Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie. Terrano II R20


Maciekterran
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od wczoraj mam terrano R20. Musze wymienić całe zawieszenie :) jakich producentów polecacie ? Myslałem nad poliuretanami - cały zestaw na przód i tył, amorami Kayaby i końcówkami sworzniami drązkami stabilizatora mooga/febi/ yamato. Polecicie coś przystępnego jakość/cena ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Najpierw pogadanka o tym że o zawiesiu na tym forum była masa tematów dotycząca prawie wszystkiego czego byś potrzebował. Nie ma sensu wertować tego od nowa. Jest o poliuretanach, o amorach, o jakości części poszczególnych producentów. Poprostu trochę chęci i poszukaj. Nie odbieraj tego jako złośliwość oczywiście, poprostu nie ma sensu powielać zagadnienia. :whistle:

Edytowane przez gruby357
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o poliuretanach czytałem, o amorach też lecz nadal nie wiem czy gazowe czy olejowe... nie znalazłem odpowiedzi na pytanie typu : końcówki, drążki, sworznie, łączniki - jakiej firmy, co odradzacie. wiem , że pewnie co człowiek to opinia lecz chciałbym poznać twarde fakty jak te części się sprawują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wszystko zależy od przeznaczenia auta, tego jak cięzkie warunki będzie miał itp. Kolejna rzecz to zasoby finansowe. Temat rzeka można powiedzieć. Szukając po tematach wpisuj konkretnie np: drążki przód, sworznie itp. napewno znajdziesz to wszystko z opiniami użytkowników. Oczywiście możemy rozwijać ten temat ale większośc z nas będzie musiała napisać znowu to samo co już gdzieś żeśmy głosili. Może będziesz miał dużo czytania ale warto zwłaszcza że dopiero kupiłeś tyrana :dribble: Jest wszystko włącznie z klubowymi kodami rabatowymi na poliuretany. Oczywiście jest możliwość że moi koledzy mają inne zdanie na ten temat, ale pewnie niedługo to skomentują :dribble::devil:

 

 


Ja się przymierzam do takiego zestawu - poliuretany już założone + oczywiście podkładki od hugh'a

To fajny zestaw :dribble:  szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Gruby pisze - określ co potrzebujesz i ile możesz przeznaczyć i do tego dobieraj rozwiązania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje że przesadzasz z tym zestawem ... no chyba, że aż tak Cię wciągnęło  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację - ale amorki i tak mam do wymiany - więc czemu nie na takie? Pod sprężyny mam podkładki więc na razie nie wymieniam, drążki też mam nadzieje wytrzymają jeszcze

Ponadto tyran ma być weekendowo-zabawowy na co dzień mam inny pojazd

Edytowane przez saydack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce przeznaczyć max 2000 na części, fajnie dowiedzieć się o kodzie rabatowym na polibusze... dziś w terrano - 1 dzień po zakupie padł przepływomierz.. no nieźle :D . odpowiedź na temat znalazłem na forum - ktoś miał taki sam problem jak ja - wkręcał się na jałowym do 4tysiecy a na biegu nie mozna bylo przekroczyc 2,5 tysiaca.. akurat padło kiedy podjezdzalem pod skarpe -.- narazie odstawiłem go do blacharza ale musze pojechać zobaczyć na ile kabli wychodzi ten przepływomierz :)
Ogólnie to brać nowy przepływomierz z allegro za 125zł czy oryginalną używkę? Nowy to pewnie chinol a używka to jednak oryginał. co polecacie ?

Auto ma mi głownie służyć na ryby - ale nie ukrywam w błoto, jakiś off road też pojadę w miare możliwości, dziś pozapinałem już wszystkie napędy na szutrze i piachu i troche ponosiło człowieka :dribble:

Edytowane przez Maciekterran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przepływomierza ja bym brał nowy - zawsze jakaś gwarancja z używką nigdy nie wiadomo.

Wracając do zastosowania samochodu - na razie to proponuje kupić jakieś MTki (jeżeli nie jeździsz za dużo po czarnym) - pojeździć trochę i sam będziesz widział czy trzeba coś poprawiać po producencie - czy to co jest Ci wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmij i przeczyść pędzelkiem przepływkę, wcale nie musi być padnięta ...  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, opony to podstawa, ale niesprawne zawieszenie jest w pewnym stopniu niebezpieczne... drążkiem stabilizatora ruszam bez problemu - łącznik i gumy nie istnieją w tym aucie... pierw wole zadbać o swoje bezpieczeństwo a później mogę myśleć nad oponami.. przepływke wyjme wyczyszcze - o ile się da :) 


Czy przeplywka od primery podejdzie do terrano 98 ? Wiem ze są na 3 i 5 linie , ta od primery jest na 3..Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu podam Ci tylko wędkę, nie żeby złośliwie ale ku wygodzie (Twojej oczywiście)  :wave:

uzupełnij profil: silnik, rocznik ... to ważne

jeśli będziesz miał problem z odszukaniem części to śmiało pytaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu podam Ci tylko wędkę, nie żeby złośliwie ale ku wygodzie (Twojej oczywiście)  :wave:

uzupełnij profil: silnik, rocznik ... to ważne

jeśli będziesz miał problem z odszukaniem części to śmiało pytaj 

 dorzuć robaki to się dogadamy ! :D wiem, tyle że pracuje jeszcze nad swoim autkiem i słabo z czasem :) tak więc już ponawiam, podpasuje od primery ? w primerze był 3 pinowy Hitachi...

 

Ogólnie to potrzebuje przedni migacz który montowany jest w zderzaku - chodzi mi o tą "zaokrągloną" wersję., nie moge tego nigdzie dostać...

Edytowane przez Maciekterran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawiechy, ja od kupna auta mam poliuretan we wszystkich możliwych miejscach i wrażenia są takie że auto jest twarde na tyle że lubi przenieść do kabiny dziury z drogi( od razu powiem że uściślę wypowiedż jak wyspawam mocowanie paki z ramą z tyłu bo paka w miejscach tradycyjnych dla nissana t2 nie istnieje a przynajmniej jej tył) ale z drugiej strony mogę dość szybko jak na model auta wchodzić w łuki i zakręty bo słabo się przechyla a ostatnio dostał na tył nowe kayaby olejowe żeby był ciut miększy. Jak chodzi o teren to coraz częściej mam ułańską fantazje i boje się że gumy by tego nie uciągnęły. :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a twardość gumy - można sobie wybrać. jaką polecacie ? ma to jakiekolwiek znaczenie ? niby twardsza guma powinna być wytrzymalsza ale może pęknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie z miękkiej gumy wyrzeźbiłem i robią  :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie z miękkiej gumy wyrzeźbiłem i robią  :whistle:

tzn ? amory gazowe czy olejowe lepiej brać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gazowe zawieszenia będą twardsze i sztywniejsze. Olejowe bardziej komfortowe i troszeczkę wytrzymalsze. Jak cos się posypie to olej może sączyć i sączyć :) mi się poci już pół roku z tyłu i amor ma 68% :) Z przodu dla porównania mam gazowe i tam gdzie kiedyś musiałem mocno zwalniać na dziurach, bo mocno zawieszenie dobijało teraz śmigam aż miło

Edytowane przez Qubuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bede pewnie brał :) + polibusze komplet na przód i tył + sworznie mooga, łączniki febi i końcówki yamato/oyodo ... pojeździ to troche :D ? :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie z miękkiej gumy wyrzeźbiłem i robią  :whistle:

 

sprostowanie : robiły! ... jeden w lesie został  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...