Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błąd P0300 - wypadanie zapłonu


Gość IKS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Inna sprawa, że ten motor "nie lubi gazu".

 

zawsze mnie zastanawia, że ten silnik w X-sie nie lubi gazu a w P12 już jest spoko i jeździ się bez problemowo, czym to jest podyktowane :D :D

każdy silnik nie lubi gazu, który jest źle wyregulowany i dobrany do auta, bo żaden silnik nie lubi jeździć na ubogiej mieszance i to niezależnie od tego czy jeździ na LPG czy PB  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam jak w temacie po podłączeniu pod komputer wskazuje błąd 300 wypadanie zapłonu  podczas jazdy samochodem wyczuwalne jest szarpanie obojętnie czy jadę na benzynie czy na gazie x-trial 2,0 b+g 2002r, do tej pory wszytsko chulało jak trzeba cewki sprawdzone i świece wymienione
pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybką odpowiedz dzisiaj podjade do mechanika zeby mi to sprawdził wnioskując że luzy zaworowe mogą byc przyczyną takiego szarpania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moga być, od czegoś trzeba zacząć, jaka instalacja ile przejechane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj :D no to z serwisem tego może być problem, zakręć butle od gazu i wtedy pojeździ i zobacz czy dalej tak będzie, jak nei to czas na zrobienie insalacji LPG, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodzi o to, czy zakręcałeś butlę od gazu, bo może pomimo jazdy na benzynie, popuszczać gaz w kolektor i zalewa silnik, 

jak coś to będę w Zamościu na święta i sylwestra, to możemy się ugadać, zawsze wożę ze sobą kompa do aut :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo koledzy ja też mam taki mały kłopot od tygodnia, błąd się pojawił i po dwóch trzech dniach znikł, a auto poszarpuje, szczególnie jak mam zapięty bieg i stoję na nim na D i na hamulcu, a ostatnio zaczął z lekka przygasać na wyhamowaniu. Cewki też mam dobre a świece wymienione. Te wibracje to coś jakbym miał diesla. .. tylko że miałem 15.000km wstecz robiony kapitalny remont silnika i na moje oko nie powinno się coś takiego dziać..chyba że uważacie że właśnie po takim przebiegu wychodzą luzy i trzeba to skontrolować? Osobiście podejrzewam wtryskiwacze. Co wy na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butli jeszcze nie zakręcałem Na piątek jestem umówiony z mechanikiem na sprawdzenie luzów na zaworach czy posiada ktos dane? mechanik mówi mi że są to zawory hydrauliczne i nie będzie luzu ja na tych sprawach się niez znam proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrauliczne sa w SR20DE a Ty posiadasz QR20DE gdzie jest podany luz zaworowy i tak:

na zimnym 

ssący 0,24-0,32

wydech 0,26-0,34

ciepły:

ssący 0,32-0,40

wydech 0,33-0,41

 

przy okazji ciśnienie sprężania 11,9bar norma

minimum 9,9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy z przygasaniem pasowałoby przepływkę pomierzyć, ale nie wiem czy uszkodzona może powodować wypadanie zapłonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi koledzy dziś usterkę zdiagnozowano i mam błąd p0420 czyli walniety katalizator. Mechanik mówi że sondy lambda pracują odpowiednio. Czyli do diaska mam kolejne koszty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi koledzy dziś usterkę zdiagnozowano i mam błąd p0420 czyli walniety katalizator. Mechanik mówi że sondy lambda pracują odpowiednio. Czyli do diaska mam kolejne koszty...

Katalizator można tanio kupić na allegro używany 250-600.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dino, a możesz mi wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa ta tuleja? trochę zielony jestem w tym temacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsuwa lambade od spalin i ECU myśli, że są czyste po przejściu przez KAT, choć ja nie miałem kata i nie wywalało błędu sondy a na badaniu spaliny wzorcowe :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Butli jeszcze nie zakręcałem Na piątek jestem umówiony z mechanikiem na sprawdzenie luzów na zaworach czy posiada ktos dane? mechanik mówi mi że są to zawory hydrauliczne i nie będzie luzu ja na tych sprawach się niez znam proszę o poradę.

witam kolego jak rozwiązałeś ten problem ? ja mam podobnie i nie wiem jak to usunąć .pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie po podłączeniu pod komputer wskazuje błąd 300 wypadanie zapłonu  podczas jazdy samochodem wyczuwalne jest szarpanie obojętnie czy jadę na benzynie czy na gazie x-trial 2,0 b+g 2004r, do tej pory wszytsko chulało jak trzeba cewki sprawdzone i świece wymienione
pozdrawiam i z góry dziekuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103578-wypadaj%C4%85ce-cykle-zap%C5%82onu/

 

Ale i tak jestem ciekaw - co powoduje u Ciebie ten problem.

Pisałem wcześniej, że u mnie sam się rozwiązał (tankując inne paliwo), ale to chyba nie jest tak do końca.

Błąd dalej się pojawiał (szczególnie zimą) teraz nie pojawia się wcale.

Aha, zauważyłem także, że gdy autem trochę 'potelepie' (np. na promie w Świnoujściu :) ) - to błąd zaraz się pojawia .....

Pewnie jakiś czujnik, ale nie wiem niestety który.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wszytko wymieniłeś to sprawdził bym regulację LPG (co tam masz zamontowane) i luzy zaworowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...