Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujniki ciśnienia w oponach


vendetti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny wczytać się po góra kilku kilometrach.Spróbuj ,...jeżeli tego nie robiłeś,przejechać się na dłuższą trasę z jednostajną prędkością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zrobiłem trasę 60 km, ze stałą prędkością 90 km i 50 km na odcinku 5-15 km. I nic. Dalej świeci lampka. Jutro "dmuchnę" więcej w opony. - może czujniki się "wzbudzą". :/

Edytowane przez wojas_007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że u mnie zaskoczyły praktycznie od razu, może spróbuj wykonać reset czujników podczas jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym jest spowodowane takie działanie czujników,a raczej komputera,że w jednym samochodzie łapią od razu ,a w innym pomoże tylko serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset czujników można wykonać tylko na postoju. Ja wykonałem podczas jazdy i się zablokował system. Kontrolka świeciła światłem ciągłym. W serwisie wykonali kalibrację. Normalnie, czujniki załapują same po krótkiej jezdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy kalibracji średnica felgi czasem nie ma u was znaczenia?

Chyba nie. Letnie mam 18 calowe, zimówki 17, i czujniki same się skalibrowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie, bo tu jest pomiar bezpośredni ciśnienia, a nie pośredni obrotów koła jak np.w cx3 czy VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie ok mozesz przekladac oby ci nie uszkodzili ja sobie kupilem sprzet do programowania czujnikow bo w serwisie sobie troche krzycza a tak to mam swoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po wymianie kół i do felg zimowych kupiłem nowe oryginalne czujniki ciśnienia. Po przejechaniu 50 km czujniki się same zaprogramowały i nie było z tym żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nissan-qashqai-nowe-kola-zimowe-215-55r18-tmps-17r-i7085917807.html#imglayer

Kiedyś natknołem się na tą ofertę wprawdzie gdybym nie miał wczesniej kupionych samych opon sam zdecydował bym się na te bo cena jest obiecująca!

Ja kupiłem opony kleber za 2100 felgi za 1800 plus czujniki za 400 czyli wychodzi już sporo drożęj! Najlepiej zadzwoń i pogadaj felgi jak i opony wydają się ciekawe no i czujniki mają już w komplecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontiak tylko one mają ET45 a czy przypadkiem nasze QQ nie mają ET40 ? Nie będzie z tym problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontiak tylko one mają ET45 a czy przypadkiem nasze QQ nie mają ET40 ? Nie będzie z tym problemu ?

Moje Felgi na zimę mają ET 35 czyli są wysuniętę 0,5 centymetra względem orginalnych! Różnica wiec żadna

https://zapodaj.net/c4a458f5f130a.jpg.html

Edytowane przez Pontiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyglada :) jak technicznie jest ok to nie ma tematu.

 

PS. Tą płewtę rekina sam montowales czy to standard w nowych QQ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wyglada :) jak technicznie jest ok to nie ma tematu.

 

PS. Tą płewtę rekina sam montowales czy to standard w nowych QQ ?

Płetwa jest na wyposażeniu w modelach po LIfcie ale chyba dopiero od wersji  N CONNECTA w niższych płetwy jak i relingów nie ma. Moja to wersja N CONNECTA Pakiet Style + Pakiet Zimowy

Edytowane przez Pontiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam kolegów dzisiaj chciałem wymienic koła 17 cali zimowe na 19 cali letnie obydwa komplety mają swoje czujniki i tu powstał problem bo wulkanizator powiedział że trzeba będzie programować czujniki w serwisie powiedzieli że komputer zapamiętuje tylko cztery czujniki i za każdą wymianą kół trzeba programować czujniki i tu pytanie do szanownego grona forumowiczów faktycznie trzeba wymieniać w serwisie czy wystarczy jak czytałem we wcześniejszych postach pojeżdzic trochę i same się zaprogramują z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów dzisiaj chciałem wymienic koła 17 cali zimowe na 19 cali letnie obydwa komplety mają swoje czujniki i tu powstał problem bo wulkanizator powiedział że trzeba będzie programować czujniki w serwisie powiedzieli że komputer zapamiętuje tylko cztery czujniki i za każdą wymianą kół trzeba programować czujniki i tu pytanie do szanownego grona forumowiczów faktycznie trzeba wymieniać w serwisie czy wystarczy jak czytałem we wcześniejszych postach pojeżdzic trochę i same się zaprogramują z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 

U mnie przy ostatniej zmianie musiałem przejechać 150km, żeby załapały, także nic się nie martw. Tylko się upewnij, że powietrza masz dostatek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję baaaardzo Koledzy na Was zawsze można liczyć pozdrawiam jeszcze raz i miłego dnia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktura zostanie wysłana pocztą na podany adres. Również dziękujemy i pozdrawiamy ;) 

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła zimowe wymieniłem i założyłem letnie. Czujniki letnie załapały po 5 km. Tak mam od 3 lat. Komputer przypisuje czujniki po przejechaniu kilku kilometrów.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mnie dopadła zmiana kół z czujnikami :)

taka sytuacja:

kupiłem używane felgi z oponami od qq, założyłem, podczas jazdy komunikat ze ciśnienie będzie pokazywane podczas jazdy po kilku kilometrach komunikat zniknął pojawiło się ciśnienie na jednym kole za chwile na wszystkich, po kolejnych kilku km pojawiły się trzy kreski na każdym kole i kontrolka ciśnienia. Nie wiem czy zrobić dłuższa trasę bo na razie tak po kilkanaście km jeżdżę do pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest znany przebieg tych felg i czujników.Może być tak,że po prostu bateria traci moc.Odpoczęła a teraz jak zaczęły czujniki komunikację to słabną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dziś letnie koła, fabryczny zestaw 18". Ustawiłem właściwą wartość jednostek ciśnienia w komputerze, dokonałem też funkcji kalibracji w tymże komputerze w menu ustawień i przejechałem ok 10 km i pięknie się czujniki aktywowały, zapominając elegancko zimowy zestaw z czujnikami. I to mi się podoba, działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...