Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z 04' Z33 EU by Sajmon_LP


Sajmon_LP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eksploatacja vol2.

Czyli nowy filtr oleju oraz najlepszy olej do naszych zetek - Mobil 5w50 !

Teraz jeszcze czas na zimówki i można latać.

Jeśli ktoś ma to chętnie kupie zimowe opony 245-225/40/45-18

10636497_813447228721009_662734209721948


Wężyk w stalowym oplocie do wysprzęglika wymieniony, olej zmieniony.

Pobawiłem się również w wygląd. Pomalowałem dolną część zderzaka w kolor Piano Black.

Ciekaw jestem efektu za dnia.

10599624_814359001963165_796283429014450

1540392_814434471955618_8371665769496249


Zdjęcie za dnia:

63438_814762208589511_500520147177226554

Zima nie będzie straszna.

Pirelli Sottozero 240 Winter w rozmiarze 245/45/18

Rocznik fajny bo 09 oraz 11. Mięsa sporo. No i runflat. Cena była mega, więc nic tylko brać!

10334247_814831748582557_671526349763404


No cóż. Prywatność to grzech :) Władzy nie spodobały się ciemne szyby. Folia usunięta na miejscu w ciągu może 60 sekund. Bez większych problemów. Jak to oni dbają o nas... :)

10689912_10154893013665077_7448443208332

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe też ostatnio chciałem przyciemnić , ale i tak mają już sporo powodów, by mnie łapać, więc nie chciałem ich jeszcze bardziej prowokować :whistle:

Coś płaciłeś czy tylko folia do zdjęcia , parę pałek na plecy i puścili Cię wolno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku się pytałem czy to za szyby czy może na wszywkę w kurtce "Polski Walczącej" :)
Nic nie płaciłem, na miejscu w minutę zdrapałem tą folię i tyle, chwile podyskutowałem co by były gdyby... zamotali się kilka razy ale to zwykły burki były które egzekwują prawo, jak sami mówią - powalone...


Padła propozycja sprzedaży Nissana !!

Wstępnie gdyby ktoś był zainteresowany proszę o kontakt PW.

W najbliższym czasie jeśli mi się nie nie odmieni ogłoszenie trafi na otomoto.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fakt, auta zmieniam szybko jednak w tym przypadku z czasem 4 miejsca będą wskazane... :))))


Zetka trafiła na otomoto:

http://otomoto.pl/nissan-350-z-eu-premium-pack-lpg-C35334198.html


Na łazarskim rejonie nie jest kolorowo !

Ogólnie zeta jeździ, wystawiona na sprzedaż cały czas jest, jednak zdecydowałem się oddać stary zestaw dwumasy, sprzęgła oraz docisku do regeneracji, mianowicie dwumasa zostanie przerobiona na jednomase tak by było po męsku ! Tarcza sprzęgła zostanie obita najmocniejszym obiciem z dodatkiem kevlaru no i całość zostanie później wyważona. Jeśli przez dwa tygodnie zeta się nie sprzeda bądź nie znajdzie się ktoś chętny na zamianę to wywalam skrzynie po raz kolejny i montuje męski zestaw do upalania ! :)


PODZIELI się ktoś odczuciem zmiany dwumasy na jednomase ?? Da radę później tym autem jeździć na co dzień ? :)) jak po męsku to po męsku... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzic sie da

jedyny minus to dosyc mocno `rzęzi` podczas przyśpieszania z niższych obrotów, ale znalazłem na to sposób, głośniejszy wydech :)

nie wiem jak   bedzie sie zachowywać koło home made ale bedziesz musiał je na pewno wyważyć

ps. mam 2 masę jakbyś chciał sie pobawić

Edytowane przez hot_rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest Catback Nismo, wywalę jeszcze katalizatory i dam downpipy :) jeśli ktoś ma na sprzedaż to chętnie kupię !
Na wywalonej dwumasie też nie jest idealnie cicho :) Dwumasy mam dwie, jedna jest w zetce a drugą dzisiaj oddałem do specjalistów w celu przerobienia, chyba że się okaże iż jest w stanie idealnym bo podobno jest po regeneracji - taką kupiłem, jednak na 90% nawet jeśli okaże się super dwumasą to i tak przerobię ją. wyważyć wyważą, jest to bardzo dobra firma z mojego miasta...


Małe zmiany, jakiś czas temu kupiłem zestaw dwumasy, sprzęgła oraz docisku, wszystko po regeneracji. Dwumasa wydawała mi się tylko liźnięta na powierzchni dociskowej jednak totalnie nie wyglądała na zregenerowaną w "środku". Tarcza sprzęgła była w miarę ok bo 6.5mm, a docisk exedy w dobrym stanie. To wszystko zamontowałem miesiąc temu do zetki z tym że zostawiłem stara koło. Stare koło miało lekko wytarte linie od nitów z poprzedniego sprzęgła tak więc wiadomo że wszystko się dojechało przez ten czas na amen.

Aktualnie odebrałem swoją starą tarczę sprzęgła. Została obitą najmocniejszym materiałem z dodatkiem kevlaru, całość LUK'a (8mm). Docisk został również liźnięty oraz wyważony, natomiast dwumasa którą błędnie oceniłem wtedy jako zregenerowaną połowicznie, okazała się w rewelacyjnym stanie ! Zostało to sprawdzone na specjalnie przeznaczonych do tego maszynach.
Tak więc jutro działam i wrzucam właściwie nową dwumase, ogarniętą tarcz sprzęgła oraz świeżutki docisk. Miała być jednomasa, ale w takim przypadku posiadania w rękach takiej dwumasy nie było sensu się bawić w przeróbki czy brnięcie w koszta z zakupem lightweight flyweel.

10854435_829104070488658_528934088857654

10347705_829104073821991_161260756172150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zatrudnie się chyba w serwisie Nissana... :)

Wczoraj walka z demontażem skrzyni biegów - czas ok 3h.
Wszystko zdemontowane, stara dwunasa ze sprzęgłem oraz dociskiem out.
Wrzucona na pokład zregenerowana dwumasa, tarcz oraz docisk. Wszystko złożone, godzina 15:00 odpalenie auta i....i d*pa, silnik nie odpala, kręci, nie chce zaskoczyć...diagnoza ? Nie włożyłem dwumasy w bolec z prowadzeniem na wale przez co czujnik położenia w innym momencie podawał iskrę.... załamy w ekspresowym tempie znowu na szybko zacząłem demontować całość, wynik - 2h :)
Dzisiaj odkręciłem dwumase, ustawiłem ją prawidłowo, wszystko złożyłem i działa jak należy, auto odpala, dwumasa cichutka, sprzęgło chwyta w połowie a nie na samej górze, zupełnie inna jazda. Wszystkim polecam ogarnięcie dwumasy-sprzęgła jeśli tylko czujecie dyskomfort... Przy okazji zbliżających się świąt całe wnętrze wysprzątane oraz po konserwacji aerospace 303.


Nissan cały czas w moich rękach lecz nadal na sprzedaż.
Trochę eksploatacji. Nowe świece NGK podwójne platynki.
Jest lpg, musi być dobra świeca !

10626423_864974876901577_719480259253430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

300zł bodajże za regeneracje tarczy sprzęgła i 100zł za docisk.


NISSAN SPRZEDANY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...