Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Stacyjka - jak rozebrać ?


manfred_wroc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Mam problem ze stacyjką, mogę włożyć kluczyk i nim przekręcać bez problemu ale nie mogę go wyciągnąć bo się blokuje.

Na początku myślałem, że to wina wyrobionego kluczyka wiec pojechałem i dorobiłem nowy ale jak się okazało problem pozostał. Po bliższych oględzinach okazało się, że wewnątrz wkładki jest taka "blaszka"  "zapadka" wahliwa nie wiem jak to nazwać która jak się wkłada kluczyk to się podnosi a jak się go wyciąga to opada, Niestety u mnie przy próbie wyciągania kluczyka blaszka ta zamiast opaść po wyciągnięciu kluczyka robi to od razu i blokuje mi kluczyk, jak włożę coś cienkiego w otwór stacyjki i ją podniosę delikatnie to kluczyk wychodzi bez problemu. Chciałem wyciągnąć bębenek ze stacyjki i zobaczyć czy można to naprawić ewentualnie wymienić go na nowy ale nie wiem jak to zrobić .... rozbierał ktoś stacyjkę i wyciągał bębenek?  Ja doszedłem do takiego stanu, jak wyciągnąć teraz bębenek?

 

post-26135-0-82055100-1404017823_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że poskładasz stacyjkę później do kupy? :D

 

Też miałem taką usterkę u siebie, "specjalista" zrobił to w ten sposób, że te śruby, którymi stacyjka jest przykręcona lekko naciął i delikatnie odkręcił. Mówił coś, że łatwo im urwać łby, bo to rzekomo zabezpieczenie jakieś jest no i te śruby też nie miały typowych nacięć pod śrubokręt ani klucz - dlatego je ponacinał pod śrubokręt płaski :)

 

Później powymieniał w bębenku co trzeba, w to już mu nie zaglądałem :D

 

P.S. opisałem demontaż stacyjki, który zaobserwowałem, ale wydaje mi się, że wyciągnięcie bębenka bez zdemontowania stacyjki jest niemożliwe. Podkreślam: wydaje mi się, ale skoro "fachowiec" tak zrobił...

Edytowane przez grrruby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę nikt z forumowiczów nie rozbierał nigdy stacyjki ???? .......teraz mam kluczyk cały czas w samochodzie a autko zamykam pilotem ....niestety zbliża się przegląd a tam już nie przejdzie niesprawna stacyjka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaopatrzył się w jakieś wąskie szczypce i ją usunął, w brew zasadzie nic na siłę tylko młotkiem. I tak jesteś w d....., gorzej być nie może:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Napisałem Ci wyżej że ktoś rozbierał i to opisał........dałeś coś od siebie?

Szukałeś, znalazłeś? wiesz co to jest wyszukiwarka?

Tak apropo....na przeglądzie kluczyka nie wyciągasz ze stacyjki bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek ...szukałem i nikt nie opisuje konkretnie jak to zrobić więc się nie spinaj ...skontaktowałem się na PW z kolegą Dino który pisał w innym poście że rozbierał ....zobaczymy czy odpisze coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Oj Oj doniosłe to stwierdzenia że nie ma, ponieważ pisałem jak rozebrać stacyjkę. Po pierwsze drogi panie stacyjkę z samochodu wyjmij bo inaczej się nie da po drugie to się zastanów czy nie mniej zachodu będzie kupić jakąś używkę wraz z bębenkiem drzwi mnie to wyszło 70 zł i jestem zadowolony. Jeśli już tak bardzo chcesz się zabierać do rozbebeszania stacyjki/bębenka to po przeciwległych stronach całej stacyjki zobaczysz dwa złotawe bolce zamocowane w sposób taki aby nie wychodziły poza obrys stacyjki. Stacyjka na wiertałkę stołową i heja dopóki nie rozwiercisz to nie usuniesz. Opcjonalnie jak masz szlifierkę precyzyjną to możesz zeszlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Oj Oj Oj doniosłe to stwierdzenia że nie ma, ponieważ pisałem jak rozebrać stacyjkę. 

 

To może aby udowodnić temu Panu, iż to pisałeś do daj jeszcze link do tej stronki i postu.

Choć z drugiej strony, to nie wiadomo kto co ma na myśli pisząc-- "nikt nie opisuje konkretnie jak to zrobić"-- a przecież forum to nie "serwisówka"

Ja to pamiętam że było i czytałem, lecz nie zawsze człek ma czas aby komuś coś szukać i udowadniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety ja też długo czekałem aż ktoś krok po kroku opisze mi jak rozebrać bębenek i się nie doczekałem.

W rezultacie kupiłem nową stacyjkę + kluczyk + zamek od kierowcy i wymieniłem wszystkie te elementy. Przełożyłem kostkę immobilizera do nowego kluczyka i wszystko działa idealnie. Cała operacja kosztowała mnie jakieś 70 zł + 2 godziny zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

Mam Identyczny problem  z wyciągnięciem kluczyka ze stacyjki .  i tu pytanie czy stacyjki po ;lifcie są identyczne jak przed liftem ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

czy jeżeli wymienię stacyjkę na inną, z nowym immobilizerem, to nie będzie jakiegoś konfliktu w sterowniku, ze względu na inny immobilizer niż wcześniej? Auto odpali bezproblemowo, czy trzeba ingerować w sterownik?

Edytowane przez irgis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...