potrzebna dodatkowe jakieś uszczelki.

Edytowane przez kubalon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem na felgi aluminiowe 17''.  Opony, czujniki i felgi zawiozłem do wulkanizatora i to wszystko. 

Za nic dodatkowo oprócz zmontowania (felga+czujnik+opona) nie płaciłem.

Nie pamiętam kosztu montażu ale nie była to jakaś wygórowana cena. Jak trzeba mogę sprawdzić FV. 

 

na zdjęciu widać co jest w zestwwie, dodatkowo nic wiecej chyba nie trzeba. 

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3314212130141-S180052048Z-czujnik-cisnienia-powietrza-w-kole,scr_dItems.html

 

W pliku do pobrania jest pokazane że można montować na alu i stalowej.

http://e-katalog.intercars.com.pl/download_PDF/331421213014102

Edytowane przez Morette
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłem w końcówce stycznia po 110 zł   http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-w-kole-nissan-40700-3vu0-i6686876795.html

Założone do kół zimowych stalowych i po 2-3 kilometrach załapały idealnie.

W kwietniu powrót do fabrycznych letnich alusów początkowo skończył się komunikatem o braku ciśnienia, a po zresetowaniu w menu i przejechaniu 2-3 km również załapały idealnie.

Edytowane przez andrz464
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odbierając jesienią koła letnie od dealera zapewniali mnie że wymieniając samodzielnie i tak będzie trzeba przyjechać do nich na programowanie czujników ciśnienia za 50zeta. Tydzień temu wymieniłem koła i czujniki wskazują co trzeba. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, kół nie miałem opisanych i założyłem jak leciało czy zatem jest możliwość że wskazanie na pulpicie będzie dotyczyło nie tego koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości, wskazują prawidłowo. W ASO albo sami nie wiedzą albo celowo naciągają dających się naciągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zimowkach nie mialem czujnikow. Niedawno zalozylem letnie i po przejechaniu doslownie niecalego 1km, pomiar cisnienia pojawil sie w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zimowkach nie mialem czujnikow. Niedawno zalozylem letnie i po przejechaniu doslownie niecalego 1km, pomiar cisnienia pojawil sie w komputerze.

Też tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a sygnalizowało coś na zimówkach bez czujnków, jakieś kontrolki itd.?

Świeci się żółta kontrolka na desce i nic więcej,żadnych dźwięków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam czy w nissanie dzialaja wszystkie czujniki powietrza jakie sa na rynku czy dedykowane do nissana. Wczoraj zmieniłem koła na zimówki, koła kupilem cale i w dwoch byly czujniki, samochod odrazu je zczytał tylko pokazuje mniejsze cisnienie. Czy moge kipic jakies np od laguny sa po 20zł a mie po 200 i jak je sie kalibruje aby pokazywały autentyczną wartość ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria musi być. Zapewne wg producenta - niewymienna. Ale w poprzednim samochodzie - na forum megane/scenic - były relacje, że niektózy je wydłubywali i montowali nowe.

W Scenicu miały niby żywotnośc 7 lat - ale jak swojego sprzedawałem - miał 10 lat i wszystkie działały nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kodran, nie ma tak fajnie czujniki muszą być dedykowane dla marki lub uniwersalne że sklonowanym ID.

Jsk kolega wyzej napisał, baterie są i choć niby nie są wymienne, to można się do nich dobrać. Są filmiki i stronki jak to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wymianie kół na zimowe brakowało mi dwóch czujników w tych kołach a na tych co były zaczął pokazywać ciśnienie po chwili ale po jakimś czasie przestał. Dokupiłem dwa używane czujniki od nissana i założyłem je i jeżdżę już 2 dni i nie widzi żadnego koła. Dopompowałem do 3,5 at. i też nic. Może ktoś coś doradzi aby obejść się bez serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nissana ale jakiego? Jeśli nie z z twojego modelu to pewnie trzeba zaprogramować ID (o ile będzie taka możliwość) Swoją drogą, pewniejsze było by kupno nowych zamienników, niż używek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nissana juka ale o tym samym numerze a te dwa były z qashqai tylko j10 i widział je przez jakiś czas. Zrobi to tylko serwis czy ktoś kto ma programator do czyjników na wulkanizacji też ogarnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn,widział je i stracił?Długo jeździsz z tymi czujnikami??? Czasami trzeba dosyć długo je pogonić bo mogą nie łapać,czasami trzeba dać na koło ponad 3.5 atm żeby zaczęło je czytać.

Zanim pojedziesz wydać kasę,spróbuj tego co pisałem.Jak wrócisz z jazdy to wyłącz silnik przełącz się na wskazania kompa odnośnie cisnień,doładuj do kół których nie czyta ponad 3.5 atm ,zobaczysz czy zareaguje.Jeżeli nie to wyrównaj ciśnienie do wymaganego i postaraj się jechać gdzieś na kilku kilometrową jednostajną jazdę.Może w tedy załapie.Przychodzi mi jeszcze jedna myśl,skoro piszesz,że widział i stracił,czy przypadkiem nie siadły baterie,skoro czujniki były już używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no 7-8 lat tylko czytał dwa po założeniu i od razu dwa przestał czytać dziwne troszkę, może przyniosę jedno koło letnie i zobaczę czy je sczyta. 


Jednak nic nie pomogło nie widzi czujnikow sroda serwis umuwiony 150 taka przyjemnosc chyba ze cos wymysle wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożę informacje od siebie jak wyglądała sytuacja w J11B. W instrukcji jest napisane, że:

 

"...firma Continental Automotive GmbH niniejszym oświadcza, że S180052048/S180052050" jest zgodny z zasadniczymi wymogami..."

 

Podobno w wersji po faceliftingu wentyle są gumowe. Na zimę kupiłem S180052048H Continental z wentylami metalowymi za 508złotych komplet.

 

 3ec0b9f238c13f022f04f26b5cadf232_orig.jp

 

Po wymianie letnich alufelg na felgi stalowe zimowe i po przejechaniu około 10 kilometrów nowe czujniki zaczęły działać. Po wyjęciu z bagażnika felg letnich w komputerze wybrałem kalibrację czujników, żeby komputer wyłapał nowe czujniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zakupiłem takie same czujniki jak na zdjęciu (2 posty wyżej), 4 szt. (powinny się same wczytać, bez ingerencji serwisu). Czujniki zostały założone na aluminiowe obręcze kół 16' opony 205 95 R16. Zrobiłem już na tych kołach z czujnikami ponad 200km - ale pomarańczowa lampka nie chce się zgasić. Przeglądając ustawienia Mam komunikat: Tyre Pressures appear white driving. W settings wybierałem "Pressures" i reset czujników - lecz nic to nie daje. Dalej jest pomarańczowa lampka. Ciśnienia jeszcze w oponach nie zwiększałem do 3,5 bar. Jutro sprawdzę. Czy ktoś z "Was" miał taki problem. Jak powinna wyglądać prawidłowa kalibracja nowych czujników ciśnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...