Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Akcesoria do Qashqai


Makrys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to ktoś pisał.
Montaż haka - już można by się bać bo to ingeruje w elektrykę.
Ale podłoga? nie przesadzajmy. Tu nie masz żadnej ingerencji tylko upiększanie.
Tym sposobem - zawieszki zapachowej nie dawaj - bo tak jak u mnie wyżarła klawisz na desce.
Ale gwarancji nie straciłem.
Drobnicą się nie przejmuj.
A ile już naszych wózków ma chińskiego adnroida zamiast ori. Ale tu nie wiem kiedy montowali
Montaż haka - kupujesz dedykowana wiązkę kabli z modułem i wpinasz w pozostawiona przez Nissan wtyczkę z tyłu auta. Wszystko pług and play, 0 cięcia kabli. Nissan sam przewidział że będzie moduł podpinany. Po wpięciu modułu nawet na desce rozdzielczej po włączeniu kierunkowskazu zapala się dodatkowa lampka sygnalizująca uruchomienie kierunku w przyczepie - mile zaskoczenie. Jak jest homologacja na hak i jakiś tam atest wiązki to ASO ma to w d*pie. W J10 na gwarancji sam montowałem hak i wiazke i robilem potem przegląd u Diagnosty a potem serwisowy przegląd w ASO. Nie wiem czy to tylko w Odyssey Górczewska twierdzi że gwarancja nadal obowiązuje. W J11 sam montowałem hak po gwarancji.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JACKO29 napisał:

Wiedzieliście? Chyba nikt nie wiedział,że w spryskiwaczach przedniej szyby jest wariant sprysku letniego i wariant  sprysku zimowego! Ponoć wystarczy wyjąć spryskiwacz i obrócić wkrętakiem dyszę o 180 st. i z mgiełki letniej robi się jednostajny siur zimowy...Nie sprawdzałem tego,na razie jest za zimno.

A gdzie to JACKU wyczytałeś? może w j10 też to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info zaciągnąłem od jednego kolesia z fb,a drugi to potwierdził.O J10 nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj przy powrocie do Torunia (-10 C) przednie spryskiwacze nie działały a tylne tak. 

Płyn zimowy. Dzisiaj sprawdzę. Ciekawy patent o którym nigdy nie słyszałem.

Jak by cos to odwrócę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie info zaciągnąłem od jednego kolesia z fb,a drugi to potwierdził.O J10 nie słyszałem.
Sprawdzę to jak niewierny Tomasz :-) Wtoczylem auto do garazu (przy okazji swiece żarowe zmienię bo dają błędy a rozrusznik kreci i odpala dopoero na dwa razy) i za 6h..

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych spryskiwaczach wiedziałem od dawna i to jest prawda bo sprawdzałem zaraz po zakupie Kasztana. Myślałem, że wszyscy o tym wiedzą, bo wyczytałem top gdzieś na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Fajna sprawa. W sumie 10 min. roboty.

Poduszka jest przy uszczelce więc trzeba delikatnie, bo śruby po przykręceniu są ok 2 do 3 cm od poduchy.

Trzeba tylko dobrze oznaczyć miejsca przykręcania, dobry wkrętak i śruby same się wkręcą w plastikową podkładkę od Etui.

Obudowa naprawdę wygodna i duża.

IMG_20220611_162204455.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, robiąc dużo kilometrów i mając przy tym ciężkie dupsko trochę ugniotłem fotel kierowcy i do tego mi strasznie skrzypi irytując mnie. Z racji że mam QQ 1,6 benzyna 163 km przed liftem (2016), mam jeszcze te starsze fotele. Podobno te nowsze, po lifcie są o wiele bardziej wygodne. Byłem w ASO z zapytaniem o taki fotel to się w pół złamałem. Po pierwsze koleś mi powiedział że taki fotel u nich kosztuje 10 tys zł, a po drugie on nie wie czy będzie pasował do mojego QQ. Czy ktoś z was umie odpowiedzieć na pytanie czy fotel z QQ po lifcie z 2017 będzie pasował do QQ przed liftem, i czy gdzieś można zakupić na własną rękę taki fotel? (Najlepiej nowy, szkoda by było po trupie siadać 😜)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 czasami możesz kupić komplet ze skóry do Kaśki.Ja tak kupiłem do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PanR miałem taki problem też u siebie ale na gwarancji jeszcze to załatwiłem.
Nie było wymiany fotela a wymiana wózka/koszyka (nie jestem pewny jak się to nazywało dokładnie) fotela więc może udałoby Ci się to taniej załatwić... no chyba, że wolisz wymienić cały fotel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie znalazłem tapicera, który zajmuje się też tapicerowaniem siedzisk samochodowych i motocyklowych. Napisałem że zależy mi na wymianie gąbki bo jest usiedzona ( jest wogule takie słowo 😁? ) I przy okazji jak będzie dostęp to spryskanie sprężyn bo hałasują. Odpisał mi że wstępnie koszt ok. 300-400 zł ale na 100% by podać cenę to musiałbym podjechać do nich. Wydaje mi się, że to będzie dobry ruch ;) co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zdjęciach jego portfolio zna się na robocie. Jak będę po, dam znać, może ktoś z Trójmiasta będzie zainteresowany ;) zawsze to taniej niż 10 tys za nowy fotel w salonie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mi z kolei kompletnie znudziły się chromowane elementy w aucie : P może ktoś się zainspiruje :) oczywiście czarne felgi na zimę już kupione a te obecne albo do lakierowania albo na sprzedaż i w lecie zakup nowych no ale powiedziało się A to trzeba i B : )

20221015_175056.jpg

20221015_175104.jpg

20221015_175137.jpg

20221015_175203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejane. Na żywo lepiej niż na zdjęciach, ogólnie wszystkie srebrne elementy i chromowane dałem na czarno + lusterka , ale bez czarnych felg to bez szału narazie : ) chromy w utrzymaniu też nie były rewelacyjne w sumie bo od  kropel itp ślady nie wyglądały w przybliżeniu dobrze (szczególnie listwy wokól okien) i też trzeba było o nie dbać  ; )

Edytowane przez JasiQ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia ciut lepsza niż lakier - który kojarzy się ze zmorą "piano black". Oglądałem RAV4 właśnie w takiej czarnej wersji, białą, fajnie to wygląda. Ale musi być komplet felgi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejane. Na żywo lepiej niż na zdjęciach, ogólnie wszystkie srebrne elementy i chromowane dałem na czarno + lusterka , ale bez czarnych felg to bez szału narazie : ) chromy w utrzymaniu też nie były rewelacyjne w sumie bo od  kropel itp ślady nie wyglądały w przybliżeniu dobrze (szczególnie listwy wokól okien) i też trzeba było o nie dbać  ; )
Czarne felgi wyglądają dobrze jedynie gdy opona jest pokryta dresingiem, a zimą to będzie trudne do zrobienia, lepiej kupić coś w kolorze gun metal.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że tylko czarne felgi teraz :) na zimę już zakupiłem nowe + opony wiec trochę szkoda mi było kasy od razu na letnie :) albo te obecne polakieruje albo sprzedam i kupie nowe ale tym bede sie na szczescie zajmowal dopiero za kilka miesiecy :)

Screenshot_20221005-182614_Samsung Internet.jpg

Czarne nawet bez dressingu wyglądają dobrze :) Oczywiście co jakiś czas warto na myjkę się udać ale i tak to robię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

W końcu to mój samochód. Poza tym - jak dali do samochodu - to nie będę wybrzydzał. Chyba żeby zarobić .

chyba że masz inne zdanie - ?

Generalnie jestem mało wymagający - auto ma jeździć .

Trudno żebym kupował ekstra 18ki na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne piano owszem fajne (jak auto jest w tej tonacji z akcentami) ale inne kombinacje mi się nie podobają. Mam zimowe srebrne 17". Wyglądają lepiej niż kołpaki albo nie daj boże stalowe czarne felgi jak nie którzy "lansują" bo to sol wszystkiemu szkodzi (najbardziej chyba na głowę)... Ale i tak rządzą letnie 19" dwubarwne. Idealnie pasujące do tego auta. A które ekologia wycofała z ostatnich sztuk T32...
image.thumb.png.b51a76745bc92c60fcd9c44881956963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...