Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2022 o 23:07, OPM napisał:

W ASO czujniki po 200zł/szt więc pewnie zaryzykuję :)

Jeśli za 200 zł brutto z montażem, to ok.
Bo jeśli to cena samego czujnika, to lepiej kupić samemu.
Ja zapłaciłem jakiś czas temu na allegro ok. 90 zł firmy VDO (chyba oryginał).

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Kupiłem Qq z 2021 na letnich 18 i teraz czas na zimowe. Doradzcie mi bo myślę wrzucić na te same felgi narazie zimowe opony . Czy wulkanizator mi to ogarnie bez problemowo ? Jakie procedury po wymianie muszę wykonać . Nowe felgi na zimę dopiero będą w przyszłości. Jaki rozmiar zimówek wrzucić teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deyv1992 napisał:

Doradzcie mi bo myślę wrzucić na te same felgi narazie zimowe opony . Czy wulkanizator mi to ogarnie bez problemowo ?

Ogarnie to bez problemu i nic nie trzeba robic, a jak nic nie zmieni ( przod,tyl,lewo,prawo) to tak jakby nie byly nigdy ruszane/wymieniane.

 

1 godzinę temu, deyv1992 napisał:

Jakie procedury po wymianie muszę wykona

praktycznie zadne.

 

1 godzinę temu, deyv1992 napisał:

Jaki rozmiar zimówek wrzucić teraz

masz napisane w instrukcji i w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie na papierze wyglądają dobrze. Przed zakupem upewnij się, czy na pewno mają rant ochronny felgi, bo z tym różnie bywa. Fotki to niejednokrotnie dzieło "kopiuj/wklej" niekoniecznie oddające rzeczywistość. Na fotkach obu w/w ofert to ja nie widzę rantu ochronnego, a w opisie obu ofert jest.

Upewnij się też co do roku produkcji oferowanych opon, bo jak patrzę na ceny tych 2 ofert, to wydają mi się podejrzanie atrakcyjne jak za komplet 4 szt.

Co do opinii, to poszukaj tych opon na Oponeo i tam poczytaj opinie użytkowników.

TUTAJ znajdziesz wiarygodne parametry i opinie potwierdzone zakupem zarówno jednej, jak i drugiej opony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deyv1992 napisał:

Doradzcie mi bo myślę wrzucić na te same felgi narazie zimowe opony . Czy wulkanizator mi to ogarnie bez problemowo ?

By nie było niespodzianek, oznacz sobie przed zmianą opon felgi, która w którym miejscu siedzi, poinformuj o tym przed robotą wulkanizatora i przypilnuj, by po zmianie opon założył je na tych samych pozycjach. Wtedy komp nawet nie zauważy że coś było robione. Oczywiście zwróć uwagę fachmanowi, że na felgach są czujniki TPMS, żeby nie było, że nie wiedział:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, deyv1992 napisał:

Mógłbyś mi podrzucić coś około 3k z tym rantem żebym wiedział o co chodzi 

Obrazek z linku który podałem wcześniej ze wskazaniem rantu - to jedna z Twoich wybranych opon

dbb967cad53f.jpg

A TUTAJ masz ciekawy artykuł wraz ze szczegółową fotką 
  346_org.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego

Na podstawowe pytania otrzymałeś odpowiedzi. Czym się kierować zamawiając opony - też już wiesz. Więc nie ma sensu dalej "szturchać kijem wody i obserwować jak się fale rozchodzą". Twoja kasa i Twój wybór. Natomiast jak gdzieś wpadniesz w dziurę w asfalcie, lub przytrzesz kołem o wyższy krawężnik i uszkodzisz felgę, to może wtedy skumasz do czego służy rant ochronny felgi. :emot060:

Nie przyłożyłeś się też do rozszyfrowania informacji zawartej w ofercie ostatniej opony którą podajesz, więc Ci przybliżę:

Cytat

FSL,MFSL- oznaczenie FSL i MFSL

Jest to rant (pierścień) ochronny felgi. Wybrzuszenie znajdujące się po zewnętrznej stronie opony, zapobiegające ewentualnemu otarciu felgi o krawężnik.

... i jeszcze raz powtórzę:

W dniu 23.10.2022 o 11:27, Andrzej G napisał:

Fotki to niejednokrotnie dzieło "kopiuj/wklej" niekoniecznie oddające rzeczywistość. Na fotkach obu w/w ofert to ja nie widzę rantu ochronnego, a w opisie obu ofert jest.

Więc nie sugeruj się fotkami, ale parametrami podanymi w opisie, a przed zakupem kontakt ze sprzedającym i upewnienie się w wątpliwych kwestiach, byś zamawiając dalmatyńczyka, nie dostał krowy

0baeea028b56f914c2cfd0124a1670f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Planuję zakup stalowych 16 z oponami zimowymi (okazuje się że całoroczne na qashqaiu to pomyłka) i do tego drugi komplet czujników - czy dobrze rozumiem że z tego wątku wynika że mogę śmiało kupić np. https://allegro.pl/oferta/czujnik-cisnienia-tpms-nissan-qashqai-407005663r-11580197117 i jako nowe same się przypiszą w trakcie pierwszej jazdy? Klonowanie jest bez sensu ponieważ przy zakupie musiałbym znać numer który jest aktualnie w kole, a przy aktualnych kolejkach nikt mi tego nie odczyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zle to rozumujesz. Wynika z tego, ze je trzeba zaprogramowac. Czyli zczytac ID ze starych i przypisac nowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup czujniki VDO, pasują chyba dwa rodzaje numerów (warto dopytać sprzedawcę). Cena pewnie podobna do tych uniwersalnych (lub delikatnie większa), a się powinny same połączyć.

I obowiązkowo nowe zaworki (takie do czujników, cena 10-40zl, w zależności czy zamiennik, czy oryginał), abyś nie musiał w krótkim czasie zdejmować ponownie opon, jak ja.

PS.: Czemu całoroczne w QQ to pomyłka?

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MaksBaum napisał:

Planuję zakup stalowych 16 z oponami zimowymi (okazuje się że całoroczne na qashqaiu to pomyłka)

Ja rok temu założyłem do Pulsara całoroczne Pirelki i bynajmniej się nie zgodzę z Twoją tezą, że się pomyliłem. Wręcz przeciwnie - jestem bardzo z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem na Astrze Michelin Crossclimate+ i były rewelacyjne, na QQ kupiłem Bridgestone Weather Control A005 i zeszłej zimy nie mogłem spod bloku na ślizgawce wyjechać, poza tym ruszanie na nich z automatycznego hamulca to w 30% utrata przyczepności.
Nie wiem czy to kwestia modelu, wielkości kół, czy że tamto to osobówka a to crossover.
W sumie coś takiego teraz chcę złożyć (mogą być takie czujniki?)
https://allegro.pl/oferta/czujniki-tpms-nissan-juke-qashqai-x-trail-12479797276
https://allegro.pl/oferta/4x-michelin-215-65r16-98h-alpin-6-zimowe-12837361711
https://www.oponeo.pl/felga-stalowa/trebl-tr7855#21476978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MaksBaum napisał:

Kiedyś miałem na Astrze Michelin Crossclimate+ i były rewelacyjne, na QQ kupiłem Bridgestone Weather Control A005 i zeszłej zimy nie mogłem spod bloku na ślizgawce wyjechać, poza tym ruszanie na nich z automatycznego hamulca to w 30% utrata przyczepności.

Podejrzewam, że utrata przyczepności o której mówisz, to nie kwestia opon (no może w małym stopniu), ale głównie działania automatyki hamulca automatycznego w Twojej bryce. W Pulsarze nie ma automatycznego hamulce, całoroczne mam Pirelli Cinturato All Season SF2 205/50 R17 93 W XL i nie mam tych problemów o których piszesz - wszystko w moich nogach i automatyce antypoślizgowej Pulsara

Co do wyboru czujników, to nikt Ci tutaj nie zagwarantuje tego, co sprzedawca deklaruje - papier przyjmie wszystko, a później "kopiesz się z koniem".

Masz na forum w kilku działach sporo namiarów na oferty TPMS. Są sprzedawcy którzy deklarują zaprogramowanie pod konkretny model auta, są oferty czujników które możesz samodzielnie zaprogramować z poziomu (dostarczonego oprogramowania) smartfona. Finalnie nic tak dobrze nie robi jak uzgodnienie przed złożeniem zamówienia z potencjalnym sprzedawcą Twoich wymagań.

Edit.

Nie wiem czy uważnie doczytałeś opis tych czujników które podałeś wyżej.

cyt. STAN: NOWY (DEMO)- ZDJĘTE Z NOWYCH KÓŁ  

Mam nadzieję, że wiesz co robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupił stalowych felg, bo oryginalne kołpaki Nissana będą droższe od tych felg i się poniszczą, zamienniki odpadną, a bez nich felgi pordzewieją, a samochód będzie wygląda beznadziejnie i świadczy o skąpstwie właściciela.

Kiedyś kupiłem alusy 16'' ATT za jakieś 330 zł i są super i wyglądają super.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że na oponeo "przymierzałem" różne felgi ale rozmiar 16 z takimi oponami na QQ wg mnie wyglądał mało fajnie tzn. felga w stosunku do grubości opony jest mała (w przeciwieństwie do zamontowanych 18), więc ostatecznie skłoniłem się już ku smutnej opcji zimowej "czarnej dziury" w miejscu kół :)
Co to czujników to wiem, widziałem to w opisie - po prostu znalazłem jest szukając "VDO" poszukam innych, na ten moment w sumie nie wiem co zamówić żeby potem u każdego wulkanizatora bez wizyty w ASO mieć te czujniki poprawnie zamontowane, najlepiej żeby same się "odnalazły". Nic, najwyżej nie założę w ogóle. To chyba tam tylko jedna kontrolka na pomarańczowo będzie się świecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać czarne alu albo czarno-srebrne albo (hihi) namalować biały piasek na oponie (są takie specjalne farby).

Srebrna felga inaczej się prezentuje, gdy ma otwór na śrubę w ramieniu (wtedy felga jest optycznie większą, pooglądaj jeszcze). Ze stalowych nie będziesz zadowolony, szczególnie takich tanich, mogą nie dać się nawet wyważyć.

Czujniki ciśnienia to fajna sprawa, nie chciałbym mieć migającej kontrolki całą zimę (na początku jazdy).

A nawet najlepsze opony (poza kolcowymi) nie zapewnią przyczepności na lodzie, zimowe opony są na śnieg, najlepiej kopny. Nie bez przyczyny, poducent podaje przyczepność na śniegu oraz mokrej i suchej nawierzchni.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2022 o 13:30, MaksBaum napisał:

Kiedyś miałem na Astrze Michelin Crossclimate+ i były rewelacyjne, na QQ kupiłem Bridgestone Weather Control A005 i zeszłej zimy nie mogłem spod bloku na ślizgawce wyjechać

Moi znajomi chwalą Michelinki Crossclimate oraz Goodyear Vector 4Seasons. A ja np. jeżdzę na  zimowych Toyo 18" Open Contry W/T i bardzo dobrze mi się jeździ. Nie rozumiem dlaczego prawie każdy do zimówek stosuje 16".
 

Edytowane przez estradonai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MaksBaum napisał:

Co to czujników to wiem, widziałem to w opisie - po prostu znalazłem jest szukając "VDO" poszukam innych, na ten moment w sumie nie wiem co zamówić żeby potem u każdego wulkanizatora bez wizyty w ASO mieć te czujniki poprawnie zamontowane, najlepiej żeby same się "odnalazły".

Zerknij na TO ,

lub może TO

Kto szuka, ten znajdzie ... a jest też kilka ofert, gdzie po uzgodnieniu telefonicznym sprzedawca sam Ci zaprogramuje pod uzgodnione auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jak to jest z rotowaniem opon,tzn. w przypadku zamiany miejscami kół wywali  błąd?
Po czterech sezonach opony na przedniej osi są bardziej zużyte niż te na tylnej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ryszard48 napisał:
Jak to jest z rotowaniem opon,tzn. w przypadku zamiany miejscami kół wywali  błąd?
Po czterech sezonach opony na przedniej osi są bardziej zużyte niż te na tylnej.

Zerknij  TUTAJ  a stanie się jasność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...