Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Stukanie przy dodaniu gazu na zimnym silniku 1.5 98KM benzyna


wns

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zaobserwowałem że rano podczas ruszania lub dodania gazu na biegu jałowym mam takie równomierne stukanie wydobywające się z silnika. Po przejechaniu 100-200m, zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu po kilku minutach (podjechałem na stację benzynową) problem już się nie pojawia. Wygląda na to, że dzieje się to tylko na zimnym silniku.

 

Samochód kupiłem niedawno, był sprawdzany w ASO oraz u mojego mechanika. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że pali ładnie i ogólnie jest ok. Stukanie zaobserwowałem dopiero kilka dni temu. Może to ma związek z temperaturą na zewnątrz, która systematycznie spada?

Dodatkową informacją jest to, że okazało się, że auto bierze dużo oleju. Jestem w trakcie ustalania ile konkretnie w stosunku do kilometrów, ale po miesiącu od kupienia właśnie dolałem drugi litr. Spaliny na zewnątrz wyglądają normalnie. Zanim zorientowałem się, że tyle go przepala trochę go wyżyłowałem na niskim poziomie (mój poprzedni 17-letni Peugeot gubił pół litra oleju na rok i to z cieknącej miski:)) i zastanawiam się, czy te stuki mogą mieć z tym związek. Po prostu nie chcę zrobić mu niczego głupiego więc jeśli trzeba coś robić to wolę zawczasu bo jeszcze się nim nie nacieszyłem i się mi jeszcze nie zamortyzował wystarczająco aby mieć większą olewkę na takie rzeczy.

 

Teraz pytania laika:

 

- Czy to mogą być zawory? Czy w tym silniku są regulowane hydraulicznie czy manualnie?

- Czy to może być łańcuszek rozrządu? Czytałem, że lubi się rozciągać w tym modelu, ale czy nie powinien hałasować wtedy cały czas?

- Czy niski poziom oleju (bez kontrolki, tylko na podstawie bagnetu - ale zawsze jakiś był) mógł się do tego dołożyć?

 

Bardzo proszę o sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wydaje mi się, że na początku powinieneś dokładnie zlokalizować, skąd pochodzą te stuki, z jakiej części silnika je słychać i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć co to może być. A co do nadmiernego zużycia oleju, warto dokładnie obejrzeć silnik czy nie ma żadnych wycieków a potem sprawdzić kompresję silnika, może wtedy będzie wiadomo coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki to byl halas dzwieki metaliczne, czy po prostu gluchy stukot, w note tak sie dzieje z powodu zuzytej poduszki pod silnikiem, gdy silnik sie troche zagrzeje pracuje rowniej to stukot ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...