Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera] WP11.144 SR20DE 01' by PrzeRuSco


PrzeRuSco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

20.12.2011 rozbiłem swoja poprzednią primerę p11 1.6 96' w związku z powyższym zacząłem szukać następnej wymogi ze względu na rodzinę WP11.144 2.0 benzyna docelowo gaz. 13.01.2012 znalazłem taka sztukę na allegro szybki telefon i rezerwacja, z rana wycieczka do Świecia na miejscu potwierdziło się:
- pierwszy właściciel 65 lat :-)
- serwisowany w ASO (wszystkie wydruki)
- przebieg 225.000 km
- po stłuczce - wymienione przednie lampy + zderzak z AC w ASO (uszkodzone dostałem)
- ruda na tylnej klapie
i tak droga kupna nabyłem ten pojazd.

MODEL: WP11.144
SILNIK: SR20DE (mod rozrządu +6* na ssącym, przyspieszony zapłon)
LPG: LPGTECH 504, Hana 2000 zielone, Zavoli Zeta N
OLEJ: Valvoline 5w50 VR1 Racing
MOC: ?
UKŁAD DOLOTOWY: Stożek Simota
UKŁAD WYDECHOWY: SSAC 2,5" + 2,25" przelot środkowy i końcowy
ELEKTRONIKA: Seria
ZAWIESZENIE: Tył WP12
UKŁAD HAMULCOWY: Seria
KOŁA: Lato 17" 215/45, zima 16" 205/55
BODY-KIT: Nakładki na przednie lampy + przyciemniane szyby
ŚRODEK: Seria
CAR-AUDIO: Seria

ZROBIONE:
- montaż LPG
- wymieniona przepływka,
- montaż tylnych nadkoli,
- konserwacja progów,
- zmiana tylnych kolumn na WP12,
- filtr stożkowy simota,
- regeneracja tylnych zacisków + wymiana tarcz (niestety 258mm) i klocków,
- wymiana lamp na oryginalne xenony,
- wpadły na lato felgi 17 z oponami Federal 595 EVO,
- płukanka silnika + czyszczenie miski (zanik oleju ~1L/1k km obecnie ~0,5L/1k km)
- kolektor wydechowy P10 GT -> SSAC 2,5 + 2,25 przelot środkowy i końcowy,
- mod rozrządu +6* na ssącym (regulowane kółko),
- wymieniona tylna klapa pod kolor,
- wymiana górnych wahaczy na łożyskowane SWAG,
- wymiana mechanizmu wycieraczek z P10,

PLANY:
- zaciski przednie od 300ZX (leżą i czekają)
- obniżyć auto - sprężyny eibach  + Ultra SR na przód + AGX na tył (leża i czekają)
- wyremontować i zmodzić posiadanego DEH'a lub zapodać VE

nedqw0.jpg

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

już wiem ze up w temacie jest dość spory wiec odswierz co nieco

 

Myślałem że szpadel miesiąca trzeba dać ,,,a to widze zachęta do pisania od siebie sprostuje

 

Techa masz jak już 204  a to stara wersja  potem było 214 i 224 obecnie

 

 Z gazu to zavoli  N jest do 150 KM a S jest mocniejszy wiec jakiś błąd Nka się nie będzie wyrabiać za dobrze ..

 

 

wydech z p10 GT to 4-2-1 ale sondę ma na 12 mm pewnie było rozwiercanie i wkładanie 18 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację zrobię jak tylko znajdę chwilę czasu.

 

Techa masz jak już 204  a to stara wersja  potem było 214 i 224 obecnie

 

 Z gazu to zavoli  N jest do 150 KM a S jest mocniejszy wiec jakiś błąd Nka się nie będzie wyrabiać za dobrze ..

 

 

wydech z p10 GT to 4-2-1 ale sondę ma na 12 mm pewnie było rozwiercanie i wkładanie 18 mm

 

A dlaczego miałbym nie mieć 504? Reduktor faktycznie na granicy ale zmienię jak skończę z silnikiem.

Kolektor a właściwie dwururka miała gwint 18 i tam podłączyłem pierwszą sondę, a na drugą wspawałem dalej drugie gniazdo.

dfxdw7.jpg

Teraz i tak nie ważne bo jest już ssac.

 

Jak zedytować pierwszy post?

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co powiesz na to

28b4m05.jpg

Co prawda został już wycofany

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie było taka seria na początku kojarzyłem wersje na 6 i na 8 garów a do wersji  4 cyl bardziej były 104 i 204 ... o 504 zapomniałem skleroza

 

bo to już dawno ..

 

jakiego używasz blutacza do obsługi druida  oryginał czy coś z allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z nim mówi że programuje to i się potem da przeprogramować na staga i inne bo mam 2 układy jeden niby przeprogramowałem ale nie chciał gadać a mam drugi niby wchodzi w stan programowania ale i tak komend nie przyjmuje chińczyk za 20 zł  ...jak działa ci to poprawnie to się skuszę bo mało osób ma Techa a to fajny sterownik mam 2 auta z techem oba zakładałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bezproblemowo, najpierw próbowałem podłączyć fejsa brata takiego samego tylko od staga to nie działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag i tech ma w wersji BT inne parametry transmisyjne choć kable zwykłe usb działają naprzemiennie

 

musiał byś przekodować swojego na inną szybkość parzystość i chyba tyle .. tech jest szybszy ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za dużo to jeszcze nie zrobiłem, z rzeczy najważniejszych to jest już ssac z wydechem 2,25 na dwóch przelotach chodź niestety jeszcze do poprawki więc fot nie ma.

Wymieniłem też mechanizm wycieraczek na ten z p10, wycieraczka od strony pasażera skrzypiała potwornie, okazało się że sworzeń jest tak zardzewiały że nie da się w w ręku obrócić, za to od kierowcy był tak wyrobiony że ramię wycieraczki prawie zachodziło na maskę.
289fo93.jpg
Przy okazji zakleiłem legendarną zieloną spinkę od strony pasażera.
v8op49.jpg
Przy odkręcaniu mechanizmu wycieraczki pasażera ukręciłem 3 śrubki więc teraz dałem trochę smaru na nie.
2q2ojzr.jpg
23su688.jpg
No i wszystko złożone
1r9bba.jpg
Musiałem tez dać jeden wkręt zamiast spinki dociskającej podszybie przy sworzniu wycieraczki kierowcy bo spinka wyskakiwała i nie dociskała dobrze podszybia, ale wkręt wchodzi w plastikowy kołnierzyk więc z korozją nie powinno być problemu.

 

Za nabyłem też coś takiego

2zg556o.jpg

ale wleci do auta dopiero na wiosnę bo nie mam warunków (brak garażu a pod blokiem mokro i zimno) a wszystko chce robić sam a nie u mechanika.

 

Wszedłem tez posiadanie SR20DEH bez wałków (zakupione i czekam na dostawę) niestety stan nieznany. Więc uznałem że remontuje DEH'a (nigdy nie rozbierałem silnika ale chyba mając manuala i haynes'a da się go złożyć?) Mam zamiar wrzucić tłoki od VG30DE z 300zx, porting głowicy, macie jeszcze jakieś propozycję? Ale to wszystko zacznę na wiosnę chyba że jednak skusze się na VE a właściwie to zbiorę kasę.
 

Edytowane przez PrzeRuSco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...