Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik deszczu T31


lp78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie - bowiem musiałem wymienić przednia szybe (przygoda z kamykiem). Nowa Paliktona żałozona z czujnikiem deszczu ale czujnik nie działa. Zmierchowka działa ale to chyba inny czujnik (ktoś wie przy okazji gdzie on jest?). Jak sprawdzić co dolega czujnikowi deszczu? Da się coś zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zel jest. Nie wiem wlasnie czy dobrze ten żel został założony - moze to jest problem.

A moze ktoś zrobic zdjęcie jak u was wyglada ten czujnik zamontowany na szybie ? Porównałbym sobie chociaz. Z gory dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żel jest pytanie czy dobrze. W sumie szybę wymieniała firma ktora to ciagle robi ale kto ich tam wie. Nie wiem co tu mozna było zepsuć. Dziwne. Mozna prosic o zdjęcie czyjegoś czujnika jak to wyglada ? I czy ktoś wie tak z ciekawości gdzie jest czujnik zmierzchowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sprowadzają nowy czujnik...ale jakoś nie wydaje mi się zeby czujnik padł. chyba małoprawdopodobne. A mnie to po prostu irytuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale nie do końca :) W moim przypadku ten czujnik na podszybiu to tylko deszczówka. Według nissan4u T31 zmierzchowka jest przed kierownicą pod szybą - takie kółeczko. Natomiast ja nie chce zrobić świateł dziennych tylko przywrócic do życia deszczówke i stąd było pytanie czy ktoś kiedyś coś z tym robił jak nie działało i prośba o zdjęcie z zewnątrz żeby zobaczyć jak macie ten żel nałożony.

 

 

 

Aktualizacja : Jednak potestowałem jak to działa i okazuje się że czujnik koło lusterka to zarówno zmierzchówka jak i deszcz. Bowiem po jego zasłonięciu automatycznie właczaja mi sie i wyłączaja swiatła mijania. Jednak deszczówka nie chce działać :( Co jest ciekawe - jak sie odepnie czujnik to po chwili właczają się światła mijania - widocznie auto ma zabezpieczenie jakby czujnik nie dawał sygnału ze względów bezpieczeństwa włącza światła. OK to tylko info ale deszczówka dalej nie działa. Znalazłem na alledrogo takie podkładki już żelowe pod ten czujnik ale zastanawiam się to to zmieni, skoro to `oko` którym patrzy czujnik nie jest na tym żelu tylko bezpośrednio na szybie. 

Ktoś ma jakieś pomysły ? 

post-82734-0-26770900-1405235202_thumb.png

post-82734-0-86600600-1405235225_thumb.png

Edytowane przez lp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to wina żelu, albo trzeba go wymienić albo uzupełnić albo spróbować tam pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowieści o żelu do włosów czy bezbarwnym silikonie sanitarnym w czujniku deszczu można włożyć między bajki. Ja kupiłem oryginalny żel Renault (T31 ma taki sam czujnik) za ok. 40 zł za strzykawkę z dozownikiem. Działa idealnie i nie stresuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w Lagunie używałem tego 2 razy i działa. Zatem nie pisz o bajkach jak nie używałeś.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w Lagunie używałem tego 2 razy i działa. Zatem nie pisz o bajkach jak nie używałeś.

 

Jak mogłem używać, skoro u mnie nie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. U mnie nie wygląda to tak jednolicie - ewidentnie widać trzy punkty gdzie jest naniesiony żel.

 

Zaoszczędzili przy naprawie. Żel w ogóle nie powinien być widoczny z zewnątrz i musi pokrywać całe wnętrze czujnika, z wyjątkiem "białej" diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaoszczędzili przy naprawie. Żel w ogóle nie powinien być widoczny z zewnątrz i musi pokrywać całe wnętrze czujnika, z wyjątkiem "białej" diody.

No tak dokładnie mi się wydaje, aczkolwiek jaka to oszczędność..eh.

Zamówiłem coś takiego http://allegro.pl/plytka-zel-do-sensora-czujnika-sensor-deszczu-02-i4385676924.html  aby być pewnym że to będzie poprawnie zamontowane. Dzisiaj powinno dotrzeć i jadę na poprawkę montażu. 

Edytowane przez lp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję wszystkim za rady! Po założeniu tej żelowej podkładki na czujnik wszystko działa jak powinno :) eh jak ja lubię mojego xa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię.

Czy ta podkładka żelowa jest stosowana razem z żelem w płynie, czy zamiast ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się także bo do końca nie mogę zrozumieć a w zasadzie uruchomić w sposób poprawny czujnika deszczu. Mianowicie problem jest taki że gdy ustawię przełącznik wycieraczek w trybie auto to uruchamiają się one rzeczywiście gdy pada tylko z częstotliwością jaka jest ustawiona na pokrętle a nie taką jaka by skutecznie oczyszczała szybę , gdy nie pada wycieraczki nie pracują więc czujnik pracuje ale nie wiem czy ja źle ustawiam manetkę czy po prostu to rozwiązanie nie ma aktywnej regulacji . Dodam jeszcze że auto jest krajowe i w przypadku świateł gdy ustawie auto uruchamiają się one zawsze po uruchomieniu silnika i gasną razem z nim . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Moje doświadczenia z czujnikiem deszczu są takie, że reguluje się aktywnie/adaptacyjnie do intensywności deszczu, ale często robi to po prostu źle, albo nie tak jakbym tego oczekiwał. Szczególnie przy nie za wielkich opadach. Mam ustawione zazwyczaj na "czułość" 3 , ale przy słabym deszczu muszę czasem przekręcić na ostatnią 4 żeby wymusić przejechanie wycieraczek. Natomiast gdy deszcze się intensyfikuje to i praca wycieraczek automatycznie staje się intensywniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MikeTNK napisał:

Moje doświadczenia z czujnikiem deszczu są takie, że reguluje się aktywnie/adaptacyjnie do intensywności deszczu, ale często robi to po prostu źle, albo nie tak jakbym tego oczekiwał. Szczególnie przy nie za wielkich opadach. Mam ustawione zazwyczaj na "czułość" 3 , ale przy słabym deszczu muszę czasem przekręcić na ostatnią 4 żeby wymusić przejechanie wycieraczek. Natomiast gdy deszcze się intensyfikuje to i praca wycieraczek automatycznie staje się intensywniejsza.

Generalnie u mnie zależy to od w sumie sam nie wiem czego :wtf:. Na początku nie działało to wcale albo słabo teraz od jakiegoś czasu działa naprawdę nieźle czasem zdarza się że nie o takiej intensywności jak bym chciał ale wtedy daję na pozycje zero a potem znowu na 1 oczko w dół i śmiga jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...