Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orurowanie boczne - pytanie


lp78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

orurowanie boczne jeśli ma stopień to się przydaje do boxa dachowego. Poza tym jest bez sensu. Prześwit to nie wiem ale na szerokość zajmuje więcej miejsca i trzeba czasem uważać bo na progu blacharki się zawiesisz a orurowanie wygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam orurowania bocznego. Wg mnie poprawia wygląd auta a od strony użyteczności ułatwia wchodzenie dzieciakom do auta. Oryginalne orurowanie boczne jest na takiej wysokości że nie zmniejsza prześwit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaż zdjęcie. Dziwne teorie dorabiasz... Gadżet, który totalnie nic nie daje, a jedynie wygląda, a to już jest kwestia gustu czy dobrze czy źle.

Proponuję czytać ze zrozumieniem -w moim przypadku daje. Jasne, że kwestia gustu - dlatego napisałem "wg. mnie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam T31 - pomierzyć będę mógł dopiero jutro albo dzisiaj późnym wieczorem. Ja mam orurowanie o symbolu KE543-JG030.
Wracając do prześwitu wrzucam fote podwozia jak widać orurowanie nie wystaje poniżej linii podwozia, nie wystaje również poza obrys boczny samochodu.
 

post-68980-0-91170100-1402559633_thumb.jpg

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie jest na tyle solidne, że pod moim 100kg nawet nie drgnie. Dzieciakom obniża stopoień w stosunku do progu o jakieś 20cm więc ułatwia wchodzenie i wychodzenie bez brudzenia kolan. Mnie się podoba, dzieciakom służy więc mam i się cieszę :)

To podobnie jak ze światłami w x na dachu - jednym się podobają innym nie.

post-68980-0-05482200-1402574718_thumb.jpg

Edytowane przez marcinok
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T30 mialem orurowanie z przodu z boku i nawet z tylu.

Tylko z tym same klopoty.

W Niemczech o malo mi dowodu rejestracyjnego nie zabrali(pomimo tego ,ze orurowanie były fabryczne Nissana -Cobra) a przy jeżdżeniu po dziurach stale obluzowywały sie i wyginaly mocowania bocznych orurowań ,ze pare razy je musialem odkręcać i prostować .

Wszystko jest kwestią gustu..

Po czasie jednak ,moge stwierdzic ,ze te dostawiane rurki  mozna zaliczyć do tzw."wiejskiego tunningu"i jest to bardzo wątpliwa ozdoba samochodu..

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi sledzie, drugi jak mu z geby jedzie, trzeci lubi schab, czwarty lubi mostek, a ja wole c*p... bo tam niema kostek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oryginalnego orurowania miałbyś certyfikat tuv i policja niemiecka ani jakakolwiek nie miała by nic do powiedzenia. Nie ma certyfikatu = są problemy. U mnie od momentu montażu nic się nie poluzowało. Dobry montaż i nie ma prawa nic się poluzować.

Wiejski tunning? Co w takim razie nie jest wg ciebie wiejskim tunningiem?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat TUV jest w Niemczech.

Moje orurowanie było zakladane w Polsce ,z logo Nissana i kupowane w Nissan Polska a faktycznym producentem niemiecka f-ma Cobra.

Wiem,ze Nissan wycofał sie ze sprzedazy w swojej sieci tych orurowań pod własnym logo chyba w 2005-czy 2006r wlasnie z powodu problemów w zach.Europie z certyfikacją..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie nie jest wg ciebie wiejskim tunningiem?

Teraz trendy jest być gender ;) Niedługo takie brewki pojawią się i do Xa sygnowane logo nissana ;)

post-58419-0-34010500-1402605894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat TUV jest w Niemczech.

Moje orurowanie było zakladane w Polsce ,z logo Nissana i kupowane w Nissan Polska a faktycznym producentem niemiecka f-ma Cobra.

Wiem,ze Nissan wycofał sie ze sprzedazy w swojej sieci tych orurowań pod własnym logo chyba w 2005-czy 2006r wlasnie z powodu problemów w zach.Europie z certyfikacją..

Zgadza się, przekręciłem - TUV to  certyfikat jakości a nie bezpieczeństwa CE, który jest wymagany. Ja mam orurowanie nissana - logo na pudełku, instrukcji, naklejce.

Teraz trendy jest być gender ;) Niedługo takie brewki pojawią się i do Xa sygnowane logo nissana ;)

Jasne ale od brewek się zacznie, później cieniutkie oponki z różowymi felami, ścięcie anteny.... a na końcu żeby być na czasie zapuszczenie brody :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co na alle jest oryginalne nissana orurowanie boczne do t30 za 550. Gościu jednak nie chce negocjować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brewek, różowych felg itp. to w japonii jest to juz dawno.

W temacie, mnie się podobają i boczne rury i halogeny na dachu - czy to znaczy, że już jestem gender? Brode czasem mam ale taką tyg. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś już gender

ja też lubię halogeny na dachu ale nie macie pojęcia jak to łapie muchy, czy one mają stateczniki, że więcej ich jest nad dachem czy co...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

oczywiście, dziś jak nie będzie padało się wsunę i coś pstryknę. Tak jest to oryginał. X-trail został odebrany w takim wariancie z salonu po zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z mojej wiedzy wynika że  rury boczne z T30 do T31 nie pasują . Jak sprowadzałem swojego T31, miał być bez rurek bocznych,  wiec kupiłem wcześniej okazyjnie w bardzo dobrym stanie , po sprowadzeniu okazała sie miła niespodzianka ... t31 był z oryginalnymi rurami bocznymi. Wg mnie są  dość przydatne np. ułatwiają bardzo wsiadanie dziecku ( żonie zresztą tez , dzięki temu nie brudzi nogawek - ;) , jeśli chodzi o prześwit to aż tak znacznie go nie zmniejszają , natomiast dodatkową zaletą jest to ze na parkingu małe samochodziki zamiast obijać drzwiami moje drzwi, obijają swoje o rurki . Orginalne mocowanie jest dość solidne i można bez problemu na nich stawać.

PS . jak ktoś byłby zainteresowany posiadam taki oryginalny komplet do sprzedania (zostały po zakupie i leża w pudle w garażu )

Pozdrawiam

post-70806-0-37091800-1404983795_thumb.jpg

Edytowane przez omar777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kolego krzykniesz za te rurki? Nie ukrywam ze jestem zainteresowany. To nic ze mam T30, mlotek+majzel =pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile kolego krzykniesz za te rurki? Nie ukrywam ze jestem zainteresowany. To nic ze mam T30, mlotek+majzel =pasuje.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4385016654&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

ugadałem u gościa paczkę gratis więc i Ty możesz..

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumiec Kari ze wziales te progi z aledrogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...