Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Orurowanie boczne - pytanie


lp78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie, one są do wzięcia. Moim zdaniem to okazja. Jeśli ktoś chce mieć takie ustrojstwo. Jakby nie zmniejszały deczko prześwitu już by były moje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie orurowania i moim zdaniem jest to zbedny gadżet.

Jedyna korzyść(jak komuś to sie podoba)to efekt wizualny.

Wyzej Omar777 pisze ,ze progi zabezpieczaja przed obijaniem auta drzwiami na parkingach oraz ze utrudniaja brudzenia ubrania.

Z mojego doswiadczenia moge napisac ,ze raczej tylko nieliczne auta przy otwieraniu drzwiami oprą sie na orurowaniu a brudne nogawki spodni to znak rozpoznawczy uzytkownia auta z orurowaniem bocznym.Cały czas trzeba pamietąc przy wsiadaniu/wysiadaniu aby daleko nogi odstawiac od auta bo inaczej od razu mamy brudne spodnie.

Przeswit pod spodem ,tez jest wyraźnie mniejszy ,ja sporo uzywałem auto w terenie .Niemal zawsze jak gdzie sie zawiesił ,to na orurowaniu.Wiele razy później musialem orurowania boczne ściagać ,bo po wyjechaniu z blota pogiete zostały uchwyty mocujace a przez to zaraz całe orurowania obluzowywały sie.

Ja ktos jeździ tylko po drogach utwardzonych ,to pol biedy ale jesli czasem wjeżdża do lasu w błoto ,w głebokie koleiny ,sam sie przekona ze te orurowania to jest przyslowiowa kula u nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrku3

Napisałem mój komentarz z lekkim uśmiechem , natomiast jeśli chodzi o prześwit to weź X-sa na kanał i zobacz co tak naprawde mu obniża prześwit , też używam swoje caacko do wyjazdów na rybki grzybki itp, ale mam świadomość , że to nie terenówka , lecz SUV o dobrych właściwościach terenowych (rzekłbym że na ten segment wręcz o bardzo dobrych), więc jeżdżąc z ta świadomością nigdzie go jeszcze nie zakopałem ani nie powiesiłem. A dodam ,że lubię bardzo jazdę w terenie i to cięższym , ale do tego miałem Land rovera  Discovery lift 2,5" . A co do rurek , nadal uważam że są ładne i całkiem przydatne ( nie mylić z progami bocznymi , które są rzeczywiście szerokie) .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kari, to co pokazales z aledrogo, wyglada jak rynna. Mnie podobaja sie rurki. Te "rynny" moze i zmniejszaja przeswit, ale rury raczej nie, a jesli tak to niewiele. Ogladalem kiedys T30 z rurami w niomcach i nie zmniejszaly one jakos drastycznie tego przeswitu. O przeswit to moze martwic sie Bartezm, bo tylko on tapla sie swoim X-em w piachu po szyje, a nie my-zjadacze asfaltu (ew. szutru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistle:

 

nie do końca rozumiem wasze problemy z prześwitem :P  ale najniższym pkt Xa T30 jest tłumik tylny i przednie mocowanie silnika... więc najpierw tam zaczepicie i urwiecie tłumik, później rozwalicie miche a dopiero na końcu progi - z rurami czy bez...

 

następna sprawa... płacić prawie 5 stów za dwa kawałki rury???? - niech ktoś sprawdzi ile kosztuje metr 1,5 lud 2 calowej rury z nierdzewki... dogiąć końce + dospawać zaczepy to grosze...

 

ps 

rure i gientarkę bym znalazł... problem w tym że nie jestem w PL  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego prosilem o zdjecia mocowań, choć troszkę upraszczasz bo chciałoby się mieć ładne zakończenia oraz stopnice wiec roboty trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego prosilem o zdjecia mocowań, choć troszkę upraszczasz bo chciałoby się mieć ładne zakończenia oraz stopnice wiec roboty trochę jest.

Podjechałem na kanał i pstryknąłem fotki , nie są za piękne ale coś widać , to są mocowanie oryginalne (podkreślam to T31 , w  T30 z tego co sie orientuje jest trochę inaczej), jak widać nie trudno takie samemu zrobić ,

post-70806-0-54109200-1405406356_thumb.jpg

post-70806-0-83925500-1405406363_thumb.jpg

post-70806-0-34629900-1405406369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki że Ci sie chciało, widać wystarczająco dużo, mimo że to T31 to daje oglad na sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś będą zdjęcia z t30. Przepraszam za zwłokę, ale córka mi chorowała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś będą zdjęcia z t30. Przepraszam za zwłokę, ale córka mi chorowała. 

 

No wiesz co! Zmuszasz córkę do robienia zdjęć? A samemu to nie łaska (pisane przez Ł jak łódź)? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma niecałe półtora roku, więc będzie jej łatwiej się pod auto wsunąć ;)

 

kanału brak, więc to co udało mi się zrobić kamerą przednią w telefonie. Z góry przepraszam jak za jakość rodem z filmików na youtube nagrywanych kalkulatorem. 

 

Mocowanie jest krótsze niż w T31. mam nadzieje, że to pomoże. Jak nie to pokombinuje i postaram się zrobić zdjęcia całości jak będzie trzeba.

post-2056-0-33132800-1405529419_thumb.jpg

post-2056-0-37196800-1405529429_thumb.jpg

post-2056-0-15601500-1405529435_thumb.jpg

post-2056-0-33132800-1405529440_thumb.jpg

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój i nawet się nie tłumacz są ważniejsze sprawy na świecie niż rury do X-a.

Pozdrowienia dla córki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

jak włazi pod xa bez oporu to Jego córka i ma dowód

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, może mi ktoś podesłać zdjęcie od spodu samochodu jak macie zamontowane nakładki progowe (rury)? Myślę o montażu takowych ale jak trzeba będzie dużo kombinować to sobie odpuszczę. Myślałem że może są już pod samochodem jakieś miejsca gdzie można przykręcić rury.

 

Kolego przed założeniem nowego tematu proszę wcześniej przeszukać forum ! - moderator.

Edytowane przez gkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci one?

Dodatkowy cieżar ,brudzą spodnie przy wsiadaniu a kiedy lubisz jeździc poza asfaltem to na nich wiesza sie auto i gromadzi sie brud.

Kiedy zawiśnie na tych rurach to mocowania gna się i luzują się i rury zaczynaja sie kołysać.

Na prawde tylko sam kłopot -pożytku zadnego.

Miałem je też w T30 i zdjełem je.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, piotrek3 napisał:

Po co Ci one?

 

Bo mi się podobają :). Jak to mówią jeden lubi ogórki drugi ogrodnika córki ;). Będę zakładał kangura na przód i progi będą dopełnieniem. 

35 minut temu, karibox1 napisał:

trzeba dorobić mocowania do podłóżnic

Ale wykorzystuje się istniejące otwory czy trzeba wiercić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzesiek_1986 napisał:

 

Kolego przed założeniem nowego tematu proszę wcześniej przeszukać forum ! - moderator.

Tak widziałem ten temat ale na tych zdjęciach gu... zik widać. A poza tym temat dotyczył t31.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, grzesiek_1986 napisał:

Tak widziałem ten temat ale na tych zdjęciach gu... zik widać. A poza tym temat dotyczył t31.

Temat dotyczy T30 i T31 i pochodzi z czasów, gdy nie było oddzielnych pod-forum dla T30, T31 i T32 i dlatego jest połączony.

Zdjęcia do T30 też znajdziesz. Jeśli na nich nic nie widzisz (z czym akurat też się zgadzam) to poproś o lepszą jakość, ale nie powielaj wątków.

Poszukaj instrukcji montażu u producenta orurowania i jeśli takową znajdziesz to załącz. Czasami instrukcja jest lepsza niż zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Powiedz mi jeszcze jak to znalazłeś bo próbowałem szukać instrukcji montażu przedniego orurowania i nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www, którą podawałem mieli pełną ofertę orurowania do starych wersji X'a (przód, tył, boki itp.).

Przez te kilka dni chyba zrobili jakieś porządki na swojej stronie bo teraz jak na nią wszedłem to praktycznie nic już nie jest dostępne/widoczne.

Nie ma już nawet tego co pobrałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instrukcja niewiele da. trzeba i tak dorobić mocowania samemu. cztery uszy na płaskownikach dla przodu i po 2 z każdej strony uchwyty o przekroju kwadratowym na wymiar dla bocznych stopni rurowych.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...