Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie w X-sie d*pa. 

Założyłem letnie w te same miejsca a mimo to pokazuje jak chce. 

Przejechane już ponad pincet km i się nie "pokapowały" na jakim miejscu są  :) 

Spuszczanie powietrza, pompowanie i odłączenia aku i inne porady z wątku nic nie dały. 

Zostaje już tylko z tym żyć albo serwis  :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba miec troche cierpliwosci i probowac. Nie kiedy tez mi sie to zdazalo, ale tym razem po wymianie nie bylo zadnego problemu, tak jakbym wogole nie wemienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prezes napisał:

A u mnie w X-sie d*pa. 

Założyłem letnie w te same miejsca a mimo to pokazuje jak chce. 

Przejechane już ponad pincet km i się nie "pokapowały" na jakim miejscu są  :) 

Spuszczanie powietrza, pompowanie i odłączenia aku i inne porady z wątku nic nie dały. 

Zostaje już tylko z tym żyć albo serwis  :( 

 

Może byś bardziej wyjaśnił "pokazuje jak chce?" Pokazuje ciśnienie? czy nie,jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, JACKO29 napisał:

Pokazuje ciśnienie? czy nie,jak to wygląda?

Ciśnienia pokazuje ale np. LP  około 2.1/ LT około 2.3, PP około 2.3 a PT około 2.1 

Uprzedzę kolejną logiczną propozycję. Tak, już też wpadłem na pomysł, by zmienić miejscami LP/LT ale to powoduje znowu dziwnie zmianę pokazywania wartości ciśnienia PP/PT.  

Zaznaczam, że koła wróciły na swoje miejsce, tam gdzie były przypisane - poprzednio przez serwis.  

Mam dobrze oznakowane i na milion % się nie pomyliłem przy zakładaniu.  :) 

Podobnie miałem w zeszłym roku i przy okazji wizyty i roboty czegoś innego w serwisie, przypisali mi za free. 

Teraz pewnie będą chcieli już parę złociszy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na najbliższą stację (gdzie jest sprawny kompresor) i upuść trochę powietrza z np. koła LT. Przejedź się kawałek tak aby pokazała się wartość ciśnienia. W ten sposób możesz zweryfikować, czy czujniki są dobrze przypisane. Bo z tego co napisałeś, nie wynika że są źle przypisane tylko takie masz ciśnienie w oponach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie jest OK

Sprawdzane na "certyfikowanym" manometrze. 

Z przodu 2,3 a z tyłu 2,1- źle pokazuje na desce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze dwóch metod.

Zrób kilkukrotnie kalibrację w ustawieniach przy różnych momentach: na silniku, przed odpaleniem, po odpaleniu i przed zgaszeniem. U mnie po kilku takich próbach i przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów zaskakuje. Ważne są kilometry i prędkość, ale także kwestie stacyjki on/off.

Druga metoda, to zdjęcie klem z akumulatora. Każdy model silnikowy ma inny czas na reset ustawień, dla 1.2 jest to chyba 14 minut. Najlepiej zdjąć na 30 minut i potestować.

Jak to nie pomoże, to ASO. Ja 4 lata temu 50 zł płaciłem. Teraz chyba 150 zł.

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We środę drobna trasa to przetestujemy. 

W dniu 26.05.2023 o 16:26, aquariusmax napisał:

Druga metoda, to zdjęcie klem z akumulatora

:) jak już pisałem - aku już był odłączony na ponad 12 godzin więc się zresetowało min. 24 razy   :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę tylko, że skończyło się ponownym przyuczeniem w serwisie w dniu wczorajszym. 

Stwierdzili, że czujniki są przypisane ale koła zmieniły miejsce, co jest nieprawdą, gdyż trafiły dokładnie w te same miejsca. 

Mam dobrze opisane a zmiany zimowe/letnie, sam dokonywałem :) 

 

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Car Scanner zyskał możliwość odczytu błędów czujników TPMS.
Pokazały się u mnie 4 błędy dla wszystkich kół (niestety nie ma daty, ani przebiegu, gdy wystąpił błąd).
To pewnie z poprzedniej wymiany, ale teraz odczytuje dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...