Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Słabe grzanie t30 benzyna


marcin478
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie prosze właścicieli t30 benzyna o ocene jakości  działania ogrzewania wnętrza

 

ja mam jakieś wrażenie że u mnie działa to słabo niby grzeje  ale wcale nie jest ciepło

 

dzis trochę pojeźdxiłem rano temp. zewnętrzna około 4-5 stopni ) niby juz zimno ale nie ma mrozów

ciepłe powietrze zaczyna lecieć po przejechaniu kilku kilometrów ale to powietrze jest takie tylko lekko ciepłe w poroównaniu do innych samochodów którymi jeżdziłem raczej sporo chłodniejsze niż w innych samochodach

nastawiłem klime na 26 stopni nawiew auto i za ciepło nie było po przejechaniu tych 20 km chciaż czywiście nagrzało sie troche to napewno nie było 26 stopni w poprzedni samochodzie klime nastawiałem na 21-22 stopnie i było ok a tu 26

zastanawiam sie czy ten typ tak ma czy może szukać gdzieś przyczyny np zapchana nagrzewnica . zakładałęm też ostatnio webasto jest wpięte w obieg nagrzewnicy  samo webasto jest przy podłużnicy wiec dodatkow z metr węża doszło  moze to wychładza nagrzewnice

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc u mnie auto się bardzo sprawnie nagrzewa, a mam porównanie z primera p11 2.0 benzynka. Przy takiej pogodzie jak jest teraz nie ustawiam na więcej niż 21*c bo za gorąco się robi. Ciepłe powietrze zaczyna mi lecieć gdzieś tak po około 3km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna masz instalacje gazowa ?. Co prawda nie w X'e ale mialem kiedys gaz w Peugeocie 306. Po okolo roku od zalozenia gazu auto praktycznie przestalo grzac w srodku. Dmuchalo ledwie letnim powietrzem. Przy sprzedazy klient spojrzal pod maske i spytal czy dziala ogrzewanie w aucie. Odpowiedzialem ze slabo i gosc sie usmial. Nie znam sie kompletnie na tym, ale stwierdzil, ze jest cos pop... z instalacja gazowa (jakies rury sa zle popodpinane). Auto kupil, wiec nie wiem na 100% czy to bylo to.

Edytowane przez pawelz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna masz instalacje gazowa ?. Co prawda nie w X'e ale mialem kiedys gaz w Peugeocie 306. Po okolo roku od zalozenia gazu auto praktycznie przestalo grzac w srodku. Dmuchalo ledwie letnim powietrzem. Przy sprzedazy klient spojrzal pod maske i spytal czy dziala ogrzewanie w aucie. Odpowiedzialem ze slabo i gosc sie usmial. Nie znam sie kompletnie na tym, ale stwierdzil, ze jest cos pop... z instalacja gazowa (jakies rury sa zle popodpinane). Auto kupil, wiec nie wiem na 100% czy to bylo to.

Masz rację,

 

jak wepniesz parownik szeregowo do instalacji auta to będzie dużo zimniej w kabinie - parownik wtedy robi za kaloryfer pod maską i do nagrzewnicy trafia już mocno schłodzony płyn. Jak wepniesz równolegle to będzie jak fabryka przewidziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lpg mam reduktor wpięty równolegle za to webasto szeregowo ( ale tylko taki montaż przewiduje instrukcja webasto )

 

wczoraj wieczorem troche pojeżdziłem i doszedłem do wniosku ze nagrzewnica jest ok jak wezmę na maks temp. 32 stopni to chwila i w samochodzie robi sie gorąco , po nagrzaniu jak ustwiłem na 24  to było ok utrzymywało komfortową temperature ( chociaz napewno nie było w środku 24 ) jak wziąłem na 22 to już wyraźnie robio sie chłodniej i malo przyjemnie

stąd wnisek ze moze trzeba by czujnik temperatury sprzawdzić lub go skalibrować jakoś ( ktoś wie gdzie go szukać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Ilość płynu chłodzącego w normie ? i idąc dalej układ chłodzenia działa poprawnie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. W porównaniu z poprzednim moim autem mogę powiedzieć że te w ogóle nie grzeje.

Muszę przejechać około 6 km dopiero wówczas zaczyna delikatnie lecieć odczuwalne ciepło, pomimo tego że wskaźnik temperatury pokazuje już właściwą wysokość.

Gdy się zatrzymam powietrze znów jakby się schładza i to w znacznym stopniu.

Dodam tylko że płyn cały czas na tym samym poziomie, zero ubytków.

Sprawdzę jeszcze wpięcie reduktora, ale jak dla mnie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do warsztatu który ma tester do wykrywania obecności spalin w układzie chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witajcie, mam podobny problem, wczesniej jak jechałem to grzało, a jak stanąłem to nie grzeje. Podpięli mi dodatkową pompę wody i jest na odwrót, stoi, grzeje jak cholera, jedzie to się wychładza. Mam zamienić podłączenia pompy i ma być dobrze/

Ktoś się spotkał z takimi objawami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd. Dodatkowa pompa wody była odwrotnie podłączona. Wystarczyło odkręcić cybanty i zamienić wloty. Teraz grzeje jakbym w piekle siedział ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto kolego mile widziane, czasami ktoś ma problem a po zdjęciu szybciej można zlokalizować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie poprosić kolegów o radę w podobnym problemie

Na zimnym silniku grzanie jest ok - czyli powietrze powoli razem z temperaturą silnika robi się co raz cieplejesze, kiedy silnik wejdzie na normalną temperaturę powietrze zaczyna się schładzać i jedynym sposobem na podmuchy ciepłego powietrza jest wkręcanie mojej t 30 na wysokie obroty. - Tak jakby na małym obiegu dawał radę pchać płyn przez nagrzewnicę, a po otwarciu termostatu tylko na wysokich obrotach.

Gaz założony rok temu przez zimą i zeszły rok było normalnie w tym roku przy pierwszych chłodach też było ok, zaczęło się od niedawna.

Czy przy takich objawach należy podejrzewać uszczelkę pod głowicą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie wtrące swoje pytanie do tego wątku bo też chodzi o ogrzewanie. Ostatnio zauważyłem że moja nyska lepiej grzeje jak ustawie okolicę 25 i mniej niż jak ustawie na max czyli 32. Miał ktoś taki przypadek albo potrafi to jakoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 14:13, Rado_KR napisał:

Miałem podobnie, okazała się uszczelka pod głowicą.

Też taka sama historia mnie dotknęła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Chce założyć dodatkową pompę wody, ale nie wiem jak się dobrze podłączyć  do elektryki, aby to działało po włączeniu ogrzewania, a nie od razu. Chyba że powinno być inaczej. 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...