Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klapka wlewu paliwa


Tomstat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj moja piękna była zatankować i mi dzwoni, że się nie otwiera klapka wlewu paliwa tym dzyndzlem przy fotelu kierownika. Obejrzałem i faktycznie podczas ciągnięcia, słychać że linka pracuje, cięgno powraca na pozycję ale drzwiczki ani drgną. Otworzyłem je śrubokrętem na tzw chama ale nic tam nie widać jakby miało być uszkodzone. Pytanko do znawców, czy cięgno służy jedynie do odciągnięcia blokady zamka drzwiczek a za ptawrcie odpowiedzialna jest blaszka w środku? Gdzie można się dostać do linki? Jest to trudny proces? Pozdrawiam :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobnie, ponieważ rzadko tankuję ( lpg) to zaśniedziały/zabrudziły się zawiasy od klapki, a sprężyna jest za słaba aby otworzyć klapkę, przeczyściłem zawias ( wd40) i przesmarowałem - smar grafitowy w sprayu, w miejscu gdzie blaszko sprężyna dochodzi główką do podstawy ( wytarte miejsce przez blaszkę) przykleiłem żelowy 5 mm odbojnik ( do kupienia w sklepie meblowym, castoramie itp), teraz klapka otwiera się elegancko.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...