Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P12 Fabryczny subwoofer jak podłączyć, gdzie wiązka


tomasz600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Primery P12 z 2006r z silnikiem 1.8. Wersja wyposażenia dość wysoka (Acenta) jednak nie jestem pewny czy mam ESP (prawdopodobnie nie) i nie mogę znaleźć wiązki przewodu do podłączenia fabrycznego subwoofera bo takiego też nie mam. Pod siedzeniem pasażera znajdują się różne przewody. Z przodu fotela pod kolanami są jakieś wpięte natomiast za fotele luźne 2 wiązki związane jedna wygląda jak do podłączenia głośnika i jest 2-pinowa  a druga 3-pinowa z przewodami w jednym rzędzie. Czy ktoś mi może pomóc znaleźć odpowiednią wiązkę lub potwierdzic ze te 2 są odpowiednie do podłączenia tego plastikowego subwoofera jak w poniższej aukcji

Z góry dziękuję za odpowiedź.

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-2002-subwoofer-glosnik-subwofer-i4508110124.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Primery P12 z 2006r z silnikiem 1.8. Wersja wyposażenia dość wysoka (Acenta) jednak nie jestem pewny czy mam ESP (prawdopodobnie nie) i nie mogę znaleźć wiązki przewodu do podłączenia fabrycznego subwoofera bo takiego też nie mam. Pod siedzeniem pasażera znajdują się różne przewody. Z przodu fotela pod kolanami są jakieś wpięte natomiast za fotele luźne 2 wiązki związane jedna wygląda jak do podłączenia głośnika i jest 2-pinowa  a druga 3-pinowa z przewodami w jednym rzędzie. Czy ktoś mi może pomóc znaleźć odpowiednią wiązkę lub potwierdzic ze te 2 są odpowiednie do podłączenia tego plastikowego subwoofera jak w poniższej aukcji

Z góry dziękuję za odpowiedź.

http://allegro.pl/nissan-primera-p12-2002-subwoofer-glosnik-subwofer-i4508110124.html

Pod siedzeniem powinny być tylko białe wtyczki jedna od pasów, druga od zasilania elektrycznego foteli (silników) każda z dwoma kabelkami, grzanie z trzema kabelkami bodajże żółta. Do subwoofera jest wtyczka z 6-cioma kabelkami, pod siedzeniem pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chociaż u mnie jest jak na zdjęciach: żółta jest wpięta z przodu pod siedzeniem a te 2 białe luźne mam z tyłu. Gdzie więc szukać tej od subwoofera? :nissan2:

post-85604-0-73257600-1408461614_thumb.jpg

post-85604-0-70969600-1408461616_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chociaż u mnie jest jak na zdjęciach: żółta jest wpięta z przodu pod siedzeniem a te 2 białe luźne mam z tyłu. Gdzie więc szukać tej od subwoofera? :nissan2:

Witam, wtyczka powinna być pod przodem siedzenia, na twoim 2 zdjęciu pod żółtą wtyczka jest przewyższenie podłogi od strony wewnętrznej jest tam zazwyczaj takie okno a raczej nacięta wykładzina- jeżeli oczywiście dali tą wiązkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tomasz600

jeśli nie znajdziesz wtyczki to rozwiązanie masz tutaj

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/89447-pod%C5%82%C4%85czanie-fabrycznego-subwoofera-w-p12-vista-schemat/

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz600

jeśli nie znajdziesz wtyczki to rozwiązanie masz tutaj

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/96435-p12-fabryczny-subwoofer-jak-podłączyć-gdzie-wiązka/

 

Dałeś link do tego tematu w którym piszemy. Popraw link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie znalazłem a bardzo mi na tym zależy więc pewnie pogrzebię mocniej w któryś dzień albo wyciągnę siedzenie żeby mieć pewność że zrobiłem wszystko by ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Póki co nie znalazłem a bardzo mi na tym zależy więc pewnie pogrzebię mocniej w któryś dzień albo wyciągnę siedzenie żeby mieć pewność że zrobiłem wszystko by ją znaleźć.

 

Kolego znalazłeś to czego szukałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem Wam tylko, że nawet jeśli nie macie instalacji pod fabrycznego subwoofera, można ją bardzo łatwo wykonać. Trochę pracy trzeba w zabieg włożyć, ale samo podłączenie to banał. Jak ktoś chce, podrzucę schemat o co tam biega.

 

W zasadzie, to ten subwoofer jest idealny do zastosowania w jakimkolwiek samochodzie, ponieważ posiada wbudowane wejście sygnałowe wysoko prądowe dzięki czemu bierze sygnał z istniejących już kabli głośnikowych.

 

Kiedyś stosowałem przejściówki aby zwykłą tubę basową podłączyć do instalacji głośnikowej w taki sposób (radio nie miało wyjścia na chinch) a tutaj Nissan zrobił gotowe rozwiązanie.

 

Uważam że gra jest warta zachodu, ponieważ ten subwoofer gra bardzo dobrze jak na swoje rozmiary i moc. Nie jest to to samo co skrzynka basowa czy tuba, ale - jak mówię - zważywszy na rozmiary głośnika, to dobrze daje radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poniżej.

 

av1.jpg

 

av2.jpg

 

av3.jpg

 

I objaśnienia kolorów przewodów.

 

Kolory na schematach:
B = Black
W = White
R = Red
G = Green
L = Blue
Y = Yellow
LG = Light Green
BR = Brown
OR or O = Orange
P = Pink
PU or V (Violet) = Purple
GY or GR = Gray
SB = Sky Blue
CH = Dark Brown
DG = Dark Green

 

W razie konkretnych pytań, pisać tutaj.

Ważne aby kupić subwoofer już z wtyczką, bo później rzeźba się robi z jakimś lutowaniem kabli itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...