Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Awaria automatycznej skrzyni biegów


andy1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W moim Nissanie z 2005r skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i dziś podłączony został mój samochód pod komputer diagnostyczny gdzie wynik diagnostyki pokazał błędy:

- P0744 A/T TCC S/V FUNKCJA

- P1757 FR/B SOLENOID/CIRC

- P1759 FR/B SOLENOID FNCT

Czy po tych numerach błędów można coś zdiagnozować i naprawić?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wielkie dzięki CAMO za podpowiedzi i zainteresowanie, już dawno wszystko naprawiłem, olej wymieniłem i działa jak nówka...

 

była przerwana jedna ścieżka w sterowniku (sam naprawiłem) więc naprawa wyszła mnie free ;) jedynie sam olej 400zł 

 

Więc kolego CAMO wiszę Ci dobry alko ;) 

 

ADAMK - masz dokładnie to samo co ja miałem, czeka Cie sporo brudnej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

 

Więc kolego CAMO wiszę Ci dobry alko ;)

 

 

no to trzymam za słowo :)

 

u mnie niestety powtórka tematu. tym razem po lekkim przypomnieniu temat poszedł jeszcze sprawniej i kompa naprawiam już sam, mam nadzieje ze starczy dłużej niz na 2 lata (gwarancja była na rok ) ;)

post-21294-0-81494300-1511270701_thumb.jpg

post-21294-0-59551400-1511270715_thumb.jpg

post-21294-0-90494600-1511270726_thumb.jpg

post-21294-0-24549400-1511270740_thumb.jpg

post-21294-0-31022800-1511270778_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie zbliżone do tematu posta. Nie działa mi opcja Manual Shfting (tip tronic) w AT. Komputer nie pokazuje żadnych błędów zarówno podczas jazdy jaki i na postoju. "Znafca" od automatów po kilkudniowej analizie i szukaniu usterki stwierdził, że "podobno" Pathfinder LE był dostępny ze sterownikiem skrzyni standard oraz bez opcji manual? Czy ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzieli za przeproszeniem głupoty. Prawdopodobnie selektor padł. Trzeba sprawdzić czujniki w selektorze biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wskażcie mi proszę, gdzie warto oddać do naprawy navarę 2006 z niesprawnym sterownikiem skrzyni automatycznej (błąd P1757). Najlepiej wielkopolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

chciał  bym odświerzyć  temat  gdzie  szukać tych upalonych scierzek bo  szlak mnie  trafi  wymieniałem  skrzynie  3tys  km  temu  bo poprzedni  sterownik  był  całkiem  spalony a teraz w  2  skrzyni po 3tys  km nagle  zaczełą  wchodzić  w tryb  awaryjny w  poprzednim sterownku upaliło całkiem scieżki  i robił zwarcie nie było komunkacji z autem teraz  komunikacja  jest  tylko po chwili  wchodzi w  tryb  awaryjny dorzucam  zdjęcia z  poprzedniego sterownika i proszę  o podpowiedź  czy  o te styki chodzi że  się wypalają czy o inne  i czego szukać ??


zdjecie poprzedniego sterownika i pytanie czy o te ścieżki chodzi ??

post-109660-0-58379800-1522182863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o takie coś mi chodziło oczywiście była identyczna sytuacja teraz czekam na uszczelkę i nowy olej i będzie test. podpowiedz jeszcze kolego bo wcześniej pisałeś o problemie z Manual Shfting ten problem też rozwiązałeś ?? bo tu było też podobnie że nie dało sie ręcznie zmieniać biegu ale jakoś to mi nie przeszkadzało ale jak już działam i nie jest to jakieś skomplikowane to też chętnie bym to naprawił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie błędy masz ? przy tym trybie awaryjnym? najczesciej pęka ścieżka przy elektrozaworach jak na filmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawiłem nadal problemu z trybem manual - czekam na wyminę oleju. Obecnie szkoda mi kasy na ponowne zalewanie gdy olej ma przejechane jedynie ok 10k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie  to  wygladało  tak  ze  ja  kupiłem auto po okazyjnej  cenie z  uszkodzoną  skrzynią wymieniłem  tą  skrzynie na  używaną iinna która pochodzi z  navary i obawiam się  że  u mnie  w tym  tkwi problem że albo w navarze tego nie było wcale albo coś się gryzie w sumie mi to nie przeszkadza a pytam przy okazji jak mam rozebrane. dziś przyszedł olej i uszczelka wiec jutro składam będzie chwila prawdy mam nadzieję że podołałem zadaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Navara ma chyba inny wybierak z  dodatkowymi biegami 1 i 2? Ja w Patku ich nie mam. Może tu tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. P R N D w prawo i masz + / -. A na postoju możesz wybrać ręcznie w ten sposób 1 i 2 bieg i ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam Wszystkich.

Odgrzewam temat bo mój Pathfinder przestał nagle jeździć :(

Po diagnostyce komputerowej błędy

P1759, P1764, P1769,

Kto pomoże to ogarnąć w okolicach  Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częsta przypadłość, ogólnie szukaj wszystkiego o naprawie RE5R05A, na YT jest tego dosyć dużo. A przyczyny awarii są czasem dosyć prozaiczne.

ps. sorki podałem link do filmu który już jest powyżej.

Edytowane przez KrisT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik po przeglądzie i testach w Midpartsie- o dziwo sprawny bez żadnych uszkodzeń :(

Jutro może uda się złożyć i przeprowadzić test. Zobaczymy czy temat sam się naprawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Mam problem ze wstecznym w automacie. Do przodu jeździ normalnie do tyłu tylko na zimnym po odpaleniu rano. Jak jedzie do tyłu nie szarpie nie ma objawu ślizgania się.  Po około minucie zaczyna się najpierw ślizgać aż w końcu przestaje reagować tak jak by bieg nie był wbity. jeżdżę tak już od pół roku ale powoli zbieram sie by to naprawić. W tym celu kupiłem drugą skrzynie biegów kompletna z tym ze zalana byla płynem chłodniczym. Z tych dwóch mam zamiar sklecić jedną. Może ktoś miał podobny problem i poradzi od czego zacząć, gdzie szukać?

Edytowane przez pikasiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

U mnie jest tak, że skrzynia ładnie ciągnie do 4-go biegu. Jak wyczuje wzniesienie to między 4 a 5 biegiem ciągnie bardzo na obrotach na 4-ce. Czasem jest ok a czasem żeby z 4-ki przełączyć na 5-kę wraca na sekundę na trójkę i dopiero przełącza na 5-kę. Jadąc pod górę, jak depnę do dechy to silnik wyje i max 60 km/h a innym razem ciągnie, ale rozpędza się do wyższych prędkości. Skrzynia czy sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...