Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Kontrolka świateł mijania


Gość krystiano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ma moze ktos pomysl na kontrolke swiatel mijania? W mojej p10 nie ma takiej kontrolki i nie powiem ale troche mnie to wkurza. Normalnie w kazdym aucie jest owa kontrolka o tu nie ma. I skad moge wiedziec czy sie swieca swiatla czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej Primerce takiej kontrolki nie znajdziesz. Dla mnie najlepszym sygnałem, że świecą światła mijania jest podświetlenie deski rozdzieczej, zawsze się sprawdza.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym sygnałem, że świecą światła mijania jest podświetlenie deski rozdzieczej, zawsze się sprawdza.
Tylko, ze w dzien sie nie sprawdza, bo nic nie widac.

 

Przechyl nieco w prawo głowę i spójrz na licznik kilometrów, bez problemu widać pomarańczowe podświetlenie.

 

Pozdrawiam

Delphi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam niezamierzoną kontrolkę włączonych świateł. Swego czasu zmieniłem sobie kolor podświetlenia wyświetlaczy LCD na taki Indiglo:

P12.jpg

 

i teraz jak tylko zapalę światła, to nawet za dnia przy dużej ilości światła dziennego ich kolor z standartowo-szarego zmienia się na lekko zielonkawy. I już wiem, że mam zapalone światła ;)

 

Pomijam już kwestię tego, że mam odruch włączania świateł natymchmiast po włączeniu zapłonu i robię to cały rok, każdego dnia. W związku z tym raczej nie potrzebuję sprawdzać czy pamiętałem je włączyć.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeżdżę z włączonymi światłami cały rok i nie muszę pamiętać o ich włączaniu. Robię to odruchowo po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś zrobiłem sobie taką kontrolkę. Wymontowałem zegary, znalazłem wolne miejsce na kontrolkę (bodajże na kontrolkę braku płynu w spryskiwaczu) której i tak nie było, zamontowałem żarówkę i podłączyłem ją do oświetlenia wskaźników. Narysowałem sobie na komputrze symbol włączonych świateł w negatywie (tzn na czarnym tle biały znaczek), wydrukowałem to na drukarce atramentowej na folii, wyciąłęm symbol i nakleiłem od wenętrznej strony zegarów. Po włączenoiu podświetlenia w dzień widać tylko świcącą sie ikonkę świateł, a w nocy też kontrolka nie razi.

tomi07.jpg

Pozdrawiam

Tomi P10 1.6SRi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka rzeczy, których mi brakuje w Primerze, ale na pewno nie jest to kontrolka świateł. Szczerze mówiąc przez 5 miesięcy jeżdżenia P11 nawet tego nie zauważyłem. Dopiero jak się natkąłem na ten topic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scyzor a widzisz w ogole, np. ktora godzina.? Co tam wsadziles za zarowki?

Pomysl @tomiego mi sie podoba. Ciekawy jestem tylko czy symbol od plynu spryskiwaczzy nie zamazuje teraz symbolu od swiatel?

 

Oczywiście, że widzę wskazania wyświetlaczy. Zdjęcie jest trochę niewyraźne, bo było ciut za długo naświetlane. Generalnie LCD'ki są super-czytelne, jak będziesz chciał zrobię Ci lepsze zdjęcie.

 

A żarówki? Standardowe W5W z niebieskim kapturkiem. Przepaliła mi się zaróweczka podświeltenia licznika kilometrów więc poszedłem do sklepu i kupiłem identyczną jak oryginalna, tylko z nieoryginalnym niebieskim kapturkiem mającym rzekomo dawać identyczne białe światło jak oryginalna. W praktyce okazało się, że świeci na taki właśnie kolor, a że mi się tak spodobało, zamieniłem na takie samo również podświetlenie zegarka.

 

A generalnie zgodzę się z kolegami, którzy twierdzą że dodatkowa kontrolka świecąca podczas jazdy źle wygląda... Jeżdżę już trochę Nissanami i dziś jak widzę palącą się jakąś kontrolkę na desce to wydaje mi się że coś sie popusło...

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Scyzor a widzisz w ogole, np. ktora godzina.? Co tam wsadziles za zarowki?

Pomysl @tomiego mi sie podoba. Ciekawy jestem tylko czy symbol od plynu spryskiwaczzy nie zamazuje teraz symbolu od swiatel?

 

No właśnie specjalnie nie było widać, bo był to symbol w pozytywie czyli czarny nadruk na bodjaże zielonym tle, a ja miałeł przeźroczysty nadruk na czarnym tle i tylko chyba w dwóch miejscach na mojej ikonie były widać dwie czarne kreski ale ostatecznie można w ogóle wyciąć ten symbol oryginalny i wstawić swój. Przypomniałem sobie, ze wydrukowałem ikonkę w 2 egzemplarzach i skleiłem razem aby czarne tło było jeszcze bardziej czarne. I faktycznie w nocy widać tylko ikonke więc nie bije po oczach, na zdjęciu kontrolka świeci jaśniej niż w rzeczywistości bo robiąc zdjęcie musiałem ustawić długi czas naświetlania aby wyszły wszystkie szczegóły stad tło ikonki wygląda na jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...