Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z by Dodek


Doodek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, spełniło się ostatnio moje marzenie. Postanowiłem o tym napisać bo czekałem na ten samochód ponad 10 lat - od kiedy jeszcze graliśmy w nfs'a;) Zamierzam robić tutaj pełną dokumentację modyfikacji, pytać o wasze rady i słuchać opinii.

 

zdjecie.jpg

 

Jest to 2004, oczywiscie DE, europa, manual. Kupiłem niestety troche zdekompletowaną, z lewymi drzwiami do lakierowania. Podobno "wpadła w krzaki". Od tych krzaków zabrakło obu zbiorniczków spryskiwaczy i węży łączących pod zderzakiem... Niestety to nie wszystko, dałem się nabrać na to, że świecąca lampka airbagów to wina zapamiętanego błędu i wystarczy tylko usunąć crash data. Nie wiedziałem, że lampka musi migać - a nie ciągle się świecić. Mimo tych wad wziąłem Zetke po sprawdzeniu jej w stacji kontroli. Jest prosta, z jednego kawałka. Lakierowana - wiadomo - ale szpachli jest niewiele - do 1mm.

 

Po zakupie postanowiłem sprawdzić wszystko jeszcze raz w Nissanie okazało się, że nie łączy się z modułem poduszek. Nie chciałem wydawać miliona monet w ASO więc dobrałem się do tego modułu i zauważyłem, że żaden z kabli nie jest podpięty.

 

modul.jpg

 

Po podłączeniu pokazały się 3 błędy:

1.Lewy napinacz

2.Prawy napinczacz

3.Poduszka w fotelu pasażera

 

bledy.jpg

 

Chciałem wymienić tylko napinacze i podpiąć poduszkę w fotelu ale po odkryciu różnic w instalacji po obu stronach postanowiłem wymienić cały system airbag - cholera wie co tu było grzebane.

 

Tak wygląda prawa poduszka fotela - brakuje kabla zeby podpiąć

 

prawa1.jpg

prawa2.jpg

 

Tak wygląda lewa - coś lutowane i poizolowane przy poduszce...

 

lewa1.jpg

lewa2.jpg

 

 

Mechanicznie na razie nie narzekam choć nikt nie może mi powiedzieć co pyka mi w okolicy lewego tylnego koła podczas ruszania...

Link do filmiku HELP!

 


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej witaj :)

Popularny kolorek widze :P

Ps. pykają ci klocki hamulcowe w tylnych zaciskach - standard bym się tym nie przejmował, będziesz wymieniać klocki to zobacz czy stare nie mają luzu w zacisku - przód tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to by się mogło zgadzać, bo troche niesymetrycznie zbierają - wewnętrzne bardziej.

ps: dzwoniłem do was w zeszłym tygodniu i czekałem na wiadomość z numerem do elektryka z legionowa i się nie doczekałem ;) z poduchami jak już mówiłem raczej wymienie wszystko ale wywala mi jeszcze jeden błąd. Czujnik spalania stukowego prawa glowica rzad 1, więc może jeszcze się przyda ten kontakt :)


Zaciągnąłem troche ręczny (na logike powinno zlikwidować luz) ale problem pozostał. Jakiś gość z grupy 350z na fejsie twierdzi zeby nasmarować "dif spline" nie wiem do końca o co chodzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraz sie ale kupiles niezlego pazdziocha...mam tylko na dzieje ze nie dales za towiecej niz 20 tys. bo to auto wiecej nie jest warte. Mimo wszystko mam nadzieje ze uda ci sie je doprowadzic do porzadnego stanu. Pytanie czy jak byl tak mocno j**niety ze poduszki strzelily czy nie jakiejs cwiary nie ma wstawionej.

Prawda jest taka ze jezeli cos wymaga niewiekiego nakladu finansowego to poprzedni wlasciciel sam by to zrobil zeby sprzedac lepsza cene...

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 24tys. Ale wszystko jest proste i nie spawane. Przynajmniej nikt jak dotąd się nie dopatrzył. Byłem na oględzinach między innymi w ASO i facet obstawiał, ze dałem kolo 30-35tys - co mnie napawało nadzieją :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa magicy to tak zrobią ze się ciężko dopatrzeć. A w ASO to czasami tacy ze szkoda gadać. Tak to ładny tylko  musiał miec strzała jak tak kombinowali z poduchami i w ogóle . Ale wytrwałości w  modzeniu i obyś nie znalazł czego co zaskoczy niemiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety to nie wszystko, dałem się nabrać na to, że świecąca lampka airbagów to wina zapamiętanego błędu i wystarczy tylko usunąć crash data. Nie wiedziałem, że lampka musi migać - a nie ciągle się świecić.

 

zawsze zastanawiam się jak w samochodzie, który ma jechać ponad 250km/h można bagatelizować sygnalizację niesprawnych poduszek powietrznych i wierzyć sprzedającemu, że to tylko kod błędu do usunięcia

poduszki to na pewno nie sprawa "krzaków"

daleka droga przed Tobą, życzę jednak sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze zastanawiam się jak w samochodzie, który ma jechać ponad 250km/h można bagatelizować sygnalizację niesprawnych poduszek powietrznych i wierzyć sprzedającemu, że to tylko kod błędu do usunięcia

poduszki to na pewno nie sprawa "krzaków"

daleka droga przed Tobą, życzę jednak sukcesów

To prawda, ale udalo mi sie dzieki temu zejść dużo z ceny  :dribble: Tak naprawdę ciesze się ze szczęścia w nieszczęściu bo mógłbym kupić coś co udaje sprawne a takie nie jest. Teraz przynajmniej będę wiedział, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to obsmarowaliście chłopakowi samochód. "po kradziezy" "napewno nie prosty" a już najbardziej mnie w oczy razi jak ktoś kto nie jednokrotnie pisał na forum że ideał tylko w salonie( i to akurat świete słowa) nagle pisze że kupił paździocha... A wszystkie te wróżby przez złącze internetowe. Przecież chłopak napewno sprawdzał czy jest prosty. Był i w serwisie. Zresztą jak będzie chciał to pojedzie na konkretne badanie pod tym kontem i wyjdzie czy prosty czy nie prosty. Troche więcej optymizmu a nie zniechęcania kogoś do Zetki. W rezultacie się okaże że dostał strzała z boku akurat w okolice czujnika od poduch bocznych. Drzwi sobie poprawi a jak nie to kupi drugie nawet pod kolor i ma samochód za 25 tyś zł. Włoży w niego 10 tyś zł i za 35 tyś wie co ma:) A nie którzy wybrzydzają i kupują miesiącami w rezultacie kupują za 40 tyś zł i sie okazuje że jednak też coś trzeba zrobić.

Na koniec nowemu właścicielowi życzę dużo frajdy z Zetki bo od dawania frajdy właśnie ona jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ideał w salonie...ja dalem mmiej niz on za swoje i mam może nie ideał ale bardzo porzadne auto ale kwota jaka na to poszla byla niemala. Po prostu moim zdaniem pezeplacil. To nie sa k**wa wróżby z internetu tylko ja robilem auto pod siebie i wiem co ile kosztuje wiec wiem ile może kosztować doprowadzenie go do stanu przyzwoitego...a to jest pokobinowane auto a jak tego nie kumasz to sie nie znasz na autach albo nikt cie jeszcze nie wyjebal bez mydla przy zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak zapewne wiedział co kupuje wydajac na ten samochód tylko 24 tyś zł. Liczył  sie z tym że będzie musiał troche włożyć ,ale po co zniechęcać,spekulować że może kradziony. Lepiej mu doradzić od czego ma zacząć ,co ma jeszcze sprawdzić teraz juz na trzeźwo. Wszystko jest do ogarnięcia tylko trzeba $$. A tu jak na razie chłopak nie wyskoczył w temacie z tekstem z żalami że kupił złoma i jest sam na siebie wkurzony tylko chce sie przywitać, uczciwie pokazać swoją furę. Ja też nie mam ideału. Kupiłem go co prawda za sporo więcej ,ale sprawdziłem sobie sam( jeździłem nawet 2 razy bo po obejrzeniu musiałem sobie przekalkulować czy się opłaca. Moją ktoś przodem strzelił. Na szczęście nie naprawił i widziałem rozmiar tej kolizji a nawet widze do dziś bo jeszcze nie poprawiłem maski. Ma mały odprysk lakieru i delikatne wypiętrzenie w jednym miejscu które jest zauważalne z bliskiej odległości. Oczywiście jeszcze przed zimą się za to wezmę bo na pewno znalazł by sie ktoś kto by powiedział że jeżdżę ulepem , a i nawet jak pomaluje i będę chciał kiedys sprzedać to ktoś przyjedzie z miernikiem i powie ze ulep a do tego zarzuci tekstem "daje xxx i zabieram dzisiaj"

Edytowane przez daniel.tymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę się przyjacielu że na powiedzmy te 30-35 zetek, które regularnie odwiedzają mój garaż może ze 3 no może 4 są naprawdę igły :)

Dobrze rąbniesz w krawężnik przednim kołem i poduszkę w fotelach wystrzeli.

Bardzo fajną cenę dałeś i z tego co tu opisujesz auto do niewielkich kosmetycznych poprawek :)

 

Ps. Te alu dywaniki są obleśne zmienił bym je na seryjne :P

 

Pss. Dbaj o to by w silniku zawsze oleju było na maksa no i pochwal się co tam chcesz w niej grzebać bo wiadomo że seria skrada się aż wstyd... :D

Edytowane przez Coobcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank tak było 

Nic sie przejmuj cena dobra i ważne że auto jest mechanicznie sprawne i proste.

Edytowane przez jakub350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest po kradzieży

Wątpię ;) Na stacji benzynowej obok miejscowości, w której odbierałem ten samochód zagadała mnie grupa chłopaków, która znała własciciela i to auto. Oglądali, gadali - wiecie jak to jest :D Plus mam drugie kluczyki plus karta pojazdu plus jest juz przerejestrowany, a z tego co wiem to chyba nie wydaliby dowodu gdyby vin był gdzieś zgłoszony.

 

 

Ps. Te alu dywaniki są obleśne zmienił bym je na seryjne :P

 

Pss. Dbaj o to by w silniku zawsze oleju było na maksa no i pochwal się co tam chcesz w niej grzebać bo wiadomo że seria skrada się aż wstyd... :D

Dywaniki też mnie ranią :P nie tylko w oczy, bo są serio ostre! 

 

Oleju teraz nie mam maxa bo jeszcze obserwuje wszystkie płyny czy schodzą - wydaje się, że nie ale przejechałem ledwo ponad 1000km.

 

Na pączątek chciałbym pogrzebać do tego stopnia żeby nie kuć silnika. Zwłaszcza, ze ostatnio gadałem na Bemowie z takim drifterem, który stwierdził, że DE strasznie wybuchają i troche mnie tym wystraszył  :whistle:. Kusi mnie też jakiś przelocik, dolot mam już K&N'a... no i radio chyba musze wymienić bo świruje. Płyty właściwie sie nie odtwarzają a kaset nie posiadam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot najlepiej to seria - inne zabierają mocy.

'Po kradziezy' to znaczy że ktos ukrad te elementy których nie masz.

Spisz listę rzeczy których brakuje i w nissanmoto napewno wszystko dostaniesz

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Po kradziezy' to znaczy że ktos ukrad te elementy których nie masz.

Serio ludzie potrafią wyjmować takie rzeczy przed sprzedaża? Trzeba mieć tupet..

 

 

Zaraz zabieram się za smarowanie wieloklinu półosi przy dyferencjale. Kilka osób potwierdziło, że to może być źródło tego stukania. Myślicie, że nada się do tego zwykły smar do łożysk ŁT-43? Czy może jakiś smar grafitowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne - teraz zlodzieje nie zawsze kradna cale auta. Potrafia ukrasc czesci za ktore dostana wiecej niz za cale auto na czarnym runku i tak np potrafia ukrasc same lampy, poduszki, moduly, nawet elemenety blacharaskie...

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...