Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z 04' Z33 EU by Sajmon_LP


Sajmon_LP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie, to byłem ja. Dzięki za dobre słowo, staram się jak mogę jednak zaniedbuje mimo wszystko, do perfekcji albo stanu nawet mnie zadowalającego brakuje sporo, uwierz mi, jednak lakier ma świetną kondycję, to trzeba przyznać ! Całokształt wygląda nieźle.

Fury nie sprzedaję, zimę na pewno przelatam, opony zimowe muszę nabyć no i ogarnąć to sprzęgło z dwumasą.
Do wiosny zostaje na pewno, daje dużą przyjemność, dlatego też wróciłem do auta które już kiedyś miałem... to nie przypadek :)

A co do spotu Nocnej Jazdy to wiadoma sprawa, śledzę fejsbuka zawsze, jednak nie mam zapału coś na te spoty jak kiedyś, niby 26 lat na karku niedługo a tym się czuję jak emeryt, to pewnie przez to że nie ma czym się pochwalić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zabrałem się za wymianę sprzęgła, stare się ślizgało i brało na samej górze. Kupiłem zregenerowany zestaw sprzęgła z nową okładziną 7mm oraz docisk exedy. Dwumasa również była w komplecie ale miała 5x większy luz niż aktualna, tak więc dwumasa została.

Poprawa znaczna, chwyta bardzo dobrze.

Tak wyglądała stara tarcza:

1899937_799310000134732_1157921156945338

miało prawo się ślizgać :)

Demontaż skrzyni z kanału wraz z demontażem podszybia i reduktora gazu w celu odkręcenia górnych śrub skrzyni zajęło mi 3h. Wynik uważam za udany zwłaszcza że na podnośniku myślę zrobiłbym to szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa dobrze wyjechana stara musiała być tzn wżery po nitach :D

Hehe dobrze czułem jak CI sprawdzałem to auto przed zakupem że sprzęgło do wymiany :P ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baardzo dobrze Coobcio ! Wszystko gra i gwizda jak to się mówi.

Oby do przodu, myślałem o tym by wywalić dwumasę i kupić  zwykł zamach, tak by miec swiety spokoj na dłuzszy czas jednak obawiam się tych objawów telepania budą na wolnych obrotach itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny obiaw na jednomasie to hałas skrzyni biegów na wolnych obrotach, który ustępuje dopiero po wciśnięciu sprzęgła, żadnych wibracji itd nie ma... Za to jest spokój i lepsze przyspieszenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bardzo wysoki momet silnika na niskich obrotach   i lekie dodanie gazu ponizej 2 tyś obr/min   powoduje bardzo nieprzyjemne odgłosy skrzyni  (na 2 masie tego niebyło) 

 

 powiem tak np polonez mial gumowe sprzeglo na wyjściu ze skrzyni  tak samo lada i tak samo fiat 1500  że stare rozwiązanie nie znaczy że to złe 

nissan ma na sztywno od skrzyni do dyfra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare koło żyło do końca , niebyło z nim problemu  przerobiłem go na jednomasa teraz mam 2 inne koło 2 masowe  i go zaloże przy najbliszej okazji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA raczej nie planuje robić projektu 500/400 hp/nm tylko zostać przy serii ewentualnie 300+.


Generalnie po wymianie sprzęgła dziwna przypadłość, po dłuższej jeździe pedał sprzęgła wpada do połowy i pracuje tylko przy podłodze, wszystko jest okej ale pracuje przy podłodze.. irytuje to strasznie !

Czasami wystarczy że zgaszę silnik na 5 minut po czym odpalę na nowo i jest igła, znowu twardo i na samej górze jakkolwiek to brzmi :)

Pompka sprzęgła? wężyk puchnie ? odpowietrzałem raz, płyn wlany, nic nie ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem w tym roku, myślałem że oszaleję - podjechałem do Coobcia, najpierw wymieniliśmy płyn , ale bez rezultatu, potem pompkę sprzęgła - po wymianie były jeszcze problemy z 2 dni , ale teraz już zapomniałem o temacie - hula aż miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm a może odpowietrzenie? skoro po wymianie jeszcze dwa dni było źle ??? ciężki temat. spróbuje odpowietrzyć raz jeszcze, jak się nie uda to kupię nową pompkę, kupowałeś nową czy używkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa TRW PNB 517

Uzywek nie kupuj bo ten problem występuje chyba we wszystkich zetkach. Kupisz używana i za chwilę będzie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, będe musiał w takim razie zamówić bo piorun mnie strzela jak ten pedał zaczyna wpadać :)


Prawdę mówiąc to emocje jak na grzybach... :)

1920617_809788859086846_8085170817250305

Dzisiaj wymieniłem pompkę sprzęgła. Oryginał TRW.

Stara się domagała ponieważ z czasem wpadała. Teraz czas znaleźć dobre zimówki, zmienić olej i na sezon zimowy gotowy będzie.

Pompka sprawuję się lepiej, choć po jeździe dłuższej pedał ma większy luz na górze, jednak nie wpadł mi dzisiaj ani razu i jak już chwyci to stawia ładny opór. Jak będzie lipka to wymienię jeszcze wężyk na taki w oplocie stalowy bo seryjny mimo że jest zabezpieczony termo folią to lekko wyczuwalne jest jego puchnięcie po wciśnięciu sprzęgła. Olej w pompce również wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wpadał jeszcze ze 2 dni ale na tym koniec. Po 2 dniach wszystko gra i buczy a ja juz zapomniałem co to grzybobranie ;) teraz mogę jechać w korkach katowac i nic się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...