Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, rafsty napisał:

Masz na komputerze podawane ciśnienie z przodu dla tylnych kół? Mnie aso wciskało kit że za każdym razem mam do nich przyjeżdżać na kalibrowanie czujników. Nigdy mnie nie widzieli i wszystko działa ok.

Dokładnie z ciśnieniem jak napisałeś.

Przekonałem się o tym, gdy miałem dziurę w przednim lewym kole i wrzuciłem zapas na tył (podobno błędnie), a tylne dobre przełożyłem na przód.
W efekcie tego, komputer pokazywał, że brak ciśnienia na lewym przodzie, choć było tam przełożone dobre koło tylne. 
Na tyle był zapas bez czujnika, a komputer pokazywał tam ciśnienie 2.3 bara, jakby żadnej zmiany nie było (oczywiście poza dopompowaniem z 2.1 na 2.3, to widział).

Jeździłem tak 3 dni i zrobiłem 60 km i nie było żadnej zmiany (dla pewności, dziurawe koło było w domu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RAMA napisał:

Czujniki nawet sprzedane z oryginalnymi kołami przypisane są do miejsca w samochodzie takiego, jakie było podczas ich programowania.

Dowiedziałem się o tym jak wjechałem w dziurę LP a pokazało że brak ciśnienia w PT. Po naprawie kół zaprogramowano czujniki na nowo. Po mojej prośbie o zamianę LT z PP ciśnienia pozostały na swoich miejscach. Można to sprawdzić na każdej stacji benzynowej wyposażonej w kompresor.

Kiedyś przywiązywałem do tego wagę ale teraz traktuję tylko jako wskaźnik czy w oponach ogólnie jest OK czy mam zjechać na stację i sprawdzać wszystkie szczegółowo. ^_^

Twój komentarz - to nieprawda hihihi

W QII odbiorniki fal sa w nadkolach - a nie jeden centralny jak np. miałem w Scenicu.

Nie trzeba programować ich.

Gdyby tak było jak mówisz - wentyle miałyby odpowiednie oznaczenia kolorem - plus gdzieś naklejka który kolor to które koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisze, że im nie działa automatyczne rozpoznawanie, a niektórzy dalej twierdzą, że to nieprawda.

Zapraszam, aby mi to naprawić, bo nawet aso tego nie potrafi.

Jestem w stanie nawet zapłacić, abym nie musiał co pół roku płacić 50 zł za kodowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aquariusmax, sądzę że masz czujniki inne niż moje. Ja od 5 lat zmieniam komplety kół letnich i zimowych oraz zamieniam  miejscami. Tylko raz miałem kłopot z przypisaniem i korzystałem z pomocy ASO. Powód, Podczas jazdy wykonałem kalibrację. Powinno się  ją wykonywać tylko na postoju. Instrukcja na stronie 5-7 wyraźnie mówi o automatycznym wykrywaniu i rejestrowaniu czujników przez TPMS.

Edytowane przez krzysrob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są twierdzący, że to nieprawda i tacy którzy twierdzą bardziej pewnie, że to bzdura ale zdjęcie nie kłamie. I zanim zaczniecie pisać, że jest do góry nogami to spróbujcie przyjrzeć się dokładnie.

Przypominam, że oryginalne koła koła były po wiosennej rotacji z zimówek, reset czujników z menu zrobiony tak samo jak wcześniej po założeniu zimówek.

Bez powietrza było koło LP

 

IMG_20190818_223058.jpg

Edytowane przez RAMA
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po każdej zamianie kół czy też zmianie trzeba zrobić kalibrację i będzie dobrze. Potrafią czujniki czasem zgłupieć i wyświetli się komunikat o niskim ciśnieniu ale po jakimś czasie powinno pokazywać prawidłowo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji zrobionej 10 razy żadnych zmian. Przód jest z tyłu, tył jest z przodu. Problemów z zerowym ciśnieniem nie mam żadnych.

Jeszcze jakieś propozycje?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła na zimę kupiłem razem z autem. Nie były one w żaden sposób oznaczone. Wynika więc, że można je dowolnie założyć na samochodzie. 

W salonie  od sprzedawcy przy zakupie otrzymałem info, że po wymianie kół powinny się  same zarejestrować w systemie auta. Jednak przy zakupie był pracownik serwisu i twierdził, że trzeba będzie do nich przyjechać i oni zrobią kalibrację w związku z tym, że koła były u nich kupione  będzie to za darmo.

Po zmianie kół na zimowe po kilkunastu kilometrach pojawiły się prawidłowe odczyty ciśnienia.

 Wyszło na to, że pracownik salonu jest lepiej zorientowany o możliwościach auta i jego systemu komputerowego od pracownika serwisu. Kolejna wymiana kół i jeszcze szybciej pojawiły się prawidłowe odczyty ciśnienia. Podczas wymiany nie robiłem żadnej kalibracji. Wprowadziłem tylko prawidłowe ciśnienie (referencyjne)  dla danego rozmiaru -lato 18cali zima 16cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

posiadam   samochód qq  j11   z 2014 ,1.5dci  i zakupiłem nowe koła na zimę bez czujników, ten sezon zamierzam polatać bez czujników na nowy sezon muszę kupić nowe opony i myślę dołożyć czujniki (chyba że nie będzie uciążliwa jazda bez czujników, możliwe że odpuszczę). 

Znalazłem dość  dobra cenę czujników (nowe około 150zł za kpl)   tylko  nie wiem  czy  one będą pasować do mojego auta.

Mam taka informacje do nich (TPMS 433Mhz Fit for Nissan NOTE QASHQAI T R5R8),  przy probie  kontaktu  ze sprzedawca  nie potwierdził ani nie zaprzeczył że będą pasować. 

ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, aquariusmax napisał:

Po kalibracji zrobionej 10 razy żadnych zmian. Przód jest z tyłu, tył jest z przodu. Problemów z zerowym ciśnieniem nie mam żadnych.

Jeszcze jakieś propozycje?

Myślę że tylko zakup nowych sprawnych czujników pozostaje albo każdorazowe płacenie w ASO za programowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazlem do mojego nowego zakupionego radia.

https://s.click.aliexpress.com/e/Y6LJxbPiF

Czy ktos moze ma cos takiego? 

Czy to sa same nakretki, ktore gadaja z tym modulem (nir trzeba tego w opone/felge) wkladac? 

Czy beda gadaly tez z oprogramowaniem komputera nissan qq j11 (beda widoczne pomiary cisnienia na desce rozdzielczej? - to juz pewnie chciejstwo czarodziejstwo... 

I pytanie czy w 2din caraudio android Dasaita w menu pomiaru opon jest w stanie zobaczyc obecne, nissana czujniki? 

Pewnie nie da sie sparowac czujnikow nissana z caraudio bo gadaja na innych czestotliwosciach i w rozny sposob

Moze ktos chce kupic cale 4 kola 2014r. (felgi alu19, opony letnie z czujnikami) do Kaski j11? 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piter napisał:

 

https://s.click.aliexpress.com/e/Y6LJxbPiF

Czy ktos moze ma cos takiego? 

Czy to sa same nakretki, ktore gadaja z tym modulem (nir trzeba tego w opone/felge) wkladac? 

Tak są to same nakrętki i komunikują się tylko z tym systemem.

12 godzin temu, Piter napisał:

 

Czy beda gadaly tez z oprogramowaniem komputera nissan qq j11 (beda widoczne pomiary cisnienia na desce rozdzielczej? - to juz pewnie chciejstwo czarodziejstwo... 

 

Nie ma takiej możliwości

 

12 godzin temu, Piter napisał:

 

I pytanie czy w 2din caraudio android Dasaita w menu pomiaru opon jest w stanie zobaczyc obecne, nissana czujniki? 

Pewnie nie da sie sparowac czujnikow nissana z caraudio bo gadaja na innych czestotliwosciach i w rozny sposob

Też nie.

Oryginalny i ten z Ali to dwa różne systemy i nie są kompatybilne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.09.2019 o 21:59, JACKO29 napisał:

Sprawdź ET, i J.Przy 18 powinieneś mieć J7,a czujniki szukaj na aukcjach ...https://allegro.pl/oferta/czujniki-tpms-nissan-qashqai-x-trail-oryginal-7655637699

Panowie, stoję przed zakupem kompletu kół zimowych. Czy powyższe czujniki "zgrają" się bez problemu czy macie jakieś inne aktualne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hunter napisał:

Panowie, stoję przed zakupem kompletu kół zimowych. Czy powyższe czujniki "zgrają" się bez problemu czy macie jakieś inne aktualne propozycje?

Kupilem je jakies 10 dni temu, wczoraj zamontowałem i działały po ok 10-15km - jak najbardziej są ok jak narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj wymieniłem koła "BALONIKI" 16  fajne i komunikat ..low pressure ,czyli czekać i jeżdzić a same się skalibrują.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Low presure - to niskie ciśnienie, radzę  je sprawdzić na ekranie ciśnienia między zegarami. Jak nie połączył się z czujnikami to nie powinno być takiego komunikatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da sie sprawdzić bo jest taki komunikat

Pomyłka za Low pressure

"tyre pressure appear while driving"czyli

Ciśnienie w oponach pojawia się podczas jazdy

Zobacze zaraz jade do Katowic i z powrotem

IMG_20191108_095721_BURST1.jpg

Edytowane przez Ryszard48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po odpaleniu auta czasami brak wskazania dla jednego lub dwóch kol. Po okolo 2km pomiar dla wszystkich kół jest juz prezentowany. Czujniki maja za sobą 2 zimowe sezony i były kupione oryginały w Nissanie. 

Pomiar dla wszystkich czterech gubił (komunikat jak u Ciebie) przez dwa dni na poczatku od razu po wymianie (kola letnie z czujnikami/zimowe z czujnikami). 

Edytowane przez Piter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś czujniki długo zaskakiwały. Prawie 6 km musiałem przejechać po wymianie kół aby zaczęły wskazywać. Co wymianę to ten dystans się zwiększa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2019‎-‎11‎-‎09 o 06:18, Piter napisał:

U mnie po odpaleniu auta czasami brak wskazania dla jednego lub dwóch kol. Po okolo 2km pomiar dla wszystkich kół jest juz prezentowany. Czujniki maja za sobą 2 zimowe sezony i były kupione oryginały w Nissanie. 

Pomiar dla wszystkich czterech gubił (komunikat jak u Ciebie) przez dwa dni na poczatku od razu po wymianie (kola letnie z czujnikami/zimowe z czujnikami). 

Pomiar uaktywnia się dopiero podczas jazdy - taka jest zasada pracy samych czujników. Na postoju czujniki są "uśpione", dlatego nigdy nie sprawdzimy ciśnienia na zaparkowanym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...