Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J30] Wymieniłem olej


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys czytalem dosc spory artykul z porownaniem dostepnych olei na polskim rynku. Robili tam rozne testy na osad, na przewodnictwo ciepla, na zamarazanie.... itp itd w sumie wyniki roznily sie na tyle niewiele ze w podsumowaniu kolesie napisali, ze dla silnika najlepiej bedzie jak wezmiemy ten najtanszy ale bedziemy go wymieniali czesciej niz ten najdrozszy - finansowo na jedno wyjdzie a silnik skorzysta.

pewnie cos w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla silnika najlepiej bedzie jak wezmiemy ten najtanszy ale bedziemy go wymieniali czesciej niz ten najdrozszy - finansowo na jedno wyjdzie a silnik skorzysta.

pewnie cos w tym jest.

najtańszego nie kupuje ale zmieniam co 8 tyś, i jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nasze wykresy z hamowni mówią same za siebie, tak więc uważam że dobrze robimy ;)

dobry pomysł, możemy zarobić na starym oleju hehehehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Jacku ....... ja tez co 8 tys lzmieniam olej , chociarz prawde mowiac to na tym starym mozna by jeszcze frytki usmarzyc :D

 

sporo jak co 8tys km?

ja wlewam nowy co 3k mil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zalecaja wymieniac co 10000km ja proilaktycznie wymieniam co 8 ......Wacu to Ty co 5000km zmieniasz?

 

Karol co znaczy niewielki przebieg ? :027: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zalecaja wymieniac co 10000km ja proilaktycznie wymieniam co 8 ......Wacu to Ty co 5000km zmieniasz?

 

Karol co znaczy niewielki przebieg ? :027: ;)

 

tak co piec.

przy mojej jezdzie i tym za***nym "tropiku" jaki panuje w tej strefie geograficznej to obowiazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ile Wam oleju wchodzi? Ja wczoraj zmienialem i wlali mi 4L i mam troszke wiecej niz polowa znacznika na bagnecie.

 

Wlalem Mobil1 Super S 10/40 - taki byl wczesniej, 121zl z wymiana filtra i robocizna (z beczki). Ale juz tam wiecej nie pojade - w sklepie za 21zl mozna w opakowanie 1L kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ile Wam oleju wchodzi?

Do mojego 3.0 z 91 roku wchodzi 3.8 L i mam na bagnecie max, według mądrej książki ma wejść 4.2 L ale to za dużo, teraz jak wymieniałem to z banieczki 4 L zostało mi 200 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciezko w ogole jest to zmierzyc podczas wymiany bo dlugo musi stac zeby poprawnie pokazalo na bagnecie poziom, ta rurka w ktora wchodzi bagnet bardzo go brudzi przy wyciaganiu i zamazuje poziom :( musi z godzine postac zeby pokazalo poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chlopaki ile Wam oleju wchodzi? Ja wczoraj zmienialem i wlali mi 4L i mam troszke wiecej niz polowa znacznika na bagnecie.

Wczoraj zalałem silnik - weszło tyle , co u GRZECHa - 4 litry . Po nocy na bagnecie jest ciut pod kreską Max. Jeśli dokładnie był spuszczony stary olej , to jest oczywiste , że nowego wejdzie odrobinę więcej , stąd prawdopodobnie różnice na bagnecie mimo , że obydwaj wlaliśmy 4 litry.

A teraz najważniejsze . W poście na poprzedniej stronie pomyłkowo napisałem , że zalewam Shellem , że robię tak od zawsze i jestem zadowolony . To wszystko prawda , z jednym dużym wyjątkiem : mój ulubiony olej , który polecam do Nissanów nazywa się Havoline Synthetic 5W - 40 TEXACO . Dodam , że pochodzi zawsze z ASO NISSAN YAMA w Osielsku pod Bydgoszczą .

Wszystkich zainteresowanych za pomyłkę - przepraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie kolejny raz sie przekonalem ze ciezko zmierzyc olej, poprawny pomiar moge wykonac po paru godzinach. Po wymianie oleju - 20minut odczekalem i bylo lekko ponad polowe na bagnecie, nastepnego dnia rano byl prawie MAX. Dlugo mu schodzi nim wszystko zleci i moge dokaldnie zmierzyc, szkoda ze nie ma podzialki dla cieplego silnika jak w automatach robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Hm... Ale jacy V6 weszło tylko 3,8 litra

Bo ja mam troche inny silnik od Waszych, starszy i coś jest zapewne inaczej, np żeby sprawdzić stan oleju po wymianie to u mnie jest wszystko jasne po paru chwilach i naprawde dla mnie jest to dziwne że u Was trzeba czekać prawie dobe żeby była jasność, no ale jak tak piszecie to tak jest, a jeżeli chodzi o ilosć oleju to tak jak pisałem wyżej, jak mi kolo zalał 4 litry to było ponad max, było tak na drugi dzień i tak samo po miesiącu i prawie tak samo po 8.5 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem okolo 1800km bardzo spokojnie (dwie wycieczki w rodzinne strony) za kazdym razem sprawdzilem olej przed i po, stan sie nie zmienil. Pozniej zrobilem raz trase 400km z czego ostatnie 70KM (trasa piotrkow- czestochowa) dosc szbko - czesto obroty byly ponad 5tys i brakowalo 1/4 miarki :( Wiec to zalezy jak sie jezdzi (przynajmniej w moim przypadku), LPG pewnie swoje tez robi, wyzsza temperatura spalania itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG pewnie swoje tez robi,

Głównie LPG , którego ja nie mam . Ja swój automat stale kręcę wysoko , a na bagnecie od wymiany do wymiany tj. co 10 000 km poziom schodzi najwyżej do połowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...